Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Invicta Speedway Turbine Automatic Gained Momentum

31-10-2018

Model Invicta IN25849 z pewnością nie należy do dyskretnych. Ciężka, masywna koperta z równie ciężką, pięcio-rzędową bransoletą o szerokości 26 mm przy uszach, czyni zegarek zdecydowanie wyrazistym elementem męskiej biżuterii. Po prostu ne da się go nie zauważyć na nadgarstku, nawet w całym tłumie rąk. Zresztą jeśli ktoś decyduje się na zakup takiego giganta to na pewno nie po to, żeby go ukrywać. Zegarek Invicta Speedway IN25849 Speedway ma być widoczny!

Sportowy zegarek Invicta IN25849 SPEEDWAY TURBINE GAINED MOMENTUM z koperta oraz branzoletą ze stali w czarnym kolorze. Zapięcie bransolety jest zatrzaskowe z zabezpieczeniem.


Jego zdecydowanej obecności nie przysłania nawet ciemna, metaliczna tonacja w jakiej czasomierz jest utrzymany. Kolor ciemnego srebra płynnie przechodzi z bransolety na kopertę, której obłe kształty są polerowane na wysoki połysk. Producent określa tę barwę jako "gun metal", gdzie słowo "gun" oznacza broń. Jeśli dodamy do tego nieprzeciętne 290 g wagi, to porównanie modelu Invicta IN25849 do ciężkiego karabinu maszynowego wydaje się adekwatne. Nieco industrialnym, a już na pewno męskim akcentem wydają się być śruby imbusowe na obrotowym bezelu czasomierza. Koperta i bransoleta zostały połączone w taki sposób, jakby stanowiły całość, a to w połączeniu z krągłymi kształtami koperty nieco łagodzi masywny charakter zegarka i korzystnie wpływa na wygodę użytkowania. Pomimo wagi i słusznych gabarytów, po dopasowaniu bransolety zegarki Invicta o kodzie IN25849 nosi się zaskakująco wygodnie.


Zegarek Invicta SPEEDWAY TURBINE GAINED MOMENTUM na bransolecie

Nie da się ukryć, że najbardziej efektownym elementem kompozycji męskiego zegarka Invicta Speedway IN25849 Speedway Gained Momentum jest ruchomy wirnik, tudzież turbina umieszczona na tarczy, pod wskazówkami. Ma kolor ciemnoczerwony, a jej wygląd nasuwa dość jednoznaczne skojarzenia z wirnikiem silnika samolotu odrzutowego. Podczas każdego ruchu ręki element wiruje wokół własnej osi, ale przy gwałtownych ruchach obraca się naprawdę szybko, co wywołuje oszałamiający efekt. Ruchomy gadżet w całości wypełnia tarczę zegarka, dlatego ciekawie zaprojektowany indeks umieszczono ponad nią. Stanowi on element pierścienia znajdującego się tuż pod szkiełkiem, a co druga cyfra przedstawiona jest w stylu rzymskim. Stanowi to zabieg aranżacyjny, który zdecydowanie dodaje zegarkowi uroku. 


Ponadto indeksy wypełnione są czerwoną masą luminescencyjną, a biorąc pod uwagę fakt, że w ciemności świecą także końcówki wskazówek, możemy liczyć na ciekawy efekt świetlny po zmroku. Kolejnym, barwnym akcentem jest duża koronka zegarka, opatrzona wypustkami i częściowo zabarwiona pod kolor wirnika oraz indeksu. Zegarek Invicta IN25849 posiada wkręcany i częściowo przeszklony dekiel, przez który widoczny jest automatyczny mechanizm zegarka. Dzięki temu typowi mechanizmu użytkownik jest zwolniony z pamiętania o wymianie baterii lub z regularnego nakręcania swojego czasomierza.

Zegarek Invicta IN25849 w czerwono czarnych kolorach


Męski zegarek Invicta IN25849 i niezawodny mechanizm

Reasumując - męski zegarek Invicta IN25849 Speedway poniekąd wymyka się ściśle określonym kategoriom. Ze względu na ruchomy wirnik i inne efektowne elementy można go uznać za designerski, z kolei kompozycja i kształty wskazują nawet na modowy charakter. Obrotowy bezel nasuwa skojarzenia z zegarkami typu Diver. Tak więc mamy do czynienia z arcyciekawym egzemplarzem, wzbudzającym tyleż sympatii, co kontrowersji.