Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Jacques Lemans – zegarki na każdą okazję. Poznaj markę Jacques Lemans

27-05-2021

Najważniejszą rolę w kreowaniu designerskich dodatków noszonych na co dzień przez kobiety i mężczyzn na całym świecie pełnią ich projektanci. Choć nie myślimy o tym w ten sposób, za każdym efektownie prezentującym się i przyciągającym spojrzenia szczególnym wzornictwem zegarkiem stoi człowiek, który, aby go naszkicować, musiał sięgnąć w głąb poznanych dotąd obrazów, silnych emocji i wyobrażenia o tym, czego jeszcze ludziom potrzeba. W końcu każdy nowy projekt zegarka jest po coś – ma spełniać oczekiwania, zachwycać, intrygować, podkreślać charakter stylizacji lub nadawać jej właściwy kierunek oraz zachęcać do rozmów o designie. 

Design to w przypadku austriackich zegarków Jacques Lemans słowo klucz. Z założenia bowiem powinien być on możliwie najbardziej wyszukany, efektowny, elegancji i finezyjny zarazem, odrobinę futurystyczny, ale zawsze w najlepszym guście. Człowiek za niego odpowiedzialny, którego projekt przejmuje do realizacji zwykle cała armia techników, inżynierów i zegarmistrzów jest zatem jedynym, prawdziwie bijącym sercem tej znanej marki. Zegarki Jacques Lemans – austriackie korzenie i modne wzornictwo 


Zegarki Jacques Lemans męskie, jak i damskie, choć na rynku istnieją od nie tak dawna, już stały się rozpoznawalne, uchodząc szczególnie wśród młodych osób za ikonę współczesnej mody. Będący dawniej symbolem prestiżu wśród elit, zegarek Lemans stanowi obecnie niezastąpiony element wizerunku, biżuteryjny dodatek do stylizacji oraz wzornicze odzwierciedlenie największych trendów na dziś i na jutro. 

W przypadku zegarków młodej, choć już dobrze poznanej, austriackiej marki Jacques Lemans, ich szczególna wartość drzemie nie tylko w nowoczesnym, wyrazistym i pożądanym wzornictwie, ale również w jakości produkcji „in house”, pod całkowitą kontrolą. To duży atut marki, że wszystkie etapy produkcji zachodzą w obrębie jej oddziałów macierzystych, a jednocześnie dowód na to, że powszechne, choć może nieco humorystyczne przekonanie, aby robić coś naprawdę dobrze trzeba robić to samemu, naprawdę ma coś w sobie. 

Elegnacki zegarek Jacques Lemans na srebrnej bransolecie z błyszczącą tarczą


Idea, zarys wyobrażenia i nadany mu kształt, pierwsze szkice papierowe i wizualizacje komputerowe oraz ostateczny projekt zegarka Lemans to efekt współpracy specjalistów – pasjonatów, tworzących zespół z prawdziwego zdarzenia, kreujących niezmiennie w ten sam sposób, krok po kroku obraz każdego nowego produktu. Zegarek Jacques Lemans zawsze w modzie – wyjątkowe propozycje dla kobiet i mężczyzn 

Zegarek Jacques Lemans 1-2110K na srebrnej bransolecie z detalami w kolorze różowego złota

Wzorniczy wyścig przypomina nieco żeglowanie po wzburzonym morzu, im więcej przeciwności, tym trudniej się płynie. Aby projekt zegarków odniósł sukces i spotkał się z uznaniem przyszłych użytkowników, musi powstawać „na spokojnych wodach”. Zgodność w kreowaniu projektu i płynność porozumienia zespołu projektantów i twórców w jego wdrażaniu to recepta na sukces Jacques Lemans. 


Zegarki o wyjątkowym charakterze, w których wyróżnia się każdy szczegół, od koperty, przez tarczę, wskazówki aż po pasek, z jednej strony odpowiadają na pewne tendencje w modzie, z drugiej zaś je kreują. Dla stylowych kobiet estetyczny, nieprzeciętny, ściągający zewsząd spojrzenia zegarek damski Jacques Lemans to idealny zamiennik biżuterii. Nie każda z Pań lubi ciężkie bransolety, które zaburzają proporcje stylizacji, odejmując jej skądinąd szyku. Dla nich zegarki damskie z najnowszej kolekcji Lemans stanowić będą doskonałą, lekką i fantazyjnie prezentującą się na nadgarstku alternatywę.  

Zegarek Jacques Lemans 1-2110J na czarnej bransolecie mesh z detalami w kolorze różowego złota


Zegarek Jacques Lemans 1-2035G-SET56 w niezwykłym zestawie prezentowym

Modele klasyczne o szlachetnym wykończeniu, takie jak Jacques Lemans 1-2110K w kolorze srebrnym lub 1-2110J, o wyróżniającym się na tle innych propozycji spójnym, a jednocześnie wyrazistym wizerunku tarczy, koperty oraz paska są absolutnie uniwersalne, a jednocześnie eleganckie, choć nie do przesady. Z kolei zegarek Jacques Lemans damski 1-2035G-SET56 oddaje wszystkie wyobrażenia o subtelnej, nieco magicznej, a jednocześnie wyrazistej i pełnej charakteru biżuterii – to model w sam raz dla nowoczesnych kobiet o wyrafinowanym guście.Jacques Lemans – eleganckie zegarki w przystępnej cenie 

Zegarki męskie Jacques Lemans w atrakcyjnych cenach trafiają w gusta użytkowników młodszych i starszych, aktywnych – zarówno fizycznie, zawodowo, jak i towarzysko. W najnowszej kolekcji, swoje interesujące wzornictwo prezentują produkty skrojone na miarę potrzeb współczesnego mężczyzny – ukierunkowane na styl lub wielofunkcyjne, wyglądające zawsze estetycznie. Skórzane paski, okrągłe tarcze i analogowe wskazówki to niekwestionowany must have. Nie oznacza to jednak, że zarówno na co dzień, jak i w obliczu zawodowych wyzwań równie dobrze nie sprawdzą się odważniejsze propozycje.

Zegarek Jacques Lemans 1-2041A na czarnym skórzanym pasku z wycięciami w kształcie kółek


Zegarek Jacques Lemans 1-1929J na srebrnej bransolecie mesh z czarną tarczą z detalami w kolorze różowego złota

Zegarek męski Jacques Lemans 1-2041A zaskakuje formą paska, jego kształtem i wyrazistym szwem, a tarcza o półklasycznym wzorze wręcz hipnotyzuje pełnią kontrastów. Mniej awangardowy, ale równie świeży i subtelny, zachowujący męski charakter jest zegarek Jacques Lemans 1-1929J, dopełniający zarówno casualowe, jak i bardziej lifestyle'owe stylizacje. Z kolei w modelu 1-1850F siła charakteru leży w prostocie – to propozycja dla Panów, którzy nie potrzebują przesadnie wyrazistych dodatków, by czuć się pewne.


W historii zegarków, w zależności od okresu, do którego wracamy myślami, raz były one elementem stylizacji typowo męskiej, to znów bardziej cieszyły się sympatią Pań, doskonale zastępując biżuterię. Zawsze jednak były one na pierwszym miejscu niezbędnych modowych, szczególnie funkcjonalnych dodatków, bez których trudno byłoby się obejść. W tej kwestii mijający czas nic nie zmienia – zegarek miał, ma i mieć będzie wielką moc.

Zegarek Jacques Lemans 1-1850F na brązowym skórzanym pasku i jasną tarczą