Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Ekologiczne zegarki Jacques Lemans ECO Power

23-06-2021

Z każdym rokiem coraz bardziej popularna staje się biżuteria męska wykonana z drewna. Surowiec ten jest ciekawą alternatywą zarówno dla srebra/złota, jak i wyrobów skórzanych. Idealnym tego przykładem są popularne w ostatnim czasie zegarki z drewna Jacques Lemans.Biżuteria męska z drewna

Drewno większości z nas kojarzy się z solidnością oraz ciepłem. Współcześnie projektanci wnętrz bardzo chętnie eksperymentują z tym surowcem i zauważają, że świetnie łączy się ono z innymi materiałami. Dlaczego więc nie przenieść tych doświadczeń na męskie akcesoria? Choć bransolety z koralikami funkcjonują w modzie już od dawna, to nie przypadają do gustu każdemu Panu. Taki typ biżuterii wygląda świetnie w połączeniu z letnimi stylizacjami, ale nie zawsze sprawdza się w bardziej eleganckich zestawach. Mimo wszystko moda na wyroby z drewna nie przestaje nas zaskakiwać. Na rynku coraz częściej znajdziemy biżuterię męską z naturalnego surowca, która z powodzeniem może być noszona do klasycznych koszul i garniturów.

Eco zegarek Jacques LemansZegarek z drewna  - eco i świetnie wygląda!

Bodaj największą popularnością cieszy się aktualnie zegarek z drewna. Trudno zresztą się temu dziwić, skoro ten typ biżuterii męskiej jest zupełną nowością na rynku. Wyróżnia się on ręcznym wykonaniem, które przekłada się na unikatowość każdego egzemplarza. Zegarek z drewna tworzony jest z hebanu, dębu, klonu oraz innych orientalnych gatunków drzew. Jego koperta cechuje się dużą solidnością wykonania, a pasek zrobiony jest najczęściej ze skóry ekologicznej lub nylonu pochodzącego z recyklingu.

Zegarek Jacques Lemans 1-2115J

Zegarek z drewna w zależności od konkretnego modelu wyposażony jest w solarny lub kwarcowy system. Obudowa utrzymana została w naturalnych kolorach drewna, a także w odcieniach niebieskiego, różu, czerni i szarości. Jego wygląd łączy w sobie naturalność i nowoczesność. Tym samym tego typu dodatek idealnie sprawdzi się zarówno w casualowych stylizacjach, jak i tych bardziej formalnych. O ile różnego rodzaju trendy „Eco” często nie znajdują zwolenników w szerszym gronie, to przykład drewnianego zegarka pokazuje, że dbałość o środowisko i nowoczesne podejście do mody może przynieść bardzo ciekawe efekty.Silny trend pełen zrównoważonego rozwoju

Jacques Lemans ze swoją kolekcją zegarków z drewna Eco Power stanowi prawdziwą ekologiczną rewolucję w zegarmistrzostwie. To czasomierze, które wyróżniają się najnowszą technologią solarną, ekologicznymi materiałami oszczędzającymi i klasycznym wzornictwem. Dostępne w wielu naturalnych kolorach modele, cechują się dużą uniwersalnością. Każdego dnia udowadniają, że świadomość ekologiczna i styl mogą się skutecznie uzupełniać.  


Jacques Lemans Eco Power składa się z kilku różnych linii, a każda z nich charakteryzuje się nieco inną estetyką:

Solar Wood to niesamowite w designie czasomierze, które są nie tylko piękne, ale także stanowią ekologiczne oświadczenie. Najnowsza technologia solarna i wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak różnorodne gatunki drzew, sprawiają, że zegarki z drewna pozostają niezwykle trwałe. Modele Solar Wood łączą elegancki styl ze sportową dynamiką. Na ich cyferblatach często występują subtarcze chronografu, pozwalające bardzo dokładnie odmierzyć odcinki czasowe. Będą one modnymi dodatkami na co dzień, a jednocześnie praktycznymi akcesoriami w trakcie aktywności sportowych.

Zegarek Jacques Lemans 1-2115L


Zegarek Jacques Lemans Eco Power Solar Apple

Solar Apple to prawdziwy must-have biżuterii męskiej dla osób ceniących sobie szyk i ekologię. Minimalistyczne wzornictwo, najwyższa precyzja wykonania i materiały oszczędzające zasoby sprawiają, że zegarki z drewna są prawdziwym modnym dodatkiem.  Na ich prostych tarczach wykonanych z drewna jabłkowego widnieją najczęściej tylko indeksy godzinowe, a także ascetyczne wskazówki. Tak zaprojektowane modele idealnie sprawdzą się w towarzystwie koszul i formalnych ubrań, uzupełniając strój oraz dając wyraz naszego przywiązania do środowiska.


Solar Pearl  można zdefiniować przez pojęcie naturalności i elegancji. Delikatnie połyskujące tarcze z masy perłowej i dopasowane kolorystycznie zamszowe paski w najpiękniejszych naturalnych odcieniach nadają tym zegarkom z drewna szczególnego uroku. Dzięki temu szlachetnemu zegarkowi nie tylko w subtelny sposób pokażemy swoją świadomość ekologiczną, ale również wykażemy się świetnym wyczuciem trendów i stylu.

Zegarek Jacques Lemans Eco Power Solar PearlZ czego wykonane są zegarki Jacques Lemans Eco Drive?

Zegarki Jacques Lemans Eco Power to połączenie naturalnych drewnianych surowców z przyjaznymi środowisku tworzywami, takimi jak stal szlachetna. W tarczach wykorzystywana jest często wkładka z drewna hebanowego lub  z orzecha  włoskiego, a bransoleta stanowi połączenie stali szlachetnej z hebanem. Co ciekawe, drewno to -pochodzi z różnych gatunków drzew (głównie hebanowców) rosnących w strefie międzyzwrotnikowej i podzwrotnikowej. Pozostaje ciemno zabarwione lub czarne, twarde, trudno łupliwe.  Jak wskazuje sama nazwa poszczególnych linii - zegarki zasilane są mechanizmem solarnym. Większość modeli posiada wodoszczelność na poziomie 10 ATM, dzięki czemu bezpiecznie możemy bezpiecznie użytkować zegarek z drewna w wodzie.