Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Nowe zegarki Certina DS Chronograph Automatic 1968

11-08-2022

Certina ponownie sięga do archiwum swoich zegarków, aby wydobyć na światło dzienne historyczne modele. Tym razem marka wskrzesza ikonę z lat 60. XX wieku, czyli DS Chronograph Automatic 1968. Egzemplarz z charakterystyczną “poduszkową” kopertą znajdzie swoich fanów zarówno wśród miłośników stylu retro, jak i szwajcarskich zegarków o niebanalnym wzornictwie.


Reaktywacja ikonicznych projektów Certina 

Nowe zegarki są kontynuacją wydanych w poprzednim roku DS Chronograph Automatic. Nawiązujące do wzornictwa z poprzedniego wieku modele zakorzenione są w bogatej historii szwajcarskiej marki. Wraz z innymi egzemplarzami w stylu retro należą do popularnej kolekcji Certina Heritage. Upamiętniająca pierwsze szwajcarskie modele seria, wyraża zaangażowanie marki w produkcję luksusowych zegarków. Elegancki wygląd oraz najwyższej jakości komponenty techniczne, tworzą zegarki dla kolekcjonerów i wszystkich osób szukających wyjątkowych dodatków.

Zegarki Certina Heritage

Wielki powrót zegarka Certina DS Chronograph Automatic 1968

Certina DS Chronograph Automatic 1968

Najnowszy zegarek Certina DS Chronograph Automatic 1968 łączy styl retro z nowoczesnym wyposażeniem. Inspirowany wyglądem modelu z lat 60 XX wieku, zachowuje najważniejsze cechy swojego historycznego poprzednika i kontynuuje dziedzictwo marki. Podobnie, jak pierwowzór posiada charakterystyczny kształt koperty przypominający “poduszkę”. Nowa wersja dopracowała jednak szczegóły projektu. Stylizacji poddane zostało wykończenie zwłaszcza w okolicach uszu, nadające im bardziej nowoczesnego wyglądu.


Jeśli chodzi o kopertę Certina DS Chronograph Automatic 1968, to została ona nieco zwiększona. W stosunku do pierwowzoru 38 mm urosła do 43,5 mm szerokości. Tarczę, jak również dekiel przykrywa mocne szafirowe szkło, zapewniające doskonałą ochronę przed zarysowaniami, a co za tym idzie estetyczny wygląd zegarka. Z tego samego tworzywa wykonano także wkładkę obrotowego pierścienia.

koperta w zegarku Certina DS Chronograph Automatic 1968

2 wersje zegarka Certina DS Chronograph Automatic 1968

Certina  DS Chronograph Automatic 1968 C040.462.36.041.00

Reaktywowany model dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Pierwszy z nich — Certina  DS Chronograph Automatic 1968 C040.462.36.041.00 pokryto czarną powłoką PVD, na którą nałożono białe kreskowe znaczniki godzinowe. Kontrastujące jasne indeksy oraz wskazówki zapewniają dużą przejrzystość cyferblatu, gwarantując tym samym łatwe odczytanie wszystkich interesujących wskazań. Równie dobrą czytelność tarczy posiada także druga wersja zegarka Certina DS Chronograph Automatic 1968 C040.462.18.051.00 ze srebrną kopertą i ciemną tarczą. W tym jednak przypadku indeksy godzinowe zaznaczone zostały pomarańczowym kolorem, koncentrując spojrzenie na najważniejszych elementach. W obu modelach znaczniki godzin oraz znajdujący się na pierścieniu trójkąt pokryte są Super-LumiNovą, umożliwiającą łatwy odczyt  w trudnych warunkach atmosferycznych. 


Funkcjonalność dopasowana do współczesnych wymogów

Certina DS Chronograph Automatic  to zarówno elegancki styl vintage, jak i sportowa funkcjonalność. Dynamiczny charakter modelu objawia się poprzez 30-minutowy licznik na godzinie 3, który uzupełniono o stoper przy godzinie 9. Dodatkowe subtarcze przydadzą się w mierzeniu różnego typu sportowych aktywności, motywując jednocześnie do osiągania coraz lepszych wyników. Zakręcana koronka w połączeniu ze stalową kopertą, pozwala z kolei uzyskać dużą wytrzymałość zegarka i wodoszczelność na poziomie 20 ATM. Tak wysoka odporność umożliwia pływanie oraz nurkowanie z zegarkiem na nadgarstku, pozwalając cieszyć się wodnym szaleństwem.

 Wodoszczelny zegarek Certina DS Chronograph Automatic 1968

Sportowo lub elegancko — idealnie dobrane paski  

Zegarek Certina DS Chronograph Automatic 1968 na pasku  

Zegarki zawieszone są na dwóch typach pasków. DS Chronograph Automatic C040.462.36.041.00 posiada czarny skórzany model z ozdobnymi przeszyciami po boku, podkreślający elegancki wygląd zegarka. Srebrny model Certina C040.462.18.051.00 trzyma  z kolei na nadgarstku pasek typu NATO w czarno-białe prążki. Jego mocna struktura pozwala na bezpieczne użytkowanie urządzenie w trakcie joggingu, czy wizyty na siłowni. Wykonany jest on z tworzywa uzyskanego z oceanu i poddanego recyklingowi.

Odporne na zerwanie paski, pozwalają wygodnie nosić urządzenia, bez poczucia zmęczenia ręki nawet po całodziennym użytkowaniu zegarka. Dzięki szybkiemu systemowi wymiany możliwa jest łatwa zamiana jednego paska na drugi, dostosowując wygląd i funkcjonalność modelu do danych okoliczności.

System wymiany pasków w zegarku Certina

Zawsze na czasie, czyli szwajcarski mechanizm automatyczny

Mechanizm w zegarku Certina DS Chronograph Automatic 1968

Za precyzyjne działanie zegarków odpowiada szwajcarski mechanizm automatyczny Eta A05.H31 powstały na bazie Valjoux 7753. Werk pracuje częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę. Łożyskowany na 27 kamieniach, wyposażony jest w 60-godzinną rezerwę chodu. Wyposażono go w krzemową sprężynę włosową Nivachron, chroniącą mechanizm przed działaniem pól magnetycznych występujących i wahań temperatury. Wszystko to korzystanie wpływa na precyzję pracy zegarka, pozwalając cieszyć się jego użytkowaniem przez wiele lat. 


Certina DS Chronograph Automatic w ZEGAREK.NET

Nowy zegarek Certina DS Chronograph Automatic już na dniach pojawi się u wszystkich autoryzowanych sprzedawców Certina na całym świecie. Czarny model o numerze ref. C040.462.36.041.00, jak i srebrny egzemplarz o ref. C040.462.18.051.00 będą dostępne także w ZEGAREK.NET. Chcesz mieć pewność, że nie zabraknie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami poprzez e-maila lub telefon!

 Certina DS Chronograph Automatic 1968 z czarnym paskiem