Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Nowe zegarki Orient Star Open Heart Mechanical Moon

17-03-2021

Nowe zegarki z kolekcji Orient Star Mechanical Moon to eleganckie modele. Podczas gdy sam Orient Star prezentuje proste i czyste projekty, seria Mechanical Moon z fazą księżyca dodaje tym egzemplarzom wyrafinowania. Przeznaczone są one dla tych osób, którzy lubią otaczać się na co dzień dobrze zaprojektowanymi i nietuzinkowymi zegarkami.Zegarki Orient Star Mechanical Moon - wyrafinowana elegancja

Orient Star dodał cztery nowe modele do swojej popularnej kolekcji Mechanical Moon: „New Look Original” i „Next Generation”. Nowe produkty aktualizują mechaniczną fazę księżyca, wydaną po raz pierwszy w 2017 roku. Model „New Look Original” to wyrafinowana wersja najbardziej symbolicznego flagowca Orient Star, natomiast „Next Generation” zawiera motyw płynącej wody na tarczy i wskazówkami w kształcie dauphine. Oba z nich wyposażono w nowy mechanizm manufakturowy z 50-godzinną rezerwą chodu w oparciu o kaliber 46-F7, ewolucję serii 46 wprowadzonej na rynek w 1971 roku. Rezultatem jest praktyczny, a jednocześnie elegancki zegarek Orient Star Mechanical Moon do codziennego użytku, który dodatkowo zwiększa atrakcyjność mechanicznego modelu.

Zegarki Orient Star Mechanical Moon w eleganckim wydaniuPrzemyślany projekt zegarków Orient Star New Look Original

luksusowe zegarki Orient Star New Look Original

Orient Star New Look Original zachowuje symboliczny wygląd mechanicznej fazy księżyca, jednocześnie dodając do niej udoskonalenia i obejmując ulepszoną gamę podstawowych funkcji, dzięki czemu jest idealna do codziennego użytku. Umiejscowiona została ona przy godzinie 6. Tuż obok znajduje się małe wycięcie, przez które możemy podziwiać pracę mechanizmu. Na białej tarczy nałożono także rzymskie indeksy oraz tradycyjny wytłoczony wzór z logo OS. Wskazówki godzinowa i minutowa przyjmują niebieską barwę. Pierwsza z nich została skrócona, aby nie zachodziła na oznaczenia godzinowe. Równowaga szerokości została dopracowana w jednostkach 0,01 mm, aby zwiększyć widoczność oraz czytelność.Zegarki Orient Star Next Generation z motywem rzeki

Next Generation to pierwszy model Orient Star Mechanical Moon z unikalnym motywem płynącej wody na tarczy. Miękkie krzywizny wytłoczonego wzoru, który rozszerza się w kierunku krawędzi cyferblaty i rzymskie indeksy godzinowe sugerują płynącą rzekę w odcieniach granatu i szarości. Gradacja kolorów nadaje tarczy atrakcyjny kontrast i wrażenie głębi. Wskazówki mają kształt dauphine ze szczotkowanym i lustrzanym wykończeniem, a przeprojektowane końcówek na kształt rombu nadaje całości większej przejrzystości. Podobnie jak w New Look Original tarcza faz księżyca znajduje się przy godzinie 6, a tuż obok widnieje małe wycięcie przez które widać fragment mechanizmu. 

Zegarki Orient Star Next Generation inspirowane rzekąSpecyfikacja techniczna zegarków Orient Star Mechanical Moon

wysoka jakość techniczna zegarków Orient Star Mechanical Moon

Cztery nowe modele Orient Star Mechanical Moon mają półszkieletowy otwór na godzinie 9, wskaźnik rezerwy chodu na godzinie 12 i fazę księżyca z datownikiem na godzinie 6. Unikalna konstrukcja i wysokiej jakości mechanizm mechaniczny sprawiły, że mechaniczna faza księżyca jest jednym z najbardziej lubianych modeli Orient Star Mechanical Moon na całym świecie.  W linii “New Look Original”  i “ Next Generation” mamy do czynienia z paskiem ze skóry kordowej, którą często można spotkać w wysokiej jakości zegarkach.  Drugi z kolei na klasycznej bransolecie. Trzeba przyznać jedno - wybór nie jest tu łatwy. Model z niezawodną wysoką dokładnością od +15 do -5 sekund dziennie, posiada teraz 50 godzin rezerwy chodu z wewnętrznym kalibrem F7M62, częścią 46-F7. Szczegółowe wykończenie i pięknie zdobiony mechanizm można zobaczyć i podziwiać przez dekiel z szafirowego kryształu.