Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Nowy Moon Phase Collection Orient Star z fazami księżyca!

31-05-2022

Marka Orient Star celebruje 70-lecie swojego istnienia. Od samego początku, łączy tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym wzornictwem i technologiami, starając się tworzyć projekty wychodzące naprzeciw potrzebom współczesnych użytkowników. Tak też jest w przypadku 2 nowych modeli Moon Phase Collection, wyposażonych w funkcję fazy księżyca.


Przyciągające uwagę tarcze Moon Phase Collection Orient Star

Tarcze w zegarkach Orient Star Moon Phase Collection wykonane zostały z drogocennej masy perłowej o naturalnych wzorach. Występują one w dwóch wersjach kolorystycznych. Pierwszy model posiada biały cyferblat i dopasowanym wskaźnikiem rezerwy chodu w tej samej barwie. Półszkieletowane okno wraz ze wskazaniem faz księżyca zostało zaakcentowane niebieskimi wskazówkami.

  Orient Star Moon Phase Collection


 Orient Star Moon Phase Collection tarcza 

Tarcza drugiego modelu zachowana jest w opalizującym zielonym kolorze. Barwa pozostaje jaśniejsza w środku, a ciemniejsza przy krawędziach co sprawia, że cyferblat nabiera głębi. Zastosowana kolorystyka przynosić może na myśl mgławicę w przestrzeni kosmicznej. Sprawia to, że wygląd zegarka jeszcze bardziej zbliża się do „gwieździstych” inspiracji marki. Całości dopełniają złote akcenty na wskazówkach.


Ta wersja zegarka Moon Phase Collection Orient Star występuje w limitowanej edycji 700 sztuk.


Moon Phase Collection Orient Star — funkcja faz księżyca

Projektanci w bardzo oryginalny sposób podchodzą do funkcji faz księżyca. O ile bowiem przyzwyczailiśmy się do tego, że na tarczy pokazywany jest „księżyc widziany z Ziemi”, to w przypadku nowych modeli Orient Star Moon Phase mamy do czynienia z sytuacją, w której umieszczona na cyferblacie subtarcza prezentuje “ziemię widzianą z księżyca”. Jak podpowiadają nam twórcy: “Drgania koła balansowego widoczne przez okno oznaczają witalność Ziemi, podczas gdy pierścień wokół otworu półszkieletu sugeruje krzywiznę Ziemi.”.

 Orient Star Moon Phase Collection faza księżyca

Wykonanie Moon Phase Collection Orient Star

 Wytrzymałość zegarka Orient Star Moon Phase

Oba zegarki Moon Phase Collection Orient Star wykonane są z odpornej na wstrząsy i uderzenia stali szlachetnej. Po boku koperty przy godzinie 3 znajduje się ceramiczna koronka. Tarcza wykończona jest przykrywającym ją szafirowym szkłem z podwójną powłoką antyrefleksyjną, co zapewnia wyraźny widok na całą cyferblat zegarka. Pod tak skonstruowaną obudową znajduje się autorski mechanizm in-house z automatycznym naciągiem o kalibrze kaliber F7M63. Posiada on 50-godzinną rezerwę chodu, a jego dokładność działania wynosi +15 sek. 〜 -5 sek. na dobę.

FILTRY0