Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Orient Star wprowadza swój pierwszy model szkieletowy do kolekcji Contemporary

05-02-2023

Orient Star zaprezentował nowy model z kolekcji Contemporary. Ten niezwykle ciekawy model jest dowodem stałego rozwoju i dążenia marki do doskonałości, które w tym zegarku zostały podkreślone nietuzinkową stylistyką.


Zegarki Orient Star - zegarmistrzowskie dzieło sztuki

Japońska marka Orient Star została założona w 1951 roku. Powstała, by zaoferować Japończykom najwyższej jakości, krajowe zegarki, z których mogliby oni odczuwać dumę. W dziejach marki nie brakuje wyjątkowych modeli o niepospolitych i intrygujących rozwiązaniach konstrukcyjnych. Powstawały one dzięki pasji ludzi tworzących markę, a dziś te historyczne modele są poszukiwane na rynku wtórnym i są doceniane przez kolekcjonerów z całego świata. Jednym ze znaków charakterystycznych marki jest wskazanie rezerwy chodu - komplikacja elegancka i bardzo praktyczna.

Japońska marka Orient Star

Skeleton Orient Star stylistycznie doskonały

Nowość w marce Orient RE-AZ0101N

Z okazji siedemdziesiątej rocznicy powstania, w 2021 roku, firma wprowadziła szkieletowe nowości do kolekcji Classic. Te ponadczasowe, niezrównanie eleganckie zegarki skrywały najnowocześniejszą technologię, jaką dysponują japońscy inżynierowie. Teraz, w 2023 roku, szkieletowane mechanizmy zostały zamknięte w bardziej codziennym zegarku z serii Orient Star Contemporary. Nowość oznaczona numerem referencyjnym RE-AZ0101N00B to zegarek stworzony z myślą o codziennym noszeniu. Jego stylistyka doskonale balansuje między zegarkiem stricte eleganckim, a typowo sportowo-weekendowym modelem. Ten pozornie wykluczający się miks stylistyczny powstał, by premierowy model doskonale pasował do świata, w którym często zacierają się granice między pracą, a czasem wolnym.


Orient Star Contemporary Skeleton RE-AZ0101N00B - idealny na każdy dzień

Najnowsza propozycja z linii Contemporary powstała z najlepszych materiałów i ma rozmiar sprawiający, że będzie równie wygodna podczas prac biurowych, jak i czasu spędzonego na podmiejskim spacerze. Powierzchnie stali wykończone polerowaniem, dającym niemal lustrzany efekt przeplatają się z charakterystycznym dla marki matowieniem, określanym jako hairline finish. Nazwa ta oznacza bardzo precyzyjnie wykonane satynowanie metali, które niemal nie odbija światła, co podkreśla uniwersalny styl nowości.

Hairline finish, czyli matowienie bransolety


Stal szlachetna o oznaczeniu 316L

Koperta i bransoleta powstały ze stali szlachetnej o oznaczeniu 316L, która jest trwała, odporna na korozję i przyjazna osobom z alergiami. Ten stop może zawierać jedynie śladowe ilości niklu, pierwiastka który powoduje u ludzi uczulenia, dlatego nie powinien być przyczyną reakcji alergicznych. Stal tej klasy nie rdzewieje od kontaktu z wilgocią, a jej powierzchnia jest twarda, co ogranicza powstawanie zarysowań. Kolejną jej zaletą jest to, że gdy zarysowania już się pojawią, to można zegarek odświeżyć korzystając z usług wykwalifikowanego zakładu zegarmistrzowskiego.


Koperta ma średnicę 39 milimetrów i grubość zaledwie 10,8 milimetra. Wysokość obudowy to jedynie 46,5 milimetra, co pozwoli nosić ten zegarek nawet osobom o drobnych nadgarstkach. Takie gabaryty czynią zegarek wygodnym i gwarantują, że po właściwym dopasowaniu bransolety koronka nie będzie uwierała w dłoń. Zegarek zmieści się także pod mankietem koszuli, co może być istotne dla osób, które pracują w zawodach wymagających przestrzegania oficjalnego dress code’u.

Zegarek Orient Star Contemporary Skeleton Automatic jest wygodnym zegarkiem


Logo producenta na koronce zegarka Orient Star Contemporary Skeleton Automatic

Koronka ma radełkowany bok, a jej wierzch zdobi charakterystyczne owalne logo producenta. Jest ona powiększona względem wielu innych modeli, co ułatwia ręczne nakręcanie mechanizmu. Zakręcany dekiel jest przeszklony, co pozwala zajrzeć do wnętrza fantastycznie wykończonego mechanizmu. Wodoszczelność tego uniwersalnego modelu określono na pięć atmosfer. Taka odporność sprawia, że do całkowicie zamoczonego zegarka nie przedostanie się woda.


Szafirowe szkło z autorską powłoką SAR

Zarówno wierzchnie, jak i dolne szkła powstały z syntetycznego szafiru. Z uwagi na wysoką twardość tego rodzaju szkła - uzyskuje on 9 punktów w skali Mohsa, czyli plasuje się zaraz za diamentem osiągającym maksymalny wynik dziesięciu punktów - jest naprawdę trudny do zarysowania. Szkła od wewnętrznej storny pokryte są autorską powłoką antyrefleksyjną, którą Orient Star nazywa SAR Coating. To skrót od super anti-reflecting.

Powłoka antyrefleksyjna w zegarku Orient Star Contemporary Skeleton Automatic


Szafirowe szkło na deklu w Orient Star Contemporary Skeleton Automatic

Marka deklaruje, że ta powłoka redukuje refleksy o 99%, co czyni ją jedną z najlepszych jakie stosowane są we wszystkich produkowanych na świecie zegarkach! Fakt zastosowania szafirowego szkła w deklu pokazuje, że marka Orient Star produkuje prawdziwie luksusowe zegarki. W wielu konkurencyjnych modelach, wyprodukowanych w Europie i sprzedawanych za podobną cenę, od spodu zamontowane jest szkło mineralne. Nie jest ono tak twarde jak szafirowe. Może się porysować na przykład, gdy zegarek zostanie odłożony w taki sposób, że dekiel ociera się o bransoletę.


Nowy skeleton Orient Star i nowa bransoleta

Specjalnie z myślą o nowym zegarku, który ma być noszony przy wielu różnych okazjach, Japończycy przygotowali zupełnie nową bransoletę. Korzysta ona ze znanego z wcześniejszych modeli marki fasonu, jednak poddano ją delikatnym zmianom. Dla poprawienia komfortu noszenia i umożliwienia idealnego dopasowania do każdego nadgarstka, nowa bransoleta ma pomniejszone ogniwa.

Bransoleta w Orient Star Contemporary Skeleton Automatic umożliwia dopasowanie do każdego nadgarstka


w zegarku Orient Star Contemporary Skeleton Automatic zapięcie zdobi logo marki Orient Star

Zdecydowana większość powierzchni ogniw pięciorzędowej konstrukcji jest matowa. Dwa wąskie polerowane rzędy nadają jej bardziej luksusowego charakteru, a jednocześnie nie dają powodów, by obawiać się o to, że będą wyglądały nieatrakcyjnie, jeśli pojawią się na nich zarysowania.  Bransoleta o szerokości 20 milimetrów zapinana jest sportowym zapięciem zatrzaskowym wyposażonym w mikroregulację. Przy użyciu najprostszych narzędzi, właściciel zegarka może samodzielnie wydłużyć lub skrócić obwód bransolety co może być przydatne na przykład podczas podróży do kraju o zupełnie innym klimacie. Wierzch zapięcia zdobi grawerowane logo Orient Star.


Orient Star Contemporary Skeleton - wymagająca sztuka szkieletowania

Zegarki szkieletowe to modele, w których designerzy marki mogą pokazać pełnię swoich możliwości. Japończycy projektując najnowsze zegarki szkieletowane po raz kolejny dali upust swej kreatywności - poszczególne elementy mają kształty i kolory zainspirowane ciałami niebieskimi. Srebrne, ażurowe ramiona mechanizmu zdobione perłowaniem i polerowaniem krawędzi, można oglądać spomiędzy antracytowych elementów tarczy. Te ciemnoszare fragmenty rozmieszczone są niesymetrycznie, w taki sposób, by odsłonić jak najwięcej kluczowych detali pracującego we wnętrzu mechanizmu. U góry tarczy znalazł się wskaźnik rezerwy chodu, po prawej stronie tabliczka z logo i nazwą Orient Star, a u dołu - pole małego sekundnika przez które podejrzeć można niebieskie koło wychwytu. Lewa strona tarczy została usunięta całkowicie, by odsłonić pracujące nieprzerwanie koło balansowe.

Elementy zegarka Orient Star Contemporary Skeleton Automatic mają kształty i kolory zainspirowane ciałami niebieskimi


Orient Star Contemporary Skeleton Automatic wyposażono w ręcznie nakręcany mechanizm

Wszystkie oznaczenia, które znalazły się na polach rezerwy naciągu i sekundnika, zostały zapisane białym kolorem, sprawiającym, że są bardzo czytelne. Możliwość skontrolowania zapasu energii w sprężynie napędowej jest bardzo praktyczne, ponieważ model Contemporary Skeleton RE-AZ0101N00B wyposażono w ręcznie nakręcany mechanizm. Dzięki dodatkowej wskazówce, właściciel będzie wiedział, kiedy należy dokręcić sprężynę w zegarku.


Wszystko to “zamyka” antracytowa flansza ze srebrnymi, wypolerowanymi indeksami godzinowymi. Na samej górze króluje zapisana stylizowanymi cyframi rzymskimi 12, pozostałe godziny oznaczono indeksami będącymi dużymi trapezami.

Orient Star Contemporary Skeleton Automatic


Projekt zegarka Orient Star Contemporary Skeleton Automatic

W zegarku Orient Star Contemporary Skeleton wszystkie informacje - o aktualnej godzinie i zapasie energii - prezentowane są przez niebieskie wskazówki. Ich jasny, niebieski kolor został przez markę zastrzeżony obowiązującym w Japonii patentem. To gwarancja, że w żadnym zegarku nie pochodzącym z fabryk Orient Star nie można spotkać tak intensywnie niebieskich wskazówek! Strzałki godzin, minut i sekund są smukłe i mają prosty fason. Czwarta, ta informująca o zapasie energii jest ażurowa, dzięki czemu nie rzuca się w oczy i nie utrudnia odczytu aktualnej godziny.


Manufakturowy mechanizm F8B61 - prawdziwy zegarmistrzowski kunszt

Duszą nowego modelu Orient Star jest mechanizm F8B61, który został zaprojektowany, wykonany i skompletowany w całości wewnątrz firmy Orient Star. Japoński brand jest jednym z nielicznych na świecie producentów, którzy mogą wykonać zegarek od początku do końca, bez korzystania z usług podwykonawców.

Mechanizm F8B61 zaprojektowany przez Orient Star


W pełni nakręcona sprężyna w zegarku Orient Star Contemporary Skeleton Automatic pozwoli mu pracować przez 70 godzin

Ręcznie nakręcany kaliber oferuje wyjątkowo długi zapas energii - w pełni nakręcona sprężyna pozwoli zegarkowi działać przez 70 godzin. Sprawia to, że zegarek jest wygodny w codziennym użytkowaniu - można go nakręcić przed odłożeniem na weekend w piątek po południu, a w poniedziałek rano zegarek nadal będzie pracował, wskazując właściwy czas.


Udany proces szkieletowania mechanizmu polega na tym, by zostawić jedynie tyle elementów, by zegarek mógł poprawnie działać, a kaliber zachował swoją trwałość. To udało się Japończykom doskonale! Ramiona na których osadzone są poszczególne elementy mechanizmu są cienkie i mocne jednocześnie. Koło balansowe zostało osadzone na moście, którego kształt został zainspirowany wieńcami komet, które można obserwować na nocnym niebie. Ponadto wszystkie elementy mechanizmu są pięknie wykończone szarym kolorem, symbolizującym przepastne przestrzenie kosmosu. Ich krawędzie sfazowano i wypolerowano, a niemal każda powierzchnia została wykończona perłowaniem lub Pasami Genewskimi.

Elementy mechanizmu zegarka Orient Star Contemporary Skeleton Automatic są cienkie a jednocześnie mocne


Najnowszy mechanizm zegarka Orient Star Contemporary Skeleton Automatic wykorzystuje ultra-nowoczesną technologię krzemową

Najnowszy mechanizm wykorzystuje też ultra-nowoczesną technologię krzemową. Koło wychwytu w werku F8B61 powstało z krzemu, co sprawia, że zegarek jest odporniejszy na działanie pól magnetycznych i nie wymaga serwisów równie często co konstrukcje wykorzystujące klasyczne rozwiązania. Koło zostało zaprojektowane w taki sposób, by zapobiec ewentualnym jego poślizgom, co przekłada się na dokładniejszą pracę. Fakt, że powstało z krzemu sprawia również, że jest ono ultra lekkie i odporne na odkształcenia. Specjalny kształt tej części został opatentowany przez firmę Orient Star.


Nowe, krzemowe elementy mechanizmu przyczyniły się do znaczącego zwiększenia jego rezerwy naciągu, która wynosi niemal trzy dni. Kaliber pracuje z częstotliwością 3 Hz, a dzięki pieczołowitej jego regulacji osiągnięto dobową dokładność, która zamyka się w zakresie -5/+15 sekund. Do łożyskowania ruchomych elementów werku F8B61 wykorzystano aż 22 rubiny syntetyczne.

Krzemowe elementy w zegarku Orient Star Contemporary Skeleton Automatic przyczyniły się do zwiększenia jego rezerwy naciągu

Orient Star Contemporary Skeleton RE-AZ0101N00B - doskonały kompan

Orient Star Contemporary Skeleton Automatic to zegarek wygodny oraz uniwersalny

Premierowy model nie tylko wprowadza najdoskonalszy oferowany przez markę manufakturowy mechanizm do kolekcji nowoczesnych zegarków, ale także rozwija koncept zegarka przygotowanego do noszenia każdego dnia. Orient Star Contemporary Skeleton RE-AZ0101N00B został wymyślony jako zegarek wygodny, uniwersalny i mogący być dla właściciela powodem do dumy. Komfort osiągnięto niewielkimi, względem poprzednich modeli, acz istotnymi zmianami takimi jak chociażby przeprojektowanie bransolety lub przygotowanie cienkiej koperty o perfekcyjnie przejrzystym, wypukłym szkle szafirowym.


Mniejsze ogniwa bransolety o trzech poziomach pozwalają na dopasowanie zegarka tak, by ten idealnie układał się na ręku. Mikroregulacja ułatwia poluzowanie lub zwężenie bransolety bez konieczności wizyty w serwisie. Szkło z powłoką antyrefleksyjną nie tylko sprawia, że zegarek jest czytelny nawet w pełnym słońcu, ale pozwala też dokładnie obejrzeć zaawansowany technicznie kaliber. Powłoka SAR to technologia, której marce Orient Star może pozazdrościć wielu producentów z całego świata.

Powłoka SAR w zegarku Orient Star Contemporary Skeleton Automatic


Kaliber F8B61 Orient Star

Dla właściciela powodem do dumy może być unikalny, stworzony przez japońską markę, mechanizm. Produkowany w Japonii werk wykorzystuje najnowocześniejszą spotykaną w zegarmistrzostwie technologię, by działać dłużej, dokładniej i mniej awaryjnie. Kalibru F8B61 nie można spotkać w zegarku żadnej innej marki!


Dla kogo nowy zegarek Orient Star RE-AZ0101N00B?

Tak zaawansowany i wspaniale wykończony zegarek z pewnością docenią nowocześni mężczyźni, których życia zawodowe i osobiste przenikają się. Nosząc ten model, będą mieli przy sobie zawsze doskonałej jakości dodatek, który będzie jednocześnie pełnił rolę ich “wizytówki”. Na taki zegarek z pewnością zwrócą uwagę partnerzy biznesowi, co może właścicielowi pomóc zyskać ich szacunek i zaufanie.

Zegarek Orient Star Contemporary Skeleton Automatic jest idealną wizytówką mężczyzny


Zegarek Orient Star Contemporary Skeleton Automatic będzie świetnie wyglądał przy luźniejszych stylizacjach

Zegarki Orient Star Contemporary Skeleton mogą się też spodobać Klientom, którzy posiadają kilka bardziej eleganckich zegarków, a teraz szukają modelu, który będzie świetnie wyglądał przy mniej formalnych outfitach, noszonych po godzinach lub w weekendy.


To także świetna propozycja dla Klientów szukających w zegarkach piękna, jakie osiągalne jest tylko dla firm hołdujących tradycji zegarmistrzowskiej. Szkieletowany kaliber został przygotowany zgodnie z najwyższymi standardami i pięknie wykończony. Japońska marka ma wieloletnie doświadczenie w produkowaniu tego typu mechanizmów. Pierwsze zegarki szkieletowe - Orient Star Mon Bijou - opuściły fabryki w 1991 roku i od razu zdobyły serca Klientów Kraju Kwitnącej Wiśni. Dziś, 32 lata później, nowy model wznosi sztukę szkieletowania mechanizmów na wyższy poziom. W cenie podobnej do tej, którą trzeba zapłacić za Orient Star, szwajcarscy producenci oferują zegarki szkieletowe z mechanizmami produkowanymi masowo u zewnętrznych dostawców. Dlatego też, model Contemporary Skeleton RE-AZ0101N00B z pewnością przykuje uwagę osób mających dużą wiedzę o zegarkach i potrafiących docenić zegarki z dalekiego wschodu.

Orient Star Skeleton logo marki