Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Nowości Atlantic Worldmaster z certyfikatem chronometru

17-08-2021

Do kolekcji zegarków Atlantic Worldmaster dołączyły właśnie trzy nowe modele. Podobnie, jak reszta czasomierzy tej serii zachowane są w stylu klasycznej elegancji. Wykonane z dbałością o każdy szczegół zegarki Atlantic Worldmaster posiadają ponadto elitarny certyfikat COSC.


Certyfikat COSC w zegarkach Atlantic Worldmaster

Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres (COSC) ma kluczowe znaczenie dla przemysłu szwajcarskich zegarków. Stanowi on rodzaj papierka lakmusowego dla precyzji czasomierzy. Aby dany egzemplarz przeszedł certyfikację, jego mechanizm musi zostać wysłany do jednego z laboratoriów COSC, gdzie przez 15 dni przechodzi przez szereg testów. Podczas nich sprawdzana jest zmienność chodu w temperaturze d 8 °C do 38 °C, a także położenie czasomierza w 5 różnych pozycjach (godzina trzecia, godzina szósta, godzina dziewiąta, tarcza na górze, tarcza na dole). Jeżeli zegarek zda testy, otrzymuje certyfikat potwieFrdzający jego wysoką precyzję działania.

Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres (COSC)

Atlantic Worldmaster COSC 2021

Zegarki Atlantic Worldmaster COSC 2021 w trzech wersjach kolorystycznych: na niebieskim, czarnym i brązowym pasku z datownikiem na godzinie trzeciej i automatycznym mechanizmem 

Marka Atlantic w tym roku proponuje nam trzy nowe zegarki w elitarnej kolekcji Worldmaster z certyfikatem chronometru. Klasyczne modele na skórzanych, fakturowanych paskach utrzymane zostały w kolorze granatu, bieli oraz czerni. Wykonane z pieczołowitą dbałością o każdy szczegół egzemplarze, mają na tarczy nałożone eleganckie indeksy godzinowe pomiędzy którymi nadrukowane zostały oznaczenia minutowe. Na środku znajdują się ostro zakończone wskazówki, w których sekundnik wieńczy czerwony kolor. Przy godzinie 3 umieszczono mały datownik wskazujący dzień miesiąca.  Całość została zamknięta w okrągłej kopercie o uniwersalnej szerokości 42 mm, tworząc wraz z wystającymi uszami nieco obły kształt. Wystarczy odwrócić zegarek Atlantic Worldmaster COSC, by podejrzeć przez szklany dekiel fragment mechanizmu.

Zegarek Atlantic Worldmaster COSC 52781.41.21 Chronometer Automatic szklany dekiel ukazujący fragment mechanizmu

Specyfikacja techniczna zegarków Atlantic Worldmaster COSC

Zegarek Atlantic Worldmaster COSC 52781.41.21 Chronometer Automatic męski zegarek na brązowym skórzanym pasku i białą tarczą z datownikiem na godzinie trzeciej i ostro zakończonymi wskazówkami

Nowe zegarki Atlantic Worldmaster COSC prezentują słynną szwajcarską jakość wykonania. Obudowa zrobiona jest z wytrzymałej na wstrząsy i upadki stali szlachetnej. Prosty, klasyczny cyferblat przykrywa mocne, odporne na zarysowania szkło szafirowe. Sercem zegarków pozostaje natomiast mechanizm o automatycznym naciągu Sellita SW200 COSC. Oparty na 26 kamieniach łożyskujących werk zaopatrzono w 38-godzinną rezerwę ruchu.


Komu dedykowane są zegarki Atlantic Worldmaster COSC?

Kolekcja zegarków Atlantic Worldmaster COSC wraz z trzema nowymi modelami, została stworzona z myślą o mężczyznach ceniących sobie klasyczną elegancję i proste, uniwersalne formy. Dostępne w stonowanych kolorach czasomierze na skórzanych paskach prezentują ponadczasowy styl, który sprawdzi się w każdych okolicznościach. Atlantic Worldmaster COSC o tradycyjnych mechanizmach oraz dużej precyzji wskazywania czasu będą dobrym dodatkiem do służbowych stylizacji, a także gustownym upominkiem dla współczesnego gentlemana.

Zegarek Atlantic Worldmaster COSC 52781.41.21 Chronometer Automatic męski zegarek na pasku z automatycznym mechanizmem

Zobacz nowe modele Atlantic Worldmaster Automatic COSC: