Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT12-09-2018

Nowy G-SHOCK MT-G B1000 z solarnym mechanizmem i technologią Bluetooth.

Japończycy przyzwyczaili nas do innowacyjności, a każda wychodząca spod ich ręki nowość, zaskakuje wprowadzonymi zmianami. Dopiero co usłyszeliśmy o kolejnym stadium rozwoju zegarków G-SHOCK w postaci modeli G-SHOCK MT-G, gdy świat obiegła informacja o nowych, ulepszonych wariacjach. Zaprezentowany na targach Baselworld 2018 zegarek G-SHOCK MTG-B1000, rozszerza niezwykłe możliwości reprezentowanej przezeń linii czasomierzy, pomniejszając przy tym swój niestandardowy rozmiar.

Luksusowe, zegarki G-Shock MT-G MTG-B1000B-1A4ER na pasku z tworzywa sztucznego w czarnym oraz czerwonym kolorze. Koperta zegarków jest z stali oraz karbonu w srebrnym oraz czarnym kolorze.

Dziwi to przede wszystkim dlatego, że dotychczas zegarki Casio G-SHOCK miały tendencję do jednoczesnego wzrostu zarówno rozmiarów, jak i możliwości. Tworząc nowy G SHOCK MT-G projektanci postanowili jednak wpisać go we współczesną ideę downsizingu, mającą na celu oszczędność miejsca i materiału, przy jednoczesnym zwiększeniu możliwości. 

Sportowy, męski zegarek G-Shock MT-G MTG-B1000B-1A4ER z analogowa tarczą oraz rozbudowanym kalendarzem.


Innowacyjny G-Shock MT-G MTG-B1000B-1A4ER umożliwia połączenie ze smartfonem, dzięki darmowej aplikacji G-Shock Connected.

Jak udało się to osiągnąć w nowym MTG-B1000? Fundamentalną zmianą w parametrach czasomierza, jest tutaj dodanie nowej funkcji. Nowe zegarki G-SHOCK MTG-B1000 wyposażone są w moduł Bluetooth, który pozwala na połączenie ze smartfonem, za pośrednictwem darmowej aplikacji G-SHOCK CONNECTED. Dzięki niej użytkownicy zyskują między innymi bardzo wygodny, graficzny wgląd we właściwości zegarka, możliwość błyskawicznego dostrojenia czasu do jednego z 300 miast, czy odnalezienie telefonu za pomocą funkcji Phone Finder. 

 

Oznacza to, że nowy MT-G wychodzi naprzeciw wszystkim użytkownikom, pragnących wygody obsługi ekranu smartfona bez utraty autonomicznego charakteru czasomierza. Pomijając bowiem wbudowany moduł, nowy MT-G zachowuje wszelkie tak bardzo cenione cechy tej kolekcji. Wielofunkcyjny zegarek z mechanizmem solarnym nie wymaga ładowania baterii, co sprawia, że wszystkie jego zaawansowane możliwości zawsze pozostają w pełnej gotowości. 

Wielofunkcyjny, męski zegarek G-Shock MT-G MTG-B1000B-1A4ER z mechanizmem solarnym.


Specyfikacje oraz mniejsza budowa nowego G-Shocka MT-G MTG-B1000B-1A4ER.

Warta wspomnienia jest oczywiście technologia Waveceptor, która przy użyciu anteny MultiBand 6, automatycznie skalibruje wskazania czasomierza, odbierając sygnał radiowy z danymi zegara atomowego. Na opis wszystkich funkcji zegarków MT-G należałoby poświęcić kilka odrębnych artykułów, dlatego po kompleksową informację na temat dodatków odsyłamy do specyfikacji znajdującej się pod każdym modelem.

   

Jak już wcześniej wspomniano, downsizing to także, a właściwie przede wszystkim zmniejszenie rozmiarów. Wszystkich miłośników dotychczasowych produktów marki G-SHOCK uspokajamy! MTG-B1000 to nadal duży zegarek męski, wspaniale podkreślający cechy jego użytkownika. Pomimo tego, różnica jest rzeczywiście zauważalna, gdyż nowemu MT-G ubyło aż 3mm w każdej płaszczyźnie konstrukcji, a to pokazuje, jak wiele jeszcze są w stanie zmieścić inżynierowie Casio na naszym nadgarstku. 

  

Niezawodny, męski zegarek G-Shock MT-G MTG-B1000B-1A4ER z podświetleniem Super Illuminator.
Interesujący, męski zegarek G-Shock MT-G MTG-B1000B-1A4ER z konstrukcją, która zapewnia wodoszczelność do 200m.
Imponujący, męski zegarek G-Shock MT-G MTG-B1000B-1A4ER ze wzmocnionym włóknem.


Co jasne, mniejszy rozmiar nie mógłby zostać osiągnięty, jeśli wymagało by to zmniejszeniu jego wytrzymałości. Nowy zegarek G-SHOCK MTG-B1000 to nadal wysoce wodoszczelny, wstrząsoodporny zegarek o nadzwyczajnej jakości wykonania i dopracowania. Wzmocniona włóknem węglowym żywica, obudowana przez metalowy pancerz robi wrażenie zarówno pod względem wytrzymałości jak i walorów wizualnych. To wszystko oznacza, że najnowsze czasomierze po raz kolejny poszerzają możliwości wspaniałych zegarków Casio G-SHOCK i udowadniają, że japoński producent nie zwalnia tempa, wzbudzając ciekawość tego co jeszcze przyniesie nam w przyszłości.