Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Nowy zegarek limitowany Yema Led Kavinsky

08-11-2022

W 1970 roku Yema wprowadziła na rynek swój pierwszy zegarek z wyświetlaczem LED, który stał się ikoną we Francji. Ponad 50 lat później, francuski muzyk Kavinsky zwrócił się do marki o pomoc, aby opracować własny model tego egzemplarza zgodny ze światem swojej postaci. Efektem podjętej współpracy jest retro-futurystyczny Yema Led Kavinsky, który oferuje nowoczesne podejście do zegarka LED. 


Zegarek jako element scenicznego looku? Współpraca Yema z Kavinsky’m

Kim jest Kavinsky? To francuski muzyk mocno inspirujący się electropopem z 1980 roku, a jednocześnie jeden z pionierów stylu retrowave. Jego piosenka Nightcall znalazła się na ścieżce dźwiękowej do Drive'a z 2011 roku, a album OutRun dotarł do drugiego miejsca na francuskich listach przebojów. Twórczość tego artysty, wymyka się jednak łatwym podziałom i nazewnictwu. Pikanterii dodaje fakt, że Kavinsky to tak naprawdę tylko sceniczna postać o interesującej fikcyjnej historii. Zgodnie z przekazywaną przez niego informacją, muzyk zmarł po rozbiciu swojej Testarossy w 1986 roku, tylko po to, by ponownie pojawić się jako zombie tworzący muzykę elektroniczną w 2006 roku.

 Kavinsky x Yema


2 modele zegarków Yema x Kavinsky

W 2022 roku Kavinsky powraca z "Reborn", swoim drugim albumem nagranym w słynnym studiu Motor Bass w Paryżu. Pierwszy singiel z tej płyty "Renegade" charakteryzuje się szerokim brzmieniem i potężnym refrenem. Z kolei drugi “Zenith”, oferuje futurystyczną atmosferę. Te odmienne na pozór brzmienia, stały się inspiracją dla limitowanego zegarka Yema Led Kavinsky. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych model (srebrny: YMHF1579KV-AM  i czarny: YMHF1579KV-3AM) tworzy limitowaną edycję 3333 egzemplarzy na cały świat.


Charakterystyczna ośmiokątna koperta zegarka Yema Kavinsky Black Limited Edition

Zegarek Yema Kavinsky jest wykonany w bardzo wysokim standardzie. Jego stalowa koperta wynosi 35,5 mm szerokości i 10 mm grubości, co bardzo dobrze sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Ośmiokątny kształt obudowy nadaje modelowi charakterystycznego wyglądu z lat 70/80. Dzięki odważnym ściętym kątom oraz szczotkowanym/polerowanym wykończeniom idealnie pasuje ona do kanciastego czerwonego wyświetlacza LED.  Nad i pod wyświetlaczem znajdują się natomiast dwa „grille”, przywodzące na myśl listwy samochodowe w latach 70. Wyjątkowości egzemplarza potwierdzają także gustownie zaznaczone loga Yema tuż pod cyferblatem. To jednak nie wszystko. Po odwróceniu zegarka widać szczotkowany dekiel, na którym znajduje się logo Kavinsky'ego, numer seryjny i kluczowe dane specyfikacji zegarka.

8-kątny kształt koperty w zegarku Yema x Kavinksy

Legendarny cyfrowy wyświetlacz LED w zegarku Yema

Wyświetlacz led w zegarku Yema x Kavinksy

Reedycje czerwonych diod LED były niedawnym trendem. Bulova wprowadziła reedycję kolekcji Computron, a Hamilton przywiózł z 1972 roku Pulsar Time Computer. Zegarek Kavinsky aktualizuje tradycyjną konstrukcję Yemy do czegoś bardziej współczesnego. Moduł wyświetlacza LED jest zmniejszony i posiada bardziej zrównoważone proporcje. Po lewej stronie znajdują się dwa przyciski — srebrny oraz czerwony. Pierwszy z nich pokazuje czas. Drugi nazywa się "Red Kavinsky push-button" i służy do wprowadzania korekt w godzinach, minutach, miesiącu, dniu, a także roku.


Yema Kavinsky spójna stylistyka 

Zegarek Yema Kavinsky posiada zintegrowaną stalową bransoletę, tworzącą wraz z kopertą spójnie stylistyczną całość. Zbudowana została ona z trzech rzędów pełnych ogniw, ściętych ukośnie po zewnętrznych stronach. Szczotkowane wykończenia, ndają zegarkowi nowoszczenego  wyglądu. Bransoletę wieńczy zapięcie motylkowe, pozwalające na szybkie zakładanie i zdejmowanie zegarka. Widoczna na nim litera "K" od Kavinskiego podkreśla wyjątkowość tego egzemplarza.

Zegarek Yema x Kavinksy na bransolecie

Yema Watches - nie tylko świetny wygląd, ale także fantastyczne działanie

Srebrny zegarek Yema x Kavinksy

Yema Kavinsky został wyprodukowany we Francji i zbudowany z niezawodnej stali szlachetnej, cechującej się wysoką odpornością na wstrząsy i ewentualne uderzenie. Ledowy cyferblat przykrywa szkło mineralne, którego obecność jest niewątpliwie nawiązaniem do historycznych elektronicznych zegarków. Jego elastyczna struktura dobrze sprawdza się w codziennych warunkach, ochraniając skutecznie wyświetlacz przed uderzeniem. Wewnątrz obudowy znajduje się natomiast mechanizm kwarcowy. Wprowadzony w latach 70. nowoczesny system do dziś jest jednym z najchętniej wybieranych przez użytkowników. Do jego największych zalet zalicza się precyzyjne wyznaczanie czasu i niską awaryjność. Zawsze gotowy do pracy zegarek, może być użytkowany w zróżnicowanych warunkach. To dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort użytkowania i nowoczesne technologie.


Zegarek Yema LED Kavinsky — dopracowany w każdym szczególe

Yema LED Kavinsky to projekt przemyślany w każdym szczególe. Choć trudno jednoznacznie stwierdzić czy zegarek jest bardziej retro, czy futurystyczny — zachwyca on swoim oryginalnym wyglądem. Zarówno jego czarna, jak i srebrna wersja pozostaje ciekawym odczytaniem stylistyki lat 70. Jednocześnie model idealnie wpisuje się w aktualne trendy i gusta. Będzie on fantastycznym dopełnieniem codziennych stylizacji, pozwalającym wyróżnić się z tłumu. Uwagę zwraca także samo opakowanie, w jakim dostarczany jest jeden z 3333 sztuk model. Świetnie prezentująca się czarna torba ze sznurkiem, podkreśla niecodzienne podejście twórców do tego projektu. Pozostaje ona tak nieoczywistym rozwiązaniem, jak sama muzyka Kavinskiego, do której słuchania zachęcamy!

Czarny zegarek Yema x Kavinksy z czerwonymi ledami