Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Chronograf Lorus - jeden z najchętniej wybieranych zegarków męskich

13-08-2020

W kategorii zegarki męskie, chronografy stanowią jedną z najpopularniejszych opcji. Argumentów przemawiających za wybraniem tego typu czasomierza jest naprawdę sporo, począwszy od funkcjonalności na ciekawym wyglądzie kończąc. Ich sportowe aspiracje doskonale pasują do współczesnej mody na prowadzenie aktywnego trybu życia, pielęgnowanej szczególnie wśród młodych ludzi. Nic dziwnego, że zegarki z chronografem stanowią podstawę dla marki Lorus, która swoje projekty kieruje właśnie do osób młodych ciałem i duchem.


Dlaczego warto wybrać zegarek Lorus z chronografem

Zegarki Lorus z chronografem są czasomierzami bardzo uniwersalnymi i pod wieloma względami. Chronograf to nic innego jak funkcja stopera, umożliwiająca precyzyjne odmierzanie czasu z dokładnością do części sekundy. Co niemniej ważne, dodatkowa funkcjonalność przekłada się wyraźnie i bezpośrednio na wygląd zegarków. Aby móc jednocześnie odczytywać godzinę oraz wskazania stopera na tarczy muszą pojawić się subtarcze, które skutecznie urozmaicają prezencję czasomierza. Zegarki męskie Lorus szczególnie ochoczo korzystają z tych zalet w całej gamie swoich modeli dodając do nich coś jeszcze. Lorus jest międzynarodową marką stworzoną przez Seiko, właśnie z myślą o czasomierzach dla osób w młodym wieku i ze studenckim budżetem. Japońska jakość w połączeniu z rozsądną ceną zapewniły szybki rozgłos i rozprzestrzenienie się z rynku europejskiego na cały świat. Warto podkreślić, że zegarki Lorus są bardzo różnorodne, dlatego w ofercie marki na męskie chronografy każdy odnajdzie odpowiednio dopasowany zestaw.
Zegarek Lorus RT365CX9 Classic ChronographNajlepsze zegarki Lorus z chronografem

Zegarek Lorus RM389EX9 Chronograph
Żeby zobaczyć jak atrakcyjną ofertę stanowią zegarki męskie Lorus wystarczy spojrzeć na listę najczęściej wybieranych modeli na naszej stronie. Praktycznie wszystkie z nich to chronografy i to w bardzo różnych aranżacjach. Ze względu na popularność dodatku jakim jest stoper, zyskujemy dostęp do wszystkich dobrze znanych klasycznych i eleganckich styli.Zegarek Lorus RT365CX9

Najpopularniejszym męskim modelem okazuje się klasyczny zegarek na skórzanym pasku, oczywiście z komplikacją stopera. Bardzo charakterystyczny jest jego jednolity czarny kolor, przełamany jednak bardzo wyraźnymi, białymi wskazówkami. Dzięki temu zegarek Lorus zachowuje czytelność, co często stanowi problem w czasomierzach o intensywnej, czarnej barwie. Poza stoperem, znalazło się też miejsce dla datownika oraz skali tachometrycznej, która świetnie współgra ze wskazówką sekundową zakończoną stylową iglicą.
Zegarek Lorus RT365CX9 Classic ChronographZegarek Lorus RM389EX9

Kolejny chronograf marki Lorus to ten sam komplet dodatków, ale w całkowicie odmienionej formie. Lorus RM389EX9 to sportowy zegarek na pasku z tworzywa sztucznego, który zdobył szczególną popularność właśnie w wakacyjnym okresie. Model ten rzeczywiście doskonale sprawdzi się właśnie teraz, dzięki wysokiej wodoszczelności i odpornemu na działanie wody materiałowi paska. Czerwona wskazówka i czerwone linie w tradycyjnym miejscu przeszycia paska podkreślają dynamizm i sportowe zacięcie tego czasomierza.
Zegarek Lorus RM389EX9 ChronographZegarek Lorus RF325BX9

Zegarek męski Lorus RF325BX to powrót do skórzanego paska i bardzo ciekawy casualowy styl. Ten czasomierz będzie fajnym dodatkiem do zwykłego T-Shirta i bez problemu sprawdzi się w towarzystwie marynarki. W przeciwieństwie do poprzedników zegarek Lorus z brązowym paskiem i srebrną tarczą zachowuje 50m wodoszczelności. W zamian za to otrzymujemy jednak alarm ustawiany na jednej z subtarcz. Model ten różni się też sposobem działania stopera. Wskazówka sekundnika weszła w miejsce subtarczy, a sekundy odmierzane stoperem wskazywane są przez dużą wskazówkę.
Zegarek Lorus RF325BX9 Quartz ClassicZegarek Lorus RM383EX9

Wśród męskich chronografów nie mogło zabraknąć oczywiście zegarka Lorus na bransolecie. Model RM383EX9 to klasyczna, metalowa konstrukcja, współdzieląca tarczę z modelem RM389EX9. Ten zegarek świetnie sprawdzi się zarówno na wakacyjnym wyjeździe, jak i podczas codziennego noszenia. Zegarek z bransoletą ze stali szlachetnej dzięki uniwersalnej, srebrnej barwie, będzie łatwy do zestawienia z kreacjami w najróżniejszych kolorach.
Zegarek Lorus RM383EX9 Chronograph


PP

Zobacz pozostałe propozycje w serii Lorus Chronograf:

FILTRY0