Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Różnica między Emporio Armani a Armani Exchange

20-05-2022

Giorgio Armani i Emporio Armani to dwie nazwy marek, które często pojawiają się w kręgach mody. Ich wspólne pochodzenie sprawia, że wiele osób zastanawia się nad zachodzącymi pomiędzy nimi różnicami. Jaki styl prezentuje każda z nich i do kogo są skierowane ich zegarki? Postanowiliśmy raz na zawsze wyjaśnić tę zagadkę!


Giorgio Armani — najsłynniejszy włoski projektant mody

Giorgio Armani to imię wybitnej włoskiej ikony mody i biznesmena. Najsłynniejszy projektant urodził się 11 lipca 1934 r. Zanim trafił do świata mody realizował swoje marzenie o zostaniu lekarzem na Uniwersytecie w Mediolanie, a także służył w wojsku. Od 1957 pracował jako kupiec w domu towarowym La Rinascente w Mediolanie. Właśnie ta praca uświadomiła mu jego prawdziwą pasję, czyli projektowanie ubrań. Przez wiele lat Armani uczył się tej sztuki u samego Nino Cerruti, współpracując również z takimi osobami jak: Allegri, Bagutta i Hilton

Źródłó: https://osovski.pl/pl/n/Osobovosci-Giorgio-Armani/9
Zegarki Armaniego

Najważniejszym punktem w karierze włoskiego projektanta okazało się uruchomienie w 1975 roku własnej marki - Giorgio Armani. Zgodnie z zamysłem, ubrania skupione były na “zmiękczeniu wizerunku mężczyzn oraz zahartowaniu wizerunku kobiet”. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Oryginalne projekty bardzo szybko zaczęły pojawiać się w filmach. Noszone przez aktorów i aktorki stroje sprawiły, że Armani w krótkim czasie zyskał międzynarodową sławę. “Noszenie Armaniego” stało się trwającym do dziś wyrazem minimalistycznego luksusu. 


Projektant kontynuował rozwój firmy dzięki produktom uzupełniającym, w tym perfumom, dodatkom odzieżowym, kolekcji dżinsów, odzieży sportowej i zegarków. Sygnowane przez niego własnym nazwiskiem marki, przyjęły funkcję najważniejszych ośrodków mody na świecie. Na rynku zegarmistrzowskim dużą popularność zdobyły głównie sub-marki Armani Exchange i Emporio Armani. Zasłynęły one z  eleganckich projektów wpisujących się w rozpoznawalny styl włoskiego projektanta. No dobrze, ale czym one się różnią?

Giorgio Armani

Zegarki Armani Exchange w wielkomiejskim stylu

Zegarki Armani Exchange

Uruchomiona w 1991 roku Armani Exchange jest najbardziej dostępną marką w całej rodzinie Armani. Utworzenie tego sub-brandu miało na celu przejęcie amerykańskiego rynku. Kolekcja definiuje nowy dress code, która czerpie inspirację ze wszystkich elementów wielkomiejskiego stylu życia i kultury muzycznej. Dedykowana jest ona osobom, uwielbiającym nosić modne ubrania w stylu ulicznym. Duży wybór produktów pozwala wybrać model pasujący do indywidualnego gustu. Elementem charakteryzującym Armani Exchange spośród innych zegarków fashion pozostają zróżnicowane tarcze urzekające swoim unikalnym wzornictwem. Dzięki temu mamy szansę dostrzec nieszablonowe zestawienia barw takie, jak chociażby zieleń ze złotem. Nałożone na tarczę lub kopertę cyrkonie, przyciągają wzrok swoim biżuteryjnym charakterem. Ich ozdobny wygląd z pewnością zachwyci wszystkich poszukujących zegarka na co dzień, a także na szczególne okazje. 


Elegancki szyk zegarków Emporio Armani

Sub-marka Emporio Armani została stworzona w 1981 roku. Od razu stała się przykładem zastosowania nowoczesnego wzornictwa w zegarmistrzostwie, zdobywając rzesze odbiorców. Równowaga pomiędzy klasycznymi, a designerskimi rozwiązaniami sprawiła, że po jej zegarki sięgają osoby lubiące eleganckie dodatki. Nie są to już tylko przedmioty do odmierzania czasu, ale atrakcyjne dodatki wzbogacające nasz codzienny styl. Wzornictwo modeli koncentruje się na nowoczesnych trendach i elementach. Najlepiej opisać je jako zegarki, które celebrują luksus i kładą duży nacisk na uzyskanie każdego szczegółu. To właśnie przemyślane zestawienia wzornicze i dekoracyjne wykończenia stanowią o sukcesie marki. Zegarki Emporio Armani skierowane są do tzw. młodych dorosłych, którym zależy na zachowaniu modnej elegancji. Ich dobre wykonanie doceniły największe gwiazdy show-biznesu, tacy jak Victoria i David Beckhamowie, czy Megan Fox. 

zEGARKI Emporio Armani

Jaka jest różnica między Emporio Armani i Armani Exchange?

Zegarki Emporio Armani są projektowane przez samego projektanta Armaniego, podczas gdy Armani Exchange zawiera przedmioty od jego współpracowników. O ile w pierwszym przypadku oferta zazwyczaj jest adresowana do młodych dorosłych w wieku od 20 do 30 lat, to Exchange kieruje swoje zegarki głównie do nastolatków oraz miłośników mody ulicznej. Wszystko to przekłada się na samą stylistykę zegarków, która w przypadku Emporio oscyluje wokół eleganckich modeli o klasycznych liniach. Przeciwwagą dla nich pozostają bardziej swobodne zegarki. W portfolio Armani Exchange znajdują się przede wszystkim casualowe modele utrzymane w miejskiej stylistyce, stworzone zgodnie z najnowszymi trendami

Jaka jest różnica między Emporio Armani i Armani Exchange?

Krótko mówiąc, różnica pomiędzy markami układa się następująco:


Porównanie Emporio Armani vs Armani Exchange


Emporio Armani

Armani Exchange

Data założenia

1981

1991

Charakterystyka

Pierwsza założona sub-marka Armani

Kolejno założona sub-marka Armani 

Odbiorcy

Młodzi dorośli w wieku od 20 do 30 lat

Miłośnicy mody ulicznej i nastolatkowie

Stylistyka

Nowoczesna klasyka z nutą elegancji

Najnowsze trendy, stylistyka nawiązująca do mody miejskiej

Projektant 

Projekty tworzone przez samego założyciela

Projekty zawierające elementy stworzone przez innych projektantów działających dla marki Armani 

Cena

Modele zegarków są droższe

Modele zegarków są tańsze 


FILTRY0