Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT07-05-2021

Co przyniesie nowa generacja Smartwatchy Fossil Group

Śledząc najnowsze trendy w dziedzinie technologii, nie dało się nie zauważyć pojawienia się nowego typu urządzeń użytkowych. Od kilkunastu lat na światowych rynkach, zaczęły pojawiać się tak zwane smartwatche, które przez jednych uważane są za przyszłość zegarmistrzostwa, a innych za przemijający modowy gadżet. Z pewnością można jednak stwierdzić, że zyskują one co raz bardziej na popularności, oferując przy tym znacznie więcej możliwości. W tym artykule przyjrzymy się zatem bliżej możliwościom zegarków smartwatch grupy Fossil i sprawdzimy, co przyniesie ich najnowsza generacja.Smartwatche Fossil Group liderami sprzedaży na całym świecie!

Smartwatche Fossil nowej generacji 5E

Jeśli chodzi o smartwatche, na czoło stawki wysunęły się głównie firmy typowo technologiczne. Grupa Fossil jest jedną z niewielu marek, które wyszły jednak nie od produkcji elektroniki, ale właśnie od tworzenia tradycyjnych czasomierzy. Zegarki Fossil są z resztą bardzo popularne i cenione za amerykański, wielkomiejski styl, ale w skład całej grupy wchodzą także czasomierze innych marek. W gruncie rzeczy smartwatche grupy Fossil stanowią największą i najbardziej różnorodną ofertę na rynku, a do ich grona zaliczają się takie marki smartwatchy jak:


- Fossil Smartwatch

- Skagen Connected

- Michael Kors Access

- Diesel ON

- Emporio Armani Connected

- Armani Exchange

Wiele z nich znanych jest nie tylko miłośnikom zegarmistrzostwa, ale także miłośnikom mody. To właśnie grupa Fossil tworzy smartwatche dla największych marek modowych i trzeba przyznać, że robi to naprawdę dobrze. Zgodnie z oficjalnymi danymi, aż 4% światowego rynku inteligentnych zegarków należy właśnie do nich, co pozwala na nieustanne rozwijanie nowych technologii.


Nowy smartwatch Fossil w nowej odsłonie z nową generacjąDlaczego smartwatche wciąż zyskują na popularności?

Globalna moda na tworzenie urządzeń typu smart nie ominęła także branży zegarmistrzowskiej. Wprowadzenie do zegarków wyświetlaczy i procesorów daje im z resztą ogrom całkowicie nowych i praktycznych możliwości. We wzroście ich popularności z pewnością pomaga z resztą fakt, że co raz bardziej przestają one imitować tradycyjne czasomierze i rzeczywiście trudno odróżnić najnowsze generacje od tradycyjnych zegarków. Dzięki temu kupując nowy smartwatch możemy cieszyć się jego wspaniałym wyglądem oraz pakietem możliwości, do którego podstaw zaliczają się następujące możliwości:

1. Plan – przy użyciu smartwatcha z łatwością zsynchronizujesz swój kalendarz, uzyskując szybki podgląd dnia.

2. Alarm wibracyjny – smartwatche grupy Fossil umożliwiają ustawienie wielu alarmów jednocześnie z możliwością alarmu wibracyjnego.

3. Kontakty – swobodnie przeglądaj swoje kontakty z poziomu nadgarstka.

4. Przypomnienia - twórz zaawansowane listy rzeczy do zrobienia, o których wykonaniu przypomni Ci smartwatch.

5. Latarka - dzięki obecności wyświetlacza zamiast standardowego cyfeblatu, tarcza smartwatcha może być wykorzystywana w formie latarki.

Niezwykle funcjonalne smartwatche Fossil nowej generacji


Zachwycająca funkcjonalność zegarków Fossil

6. Stoper i odliczanie – smartwatche oferują cały wachlarz możliwości pomiaru czasu, od stopera poprzez minutnik czy interwały.

7. Tłumacz - dzięki wbudowanemu mikrofonowi smartwatche pozwalają na korzystanie z komend głosowych i banalnie proste tłumaczenie wypowiadanych słów.

8. Sterowanie multimediami - dzięki smartwachowi już nigdy nie będziesz musiał sięgać do kieszeni, aby zmienić odtwarzany utwór. Dzięki sterowaniu multimediami zrobisz to wygodnie z poziomu nadgarstka.

9. Znajdź mój telefon – odnajdź swój telefon dzięki sygnałowi dźwiękowemu, inicjowanemu przy użyciu inteligentnego zegarka

10. Pogoda - dzięki usługom lokalizacji, z łatwością sprawdzić aktualną prognozę pogodyDoskonała kompatybilność smartwatchy Fossil Group dzięki oprogramowaniu Wear OS

Bardzo ważnym aspektem urządzeń produkowanych przez grupę Fossil, jest bez wątpienia ich kompatybilność. Wszystkie smartwatche marek Fossil wykorzystują w tym celu oprogramowanie Wear OS opracowywane przez firmę Google. Dzięki temu czasomierze typu smart bez problemu łączą się ze smartfonami, zarówno tymi opartymi na systemie Android, jak i iOS. System Wear OS pozwala również na swobodne korzystanie z licznych udogodnień. Google Assistant to wspaniała funkcja pozwalająca w prosty i intuicyjny sposób organizować codzienne czynności.

Asystent Google reaguje także na komendy głosowe, co znacznie usprawnia wyszukiwanie informacji, korzystanie z tłumacza czy wyszukiwanie kontaktów. Niemniej ciekawą funkcją jest także Google Pay, pozwalająca na skonfigurowanie karty płatniczej. Po przejściu etapu konfiguracji, użytkownik smartwatcha może w banalnie prosty sposób dokonywać płatności zbliżeniowych bez konieczności wyciągania karty lub telefonu. Aby tego dokonać wystarczy włączyć zegarek, obrócić go szybkim ruchem i skierować w stronę terminala. Po wykonaniu płatności smartwatch potwierdzi nam wykonanie operacji poprzez wibracje. Niemniej ciekawie prezentuje się funkcja Google Fit, dla której wielu klientów decyduje się na zakup swojego pierwszego smartwatcha. Dzięki niej oprogramowanie wykorzystuje wbudowany w zegarku czujnik, automatycznie wykrywając jaką aktywność podejmuje użytkownik, choć istnieje oczywiście możliwość ręcznego ustawienia uprawianej dyscypliny. Dzięki temu smartwatch pozwala na bieżąco monitorować dzienną aktywność, licząc ilość wykonanych kroków i spalonych kalorii, co okazuje się niezastąpione w prowadzeniu zdrowego trybu życia.

Kompatybilność smartwatchy Fossil Gen 5ESmartwatche Fossil Group - przegląd nowej generacji

Nowa generacja 5E w smartwatchach Fossil

Rynek smartwatchy rozwija się bardzo prężnie, co jest cechą wspólną dla wszystkich elektronicznych dodatków. Pierwszy smartwatch Fossil pojawił się na rynku w roku 2015 i stanowił pierwszą generację, mającą na celu zbadanie potrzeb rynku. Od tamtej pory niemal co roku pojawia się kolejna generacja, sukcesywnie wprowadzająca nowe rozwiązania technologiczne. Za kluczową uznaje się przede wszystkim generację 4, ponieważ wprowadziła ona do inteligentnych zegarków, najistotniejsze rozwiązania z punktu widzenia klienta. Należy zaliczyć do nich takie rozwiązania jak miernik tętna, moduł do płatności NDS, GPS, zwiększona wodoszczelność oraz szybkie ładowanie.


5 generacja smartwatchy i dostepność do nowych aplikacji5 generacja smartwatchy Fossil – co nowego?

5 generacja smartwatchy Fossil to przede wszystkim pełne wykorzystanie możliwości nowego procesora Qualcomm Snapdragon Wear 3100 połączone z dwukrotnym zwiększeniem pamięci operacyjnej z 512 MB do 1GB. Do tego każdy smartwatch 5 generacji wyposażony jest we własny głośnik, co znacznie usprawnia korzystanie z zegarka. Od teraz możemy usłyszeć odpowiedzi od Asystenta Google, słuchać muzyki i odbierać połączenia bezpośrednio na nadgarstku. W 5 generacji wprowadzono też istotne aktualizacje oprogramowania, w znaczący sposób poprawiające żywotność baterii. Od teraz smartwatche Fossil Group posiadają do wyboru 3 tryby:

1. Dzienny(domyślny) - zapewniający pełną funkcjonalność przy 24 godzinach pracy

2. Wydłużony - wyłączający niektóre funkcje, dzięki czemu smartwatch może działać nieprzerwanie przez kilka dni

3. Tylko czas – w tym trybie smartwatch spełnia wyłącznie funkcję czasomierza i na wyświetlaczu pokazuje tylko czas. W tym trybie smartwatch staje się niezwykle oszczędny i pozwala na działanie przez ponad tydzień czasu.

Funkcjonalnośc zegarków Fossil nawe przy pracy 24 godzinyGeneracja 5E – smartwatch jeszcze prostszy w obsłudze

Smartwatche Fossil Generacji 5E z jeszcze prostszą obsługą

W generacji 5E producent postanowił dopracować rozwiązania z generacji 5, czyniąc swoje smartwatche jeszcze bardziej wydajnymi. Od tego momentu inteligentne zegarki mogą śledzić zarówno puls jak i dzienną aktywność, bez znaczącego wpływu na wytrzymałość baterii. Prace nad optymalizacją pozwoliły także na opracowanie smartwatchy o mniejszym rozmiarze, co z pewnością ma spore znaczenie dla kobiet obdarzonych nieco delikatniejszymi nadgarstkami. Smartwatche generacji 5E mają średnicę nawet 41 mm, co stawia je na równi z klasycznymi i eleganckimi czasomierzami. Niemniej istotna jest także zmiana w sposobie obsługi czasomierza. Od generacji 5E smartwatche obsługiwane będą przy pomocy zaledwie jednego przycisku.