Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

V Międzynarodowy Festiwal Zegarów i Zegarków już w ten weekend!

21-09-2021

Już za niespełna tydzień, bo w najbliższą sobotę i niedzielę (25-26.09.2021r.) odbędzie się V  Międzynarodowy Festiwal Zegarów i Zegarków. Ta największa w Polsce impreza zrzeszająca miłośników zegarmistrzostwa, odbędzie się w Łodzi. Jakich wystawców zobaczymy w tym roku i jakie niespodzianki przygotowali dla nas organizatorzy?


It’s All About Watches 2021

Międzynarodowy Festiwal Zegarów i Zegarków  It’s All About Watches to najważniejszy polski festiwal zrzeszający wystawców, kolekcjonerów i miłośników zegarmistrzostwa. Organizowany jest on od 2017 roku przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa. Każda kolejna edycja w widoczny sposób rozwija się, proponując nam coraz więcej atrakcji. Organizatorom udaje się sprowadzać do Łodzi najciekawsze brandy — zarówno te światowe, jak i nowo powstałe. 

Międzynarodowy Festiwal Zegarów i Zegarków  It’s All About Watches


Jako ekipa ZEGAREK.NET staramy się co roku uczestniczyć w tym święcie. W poprzednim roku, ze względu na pandemię, festiwal odbywał się w formie online pod nazwą “Into the Future”, natomiast w 2019 roku skupiony był on na temacie zegarków lotniczych. Wtedy też na targach gościł pierwszy Polak w kosmosie - Mirosław Hermaszewski. Nasze wspomnienie z III edycji It’s All About Watches przeczytasz tu: https://www.zegarek.net/przewodnik/aktualnosci/festiwal-zegarkow-spotkanie-gen-hermaszewski.html.

Ekipa ZEGAREK.NET i pierwszy Polak w kosmosie - Mirosław Hermaszewski

Idiom: Zegarki w Sporcie

Międzynarodowy Festiwal Zegarów i Zegarków  It’s All About Watches - Watches in Sports plakat

Jak co roku, It’s All About Watches przyjmuje idiom, wokół którego skoncentrowana jest główna część spotkań i wydarzeń festiwalowych. Hasło tegorocznego spotkania to: “Zegarki w sporcie”. Organizatorzy w związku z tym przygotowali dla nas liczne atrakcje takie, jak możliwość obejrzenia unikatowych zegarków z muzeum sportu, czy też spotkania ze specjalnymi gośćmi związanymi z tą dziedziną. Bardzo ciekawie zapowiadają się przeprowadzane pokazy pomiarów czasu w wybranych dyscyplinach sportowych, którym będziemy mogli się przyglądać w Zatoce Sportu.


V edycja Festiwalu obfituje także w spotkania z sympatykami zegarmistrzostwa oraz różnego rodzaju warsztaty. Będziemy mogli wziąć m.in udział w prelekcji dotyczącej renowacji zegarków, czy też zapoznać się z historią wykorzystywanych w czasomierzach komplikacji. Kolekcjonerzy i miłośnicy historycznych zegarków typu vintage z pewnością znajdą nowe nabytki podczas giełdy zegarów i zegarków mającej miejsce w alei Politechniki Łódzkiej.


Jakich wystawców spotkamy na Festiwalu “It’s all about watches”?

W trakcie It’s All About Watches 2021 spotkamy się z ponad 40 różnymi wystawcami — zarówno tymi doskonale nam znanymi, jak i nowymi brandami zegarkowymi. Wśród nich będą uwielbiane przez wszystkich Longines, Yema, Frederique Constant, Grand Seiko, Junghans itd. Poznamy także wyroby funkcjonującej od 2017 roku włoskiej marki Meccaniche Veneziane, jak również zegarki młodego microbandu o elektryzującej nazwie The Electricianz. Na wystawie nie zabraknie również polskiego akcentu w postaci marki Błonie, Balticus czy Chopin.

Frederique Constant wystawca na It's All About Watches
Błonie jako wystawca na It's All About Watches 2021Kiedy i gdzie odbędzie się V  Międzynarodowy Festiwal Zegarów i Zegarków już w ten weekend?

V  Międzynarodowy Festiwal Zegarów i Zegarków odbędzie się 25-26 września 2021 roku w  Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej przy Alei Politechniki 10 w Łodzi. W hali sportowo – wystawienniczej stanowiącej większą część kompleksu mierzącego około 1500 m kwadratowych zaprezentowane zostaną zegarki z całego świata. 

W tym roku, ze względu na obostrzenia pandemiczne cała impreza jest przygotowywana ze szczególnym uwzględnieniem warunków sanitarnych. Z tego też względu każda osoba wchodząca na Festiwal otrzyma maseczkę, a także będzie poddana dezynfekcji dłoni. 

Data i miejsce V Międzynarodowego Festiwalu Zegarów i Zegarków

Obejrzyj zapowiedź tegorocznej edycji Festiwalu: