Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Jaki zegarek do pływania wybrać? Damskie i męskie propozycje zegarków wodoszczelnych do pływania

21-04-2022

Jeśli na basenie pojawiasz się jedynie w sezonie letnim, by zaznać odrobiny ochłody, najpewniej nie przyda Ci się profesjonalny zegarek do pływania. Ale jeśli traktujesz pływanie jako sport i to taki, w którym zamierzasz stale poprawiać swoje wyniki, taka inwestycja jak najbardziej Ci się opłaci. Zobacz zegarki do pływania dostępne w sklepie Zegarek.net i wybierz najlepszy dla siebie!


Po czym rozpoznasz dobry zegarek wodoszczelny do pływania?

Jeśli zadamy Ci pytanie, jaki smartwatch do pływania wybrać, najpewniej odpowiesz: wodoodporny. W rzeczywistości kryterium to jest mało precyzyjne, bowiem nie każdy zegarek określony przez producenta jako wodoodporny sprawdzi się przy takim zastosowaniu. Aby model mógł zostać określony jako zegarek sportowy do pływania, powinien cechować się jedną z poniższych klas wodoszczelności:


  • 10ATM (wodoszczelność do 100 m) – do użytku przy skakaniu do basenu, pływaniu w otwartej wodzie i basenie sportowym, a także przy nurkowaniu bez akwalungu,

  • 20ATM (wodoszczelność do 200 m) – do użytku we wszystkich powyższych przypadkach oraz przy nurkowaniu z akwalungiem.

zegarek wodoszczelny do pływania


Tylko modele posiadające powyższe klasy wodoszczelności są na tyle odporne na szkodliwe działanie wody, że niestraszne im nie tylko lekkie zachlapanie, ale także długotrwały pobyt w wodzie i ciśnienie powstające podczas szybkiego poruszania się w niej.


Zegarki do pływania

Wodoszczelność to jednak nie wszystko. Ważny jest również Twój komfort podczas pływania. Dlaczego to tak istotne? Wyobraź sobie, że planujesz intensywny, dwugodzinny trening na basenie. Zakładasz zegarek do pływania – duży, ciężki i nieporęczny – i przez cały ten czas pracujesz rękami z dodatkowym, zupełnie niepotrzebnym obciążeniem na jednej z nich. Widzisz, do czego zmierzamy?


Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, by zegarek sportowy do pływania był lekki i wygodny. Najlepiej, żebyś niemal nie czuł go na nadgarstku. Wtedy zyskasz pewność, że nie utrudni Ci treningu.


Który zegarek damski do pływania będzie dobrym wyborem?

Zegarek lub smartwatch damski do pływania wcale nie musi wyglądać jak typowy, sportowy gadżet. W naszej ofercie znajdziesz takie modele, które na pierwszy rzut w ogóle nie przypominają zegarka do pływania – np. modele marek Aviator, Certina, Pierre Ricaud czy niektóre propozycje Swatch.

Certina zegarek sportowy


Który zegarek damski do pływania będzie dobrym wyborem?

Ale jeśli cenisz sobie sportowy design, to nie będzie z tym problemu. Przyjrzyj się zegarkom damskim do pływania z asortymentu Casio i Garmin, które perfekcyjnie wpisują się w takie wzornictwo. Zegarki Casio i Garmin wykorzystasz zresztą nie tylko przy pływaniu. Dzięki wielu funkcjom sportowym posłużą Ci też przy innych aktywnościach. O ile prowadzisz aktywny tryb życia, to będzie strzał w dziesiątkę.


Jaki zegarek do pływania wybrać? Najlepsze smartwatche męskie do pływania

Zegarki męskie do pływania są dostępne w równie szerokim wachlarzu modeli, co damskie. Co to oznacza dla Ciebie? Że bez problemu znajdziesz taki, który nie tylko wpadnie Ci w oko, ale przede wszystkim spełni każde wyzwanie, jakie przed nim postawisz.


Szukasz klasycznego zegarka męskiego, który założysz tak do eleganckiego garnituru, jak do kąpielówek? Postaw na model ze skórzanym paskiem w kolorze czarnym lub brązowym – np. Tissot lub Timex. Wolisz bardziej sportowe klimaty? Możemy polecić Ci męskie smartwatche do pływania Garmin oraz Suunto, które są supertrwałe i doskonale odnajdą się w każdych warunkach.

aki zegarek do pływania wybrać?


Zegarek sportowy Garmin do pływania

O ile pływanie nie jest tylko chwilową zajawką, będziesz często korzystać ze smartwatcha wodoszczelnego do pływania. Biorąc to pod uwagę, zakup najtańszego modelu nie jest najlepszym pomysłem. Lepiej kierować się przy wyborze funkcjonalnością – wtedy dopasujesz zegarek do pływania do swoich potrzeb i wyciągniesz konkretne korzyści z korzystania z niego.