Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

IV edycji Festiwalu Zegarków - It's All About Watches już w ten weekend!

25-09-2020

Wciąż mamy w pamięci III edycję festiwalu It's All About Watches, a już w najbliższy weekend (26-27.09.2020) odbędzie się kolejna odsłona tego wydarzenia! Choć w tym roku zostanie ono przeprowadzone nieco inaczej niż dotychczas — bo online – to organizatorzy dwoją się i troją, aby przygotować ciekawy program. Zresztą zobaczcie sami!

 III edycja festiwalu It's All About Watches

Jedyna taka impreza, czyli It's All About Watches

Już od czterech lat Łódź na przełomie września i października staje się prawdziwym centrum zegarmistrzowskiego świata! To właśnie z inicjatywy Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa powstała największa w naszym kraju impreza poświęcona zegarkom, czyli It's All About Watches. W jednym miejscu możemy spotkać dystrybutorów światowych marek, znawców i pasjonatów czasomierzy.
Jedyna taka impreza, czyli It's All About WatchesŹródło: festiwalzegarkow.pl


Wirtualne hala i realne zegarki!

Z powodu pandemii COVID-19 organizatorzy tegorocznej edycji festiwalu stanęli przed trudnym wyzwaniem. Przenieść festiwal It's All About Watches na lepszy czas, czy pomimo niesprzyjających okoliczności zorganizować imprezę? Podobnie jak w przypadku wielu tego typu wydarzeń, postanowiono zorganizować IV edycję  festiwalu w Internetowej formie. Dzięki nowoczesnej platformie zbudowana zostanie wirtualna hala, w której zaprezentują się największe światowe marki. I choć nie będziemy mogli spotkać się ze sobą "w realu" aby porozmawiać oraz dotknąć zegarmistrzowskich perełek, to w wirtualnej przestrzeni obejrzymy bez problemu wszystkie nowości od zegarkowych brandów.

W tegorocznej edycji może wziąć udział każdy, bez względu na lokalizację i miejsce zamieszkania! Zobaczcie, zresztą sami:


IV edycja It's All About Watches – myśl przewodnia

premiera zegarka Sturmanskie poświęconemu Mirosławowi HermaszewskiemuŹródło: festiwalzegarkow.pl
Sukces kolejnych edycji It's All About Watches tkwi między innymi w hasłach przewodnich tych spotkań. W 2019 roku twórcy skupili się na zegarkach wykorzystywanych w lotnictwie i kosmonautyce. Jedną z głównych atrakcji trzeciej edycji festiwalu zegarkowego okazała się premiera limitowanego modelu Sturmanskie, poświęconego polskiemu kosmonaucie gen. bryg. pil. Mirosławowi Hermaszewskiemu. 

O III edycji festiwalu i premierze tego zegarka możesz przeczytać w naszych poprzednich artykułach:


W 2020 roku organizatorzy chcieli skupić się na różnego rodzaju komplikacjach stosowanych w zegarkach. Mottem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest: "Into The Future" czyli nowoczesne rozwiązania technologiczne w tradycyjnym zegarmistrzostwie. Trzeba przyznać, że to szalenie interesujący temat, który ma szansę ściągnąć mnóstwo miłośników zegarków. O ile bowiem datownik czy stoper raczej nie robi już na nikim wrażenia, to zasady działania faz księżyca lub tourbillona rozpalają do czerwoności pasjonatów.


Gość specjalny – Paweł Domagała

Specjalnym gościem tegorocznego spotkania będzie znany aktor, piosenkarz i wielbiciel czasomierzy – Paweł Domagała. Co ciekawe, ukończył on nawet kurs zegarmistrzowski! Jak sam uważa, zegarmistrzostwo jest prawdziwą dziedziną sztuki wymagającą szerokich umiejętności oraz cierpliwości. I gdy jedni kolekcjonują obrazy i rzeźby, to inni czasomierze. Trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza gdy przyjrzymy się prezentowanym modelom podczas IV festiwalu zegarków - It's All About Watches.


Wywiad z Gościem Specjalnym Festiwalu zegarków -"It's All About Watches" - Pawłem DomagałąJakie marki zobaczymy na tegorocznym It's All About Watches?

Wśród tegorocznych wystawców spotkamy zarówno przedstawicieli zegarkowych gigantów, jak i nieco mniej znane manufakturowe marki. Największą grupą będą szwajcarskie marki należące do Swatch Group (m.in. Tissot, Certina, Oris, Longines), a także takie brandy jak Frederique Constant. Odwiedzimy także wirtualne stoisko japońskiego Orienta oraz Citizena.
Jakie marki zobaczymy na tegorocznym It's All About Watches?Źródło: festiwalzegarkow.pl


Po raz pierwszy na It's All About Watches pojawi się z kolei niemiecki Junghans ze swoimi minimalistycznymi zegarkami. Zainteresowanie z pewnością wzbudzą pięknie zdobione modele od Alexander Shorokhoff, a także Augustyn Matei.Polski akcent na It's All About Watches

W trakcie IV edycji It's All About Watches nie może oczywiście zabraknąć polskiego akcentu. Spotkamy tu powstałą w 2012 roku markę Xicorr nawiązującą swoją nazwą do warszawskiego określenia zegarka, czyli "sikora". Obok modeli inspirowanych pierwszym polskim samochodem FSO Warszawą M20, zobaczymy czasomierze od innej rodzimej manufaktury – Polpora.
Polski akcent na It's All About WatchesŹródło: xicorr.com


W nich też kobiece czasomierze z witrażowymi tarczami S. Wyspiańskiego idą pod rękę z męskimi czasomierzami pełnymi eleganckiego sznytu. Zanurzoną w polskiej kulturze pozostaje także marka Chopin, której modele poświęcone są najwybitniejszemu kompozytorowi z nadwiślańskiego kraju.Jak wziąć udział w tegorocznej edycji festiwalu?

Internetowa IV edycja festiwalu zegarków It's All About Watches daje każdemu możliwość uczestnictwa w tym spotkaniu! Wystarczy w dniach 26.09 od godz. 10: 00 do 27.09 godz. 15:00 odwiedzić kanał festiwalowy w serwisie internetowym YouTube.


Więcej informacji o tegorocznej edycji imprezy i jej programie można znaleźć na Facebookowym wydarzeniu (https://www.facebook.com/events/2580716962179703/) lub stronie festiwalu (https://festiwalzegarkow.pl/).