Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Festiwal It’s all about watches 2019

16-09-2019

It's all about watches - festiwal.

Za niespełna dwa tygodnie odbędzie się trzecia edycja It’s all about watches! Po raz kolejny do Łodzi przyjadą producenci zegarków z całego świata, aby zaprezentować nam arcydzieła sztuki zegarmistrzowskiej. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników czasomierzy! Spotykamy się 28 i 29 września w siedzibie głównej ŁSSE S.A, a już teraz przekazujemy garść informacji o programie Festiwalu!

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa

Łódź od trzech lat  na przełomie września i października, staje się światową stolicą zegarków. Wszystko za sprawą powstałego z inicjatywy Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa międzynarodowego festiwalu zegarków. 

It's all about watches – bo taką nazwę przyjęła impreza, każdego roku przyciąga coraz większe rzesze dystrybutorów, biznesmenów oraz pasjonatów czasomierzy. W głównej siedzibie ŁSSE S.A  spotkamy zarówno osoby rozpoczynające przygodę z zegarkami, jak i wieloletnich miłośników tej dziedziny. 

Uznani specjaliści chętnie dzielą się swoją wiedzą na temat tajników rzemiosła, czy historii poszczególnych modeli. Wszystko w celu popularyzacji tradycyjnego zegarmistrzostwa oraz zwrócenia uwagi na rozwój tej dziedziny w Polsce.
It's all about watches - festiwal.It's all about watches - festiwal. 

Kilka zdjęć z poprzednich edycji Festiwalu:


Zegarki marki Omega.

Zegarki marki Longines

Źródło: www.festiwalzegarkow.pl


Co zobaczymy na It’s all about watches?

Na tegorocznej edycji targów spotkamy największe brandy zegarkowe na świecie. Podczas It’s all about watches zobaczymy designerskie zegarki ze stajni PRIM, a także niezwykle eleganckie modele od Frederique Constant. Wśród wystawców pojawią się reprezentanci Swatch Group. Obecność tego szwajcarskiego koncernu nie tylko dodaje imprezie prestiżu, ale stwarza doskonałą okazję do uzyskania informacji na temat nowych kolekcji.  

Tissot
  Certina
Swatch 


Polski akcent na Festiwalu

Polskie marki stanowią jedną z głównych atrakcji łódzkich targów. Nie może zabraknąć tutaj ponadczasowych zegarków od Błonia, czy Balticus. Unikalne modele łącza w sobie tradycyjne zegarmistrzostwo z charakterystycznym, polskim wzornictwem. 

Polska marka zegarków BalticusŹródło: www.balticus-watches.com


Polska marka zegarków Błonia.Źródło: www.zegarkiblonie.com

Wystawa jest idealną okazja, by przymierzyć i kupić modele stworzone przez rodzime manufaktury. Tutaj warto zwrócić uwagę na marki Chopin i Polpora, których produkty prezentują najwyższy poziom rzemiosła w znakomitej oprawie. 


Wokół lotnictwa i kosmonautyki


Każda edycja targów przyjmuje idiom, wokół którego kształtowany jest program imprezy. W tym roku organizatorzy postanowili skupić się na tematyce związanej z pomiarem czasu w lotnictwie i kosmonautyce. W 2019 roku minęło bowiem 50 lat od pierwszego lądowania człowieka na księżycu! W tym historycznym momencie na nadgarstkach załogi Apollo 11 znajdował się zegarek Omega Speedmaster Professional. Co ciekawe, czasomierze tej marki miały okazję jeszcze kilkukrotnie przemierzać kosmiczne przestrzenie. Jak wspomina James Ragan, inżynier NASA:
„Zegarek miał być zabezpieczeniem. Gdyby astronauci stracili zdolność komunikacji z Ziemią lub ich elektroniczne urządzenia do pomiaru czasu zawiodły na powierzchni Księżyca, wtedy jedyną rzeczą, na jakiej mogliby polegać, byłaby OMEGA na ich nadgarstku. Musieliśmy mieć dla nich jakąś gwarancję na wypadek problemów.”

Sturmanskie – wielka premiera!


Niespodzianką trzeciej edycji It’s all about watches będzie premiera nowego zegarka Sturmanskie. Limitowana edycja poświęcona została kosmonaucie Mirosławowi Hermaszewskiemu. Gen. Bryg. Pil. był do tej pory jedynym Polakiem, który odbył podróż w kosmos! Na razie producenci trzymają w ścisłej tajemnicy szczegóły dotyczące nowej serii. Zostaje nam cierpliwie czekać do końca września, by na własne oczy móc zobaczyć te niezwykłe modele.
Limitowana edycja zegarków Sturmanskie.


Kilka zdjęć z poprzednich edycji Festiwalu:

Łódzki Festiwal Zegarków
 
Łódzki Festiwal Zegarków
 


Łódzki Festiwal Zegarków
 
Łódzki Festiwal Zegarków
 
Źródło: www.festiwalzegarkow.pl

Ambasadorzy Festiwalu Zegarków 2019

Jednym z dwóch ambasadorów III Międzynarodowego Festiwalu Zegarków i Zegarów jest Marian Opania.  Aktor znany z szeregu ról filmowych i teatralnych, współpracuje od dwóch lat ze Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju Zegarków. Artysta w sposób szczególny zaangażowany jest w akcję "Ratujmy kieszonki", próbującą przywrócić popularność tych finezyjnych zegarków.

Drugim ambasadorem targów został pilot samolotowy Michał Wieczorek.Wielokrotny mistrz świata i Europy w lataniu  rajdowo-nawigacyjnym, posiada na swoim koncie aż 32 medale. Tegoroczny zdobywca Mistrzostw Świata w Castellon w Hiszpanii, wygłosi dla nas wykład pt.  "Pomiar Czasu w Lataniu Precyzyjnym".


Łódzki Festiwal Zegarków 2019

Jeszcze więcej atrakcji...


To jednak nie wszystko! Oprócz szeregu wystawców, organizatorzy Festiwalu przygotowali dla nas także wykłady i spotkania z inspirującymi osobami. Na stoisku Andrzeja Grygutisa będziemy mogli podziwiać i nabyć własnoręcznie wytwarzane paski ze skóry.

Mistrz z całą pewnością chętnie podzieli się tajnikami swojej pracy, a także wskaże najważniejsze cechy solidnego mocowania. Wśród pozostałych atrakcji znajduje się prelekcja Czesława Złotnika o historii zegara wieżowego Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. 

Podczas targów będziemy mieć także okazję uczestniczyć w spotkaniu pasjonatów radzieckiej myśli zegarkowej, czy  posłuchać wykładu Mateusza Piechnika. Kolekcjoner opowie nam o rozwoju czasomierzy nurkowych  począwszy od XIX wieku. 

Z  kolei Maciej Muśniak przybliży działanie polskich mechanizmów ze stoperem uruchamianym koronką. Solidna dawka wiadomości zegarmistrzowskich z całą pewnością poszerzy nasza dotychczasową wiedzę oraz zachęci do zgłębiania poruszonych tematów. Otrzymane od specjalistów wskazówki  bez wątpienia będą pomocne podczas samodzielnego wybierania zegarków.


Festiwal It’s All About Watches | ŁÓDŹ  28 i 29 września 2019

Trzeba przyznać, że program It’s all about watches  jest naprawdę interesujący! Ekipa ZEGAREK.NET planuje pojawić się na tegorocznej edycji, aby zapoznać się z nowymi kolekcjami zegarków. Na pewno podzielimy się z wami wrażeniami z wyjazdu, zdając relację na naszym blogu. Tymczasem widzimy się 28 i 29 września w Łodzi. Do zobaczenia!

Informacje o tegorocznym It’s All About Watches wraz z pełną listą wystawców znajdziecie tutaj: 

www.festiwalzegarkow.pl