Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Smartwatch dla dzieci z aparatem – czy warto go wybrać? Sprawdź, jak działa zegarek dla dzieci z aparatem

25-04-2022

Czy zakup smartwatcha dla dzieci z aparatem to dobry pomysł? Oczywiście – wystarczy tylko spojrzeć na uśmiechy na twarzach młodych użytkowników takich gadżetów! Sprawdź, jak wybrać najlepszy smartwatch dla dzieci z aparatem. Z naszymi wskazówkami nie przysporzy Ci to żadnych trudności.


Zegarek z aparatem dla dzieci – kiedy się przydaje?

Nie ukrywamy – smartwatch dla dzieci z aparatem to gadżet, który ma jeden główny cel: zapewnić Twojej pociesze dużo świetnej zabawy. Robienie zdjęć nadgarstkiem to ogromna frajda i na pewno szybko się nie znudzi. Zresztą przy użyciu zegarka dla dzieci z aparatem można też prowadzić wideorozmowy – tak jak na telefonie czy laptopie, ale znacznie fajniej, przynajmniej z punktu widzenia kilku- lub kilkunastolatka.


Zastanawiasz się, czy warto wydawać tyle pieniędzy na kolejną zabawkę, która w krótkim czasie pewnie skończy tak jak każda inna – porzucona na rzecz nowej? Otóż smartwatch z aparatem dla dzieci jest czymś więcej niż gadżetem służącym tylko do zabawy. Robione nim zdjęcia mogą co prawda spełniać tylko funkcję rozrywkową, czyli upamiętniać coś, co przyciągnęło uwagę dziecka. Ale mogą też pomóc rodzicom w sprawowaniu nad nim opieki, gdy znajduje się poza domem. W jaki sposób?

Zegarek z aparatem dla dzieci


Jak połaczączyć zegarek Garett z telefonem

Wystarczy połączyć gadżet z Twoim smartfonem, a zobaczysz w aplikacji wszystko to, co robi dziecko – np. zrobione niedawno zdjęcia. Jeśli nie możesz dodzwonić się do dziecka i zaczynasz się martwić, przy użyciu zdjęć i danych z GPS-a bez problemu je zlokalizujesz. A tym samym uspokoisz swoje nerwy.


Zresztą takie zegarki dysponują znacznie większą liczbą funkcji przeznaczonych do sprawowania dyskretnej kontroli rodzicielskiej. Należą do nich m.in.:

  • GEOogrodzenie – określa wirtualny teren, po którym dziecko może się poruszać, np. obejmujący dom, najbliższy plac zabawy i najkrótszą drogę do szkoły. Jeśli Twoja pociecha wykroczy poza ustalony obszar, dostaniesz powiadomienie na telefon;
  • zdalny nasłuch – umożliwia posłuchanie odgłosów z otoczenia dziecka w czasie rzeczywistym. Przydaje się np. wtedy, gdy nie możesz się z nim skontaktować;
GEOogrodzenie Garett


  • śledzenie trasy – pozwala na sprawdzenie, jakie miejsca zostały odwiedzone przez dziecko w ciągu dnia. W ten sposób np. upewnisz się, czy po wyjściu ze szkoły wróciło prosto do domu, czy też poszło gdzieś z kolegami;
  • czujnik ściągnięcia zegarka – wysyła informację na telefon rodzica, gdy dziecko ściągnie z nadgarstka zegarek.

Jak wybrać smartwatch z aparatem dla dzieci?

Przy wyborze smartwatcha dla dziecka należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które wpłyną na komfort użytkowania sprzętu przez młodego użytkownika, a pośrednio także przez Ciebie. Ale jeśli skupiamy się konkretnie na zegarkach dla dzieci z aparatem, istotna jest w zasadzie jedna kwestia: pamięć, która pomieści zrobione zdjęcia. Urządzenie powinno dysponować odpowiednio dużym miejscem na pliki z fotografiami albo slotem na kartę pamięci.

Jak wybrać smartwatch z aparatem dla dzieci?
Zegarek Garett Smartwatch Garett Kids Play Fioletowy


Niektóre smartwatche z aparatem dla dzieci umożliwiają przeglądanie wykonanych fotografii od razu na zegarku, a w przypadku innych konieczne jest skorzystanie w tym celu ze smartfona. Jeśli zależy Ci na tym, by dziecko nie miało zbyt dużo kontaktu z telefonem (przynajmniej w tym wieku), to pierwsza z tych opcji będzie lepszym wyborem.


Zegarek dla dzieci z aparatem i dodatkowymi funkcjami

Chociaż nie da się ukryć, że funkcja robienia zdjęć wzbudza wiele emocji u młodych właścicieli smartwatchy z aparatem dla dzieci, to jednak nie jest wszystko, co potrafi taki gadżet. Twoja pociecha na pewno doceni także inne opcje służące rozrywce, takie jak np.:


  • kalkulator, który może okazać się świetnym gadżetem w szkole,
  • funkcja wykonywania połączeń, dzięki której Twoja pociecha nie utraci z Tobą kontaktu,
  • monitor snu, krokomierz lub tryby sportowe, jak np. w zegarkach dla dzieci Garett.
Zegarek dla dzieci z aparatem i dodatkowymi funkcjami


Interesuje Cię inny smartwatch dla dzieci? W asortymencie sklepu Zegarek.net znajdziesz tak bogaty wybór, że bez problemu wybierzesz coś odpowiedniego!