Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Zegarki Pulsar. Sportowa klasyka i różnorodność

30-10-2018

Pulsar to zegarki z tradycją, choć firma jest stosunkowo młoda. Jej powstanie datuje się na 1972 r., kiedy to producent zaprezentował w Nowym Jorku swój debiutancki model, który od razu wywołał szok na rynku zegarmistrzowskim. Hamilton Pulsar P2 2900 okazał się bowiem pierwszym na świecie cyfrowym zegarkiem elektronicznym. Potem było już tylko lepiej. Nowe technologie stały się wkrótce znakiem rozpoznawczym zegarków Pulsar

W tym przypadku mówiąc o tradycji nie mamy na myśli wieloletniej obecności na rynku. Chodzi raczej o bogatą tradycję rozwoju technologicznego. Patrząc na datę narodzin zegarków Pulsar nie trudno zauważyć, że był to czas niezwykle dynamicznego rozwoju technologii w ogóle. Chwilę wcześniej człowiek stanął na księżycu i loty kosmiczne stały się częścią rzeczywistości, podczas gdy przedtem były jedynie marzeniem. W zawrotnym tempie rozwijał się przemysł komputerowy, a wszelkie nowinki technologiczne wydawały się napływać zewsząd niemal każdego dnia.

Zegarek Pulsar PZ6033X1 Accelerator Solar Chronograph


Zegarek Pulsar Sport PT3984X2

Można powiedzieć, że zegarki Pulsar idealnie wstrzeliły się w ten rozwojowy nurt i płynęły razem z nim, stając się coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technicznie. Wystarczy wspomnieć, że to właśnie ta marka powołała do życia pierwszy zegarek z kalkulatorem. Jednak dążenie do nowoczesności nie przysłoniło firmie Pulsar głównego celu, czyli dokładności chodu zegarka i możliwie największej precyzji odmierzania czasu. Tutaj inspiracją stały się wirujące gwiazdy o nazwie Pulsar właśnie. Wszystko to sprawia, że zegarki Pulsar stanowią tradycję samą w sobie.


Męski zegarek do biegania Pulsar z mechanizmem kwarcowym oraz cyfrową tarczą. Zegarek Pulsar jest na parcianym pasku z czarną kopertą ze stali.Sportowe zegarki Pulsar - Pulsar z chronografem - Pulsar WRC

Wysoce zaawansowana technologia i dokładność zegarków Pulsar zaczęły doskonale sprawdzać się w sporcie. Dlatego też zaskakująco szybko rozwijała się sportowa linia Pulsarów. Jako pierwsze pojawiły się zegarki Pulsar z chronografem, które z czasem zyskiwały coraz to nowsze oblicza. Kolejne serie z tej linii zawsze łączyła wysoka precyzja odmierzania czasu, sięgająca 1/10 sekundy. Pojawiły się także sportowe zegarki Pulsar z chronografem, które przez swój unikalny design pasują do wyjściowej, eleganckiej garderoby, dzięki czemu sprawdzają się w każdej sytuacji. Za bazę wyjściową do pozostałych serii z chronografem można uznać zegarek Pulsar classic chronograph. To  przykład czasomierza, który można nosić jako element stylizacji wyjściowej, a także jako gustowny dodatek do codziennego ubioru. Jednocześnie wyposażony jest w chronograf, co nadaje mu sportowego wyrazu.

Zegarek Pulsar PT3921X1 Sport na skórzanym pasku


Sportowy, męski zegarek Pulsar na skórzanym pasku w czarnym kolorze. Zegarek jest chronografem z mechanizmem solarnym.


Zegarek Pulsar PX5019X1 Solar Chronograph

Wyjątkową serię w tej kategorii stanowią solarne zegarki Pulsar z chronografem. W każdym modelu tej linii pod tarczą znajduje się panel słoneczny, dzięki czemu zegarek pozyskuje energię ze światła i to nie tylko słonecznego, ale także sztucznego. To sprawia, że nie musimy pamiętać o wymianie baterii. Ponadto solarne zegarki Pulsar z chronografem są bardzo różnorodne i atrakcyjne jeśli chodzi o design. 


Męski zegarek sportowy Pulsar z wielofunkcyjną tarczą oraz stalową kopertą. Zegarek jest na czarno-niebieskim, skórzanym pasku co dodaje bardziej sportowego charakteru zegarkowi.


W rodzinie sportowych zegarków Pulsar niezwykle ciekawie prezentuje się seria Pulsar WRC. Znajdziemy tu oryginalne modele, które zwieńczają współpracę z rajdowym zespołem M-Sport Rally Team, biorącym udział w rajdach samochodowych World Rally Team. W związku z tym sponsoringiem zegarki Pulsar WRC są inspirowane wyglądem rajdowych samochodów. Nawiązują do poszczególnych elementów budowy auta - układu deski rozdzielczej, kształtu kierownicy, faktury tapicerki, a nawet formy pedałów funkcyjnych. 

Zegarek Pulsar PX5019X1 Solar Chronograph na srebrnej bransolecie