Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Pulsar – zegarki inspirowane gwiazdami. Dlaczego warto wybrać zegarek Pulsar?

27-05-2021

Pierwsze zegarki Pulsar powstały na początku lat 70-tych XX wieku. Były to czasy, kiedy technologia kosmiczna wzniosła się na niewyobrażalny poziom, dzięki czemu dostępna stała się eksploracja kosmosu i rozwijała niezwykle dynamicznie. Nie inaczej było z innymi dziedzinami przemysłu. Zegarki Pulsar stały się symbolem modernistycznego podejścia do sztuki użytkowej. Ich wygląd był futurystyczny i ściśle nawiązywał do tematyki kosmosu.

Dziś zegarki Pulsar to przede wszystkim nietuzinkowy wygląd i nowoczesna technologia, gwarantowana przez firmę Seiko. Firmowe hasło zegarków Pulsar brzmi: "Wyraź to na swój sposób". Idealnie obrazuje filozofię marki, której historia sięga niemal 50 lat wstecz. Jeśli pragniesz zegarka o nowoczesnym wyglądzie i z zaawansowanym technologicznie mechanizmem, to zegarek Pulsar jest właśnie dla Ciebie.


Zegarki Pulsar – historia powstania

Marka Pulsar powstała w 1972 roku, będąc odpowiedzią firmy Hamilton na zmieniające się trendy w zegarmistrzostwie. Rewolucja kwarcowa, zapoczątkowana przez Seiko w 1969 roku, zainspirowała pozostałe firmy do uczestnictwa w procesie udoskonalania pomiaru czasu. Hamilton Watch Company był wówczas jednym z największych producentów zegarków na świecie, dlatego firma nie szczędziła środków na rozwój nowoczesnych projektów. W 1972 roku pod nazwą Pulsar powstał pierwszy na świecie zegarek cyfrowy, którego czas wskazywał wyświetlacz LCD.

Zaledwie 7 lat po tym sukcesie firma Seiko odkupiła od Hamilton Watch Company projekty i linię produkcyjną, stając się przez to największym producentem zegarków cyfrowych na świecie. Wykorzystując własne, innowacyjne umiejętności, Seiko przekształciła linię Pulsar w pierwszą całkowicie kwarcową kolekcję dostępną dla obu płci. Wraz z ekspansją marki nastąpił również wzrost dystrybucji samych zegarków i wkrótce te znakomite i inspirowane epoką kosmiczną modele zaczęły trafiać na rynki w całej Europie.

Historia zegarków Pulsar


Lata 80-te przyniosły nowe trendy w stylu i technologię, która została fachowo wykorzystana do konstrukcji i projektowania zegarków Pulsar. Seiko zaczęło rozwijać markę Pulsar również w zakresie luksusowych zegarków i zainicjowała skupienie się na wytwarzaniu wysokiej jakości zegarków damskich. Technologia zaczęła się szybko rozwijać, a wraz z tym Pulsar zaczął projektować zegarki, które energię czerpały wprost z kosmosu. Mowa tu oczywiście o energii słonecznej, która dzięki mini panelom słonecznym ładuje specjalny akumulator. Od tego czasu firma podąża z duchem czasu, tworząc trendy technologiczne i projektowe, które sprawiają, że jej zegarki wyróżniają się spośród oferty innych producentów.Pulsar – zegarek kryjący niezawodny mechanizm

mechanizmy w zegarkach Pulsar

Zegarki Pulsar korzystają obecnie z zaawansowanej technologii dostarczanej przez Seiko. Wiele modeli zegarków Pulsar posiada mechanizm solarny, dzięki któremu nie musimy martwić się o wymianę baterii. Dużo obecnych zegarków Pulsar posiada komplikację chronografu, za pomocą którego możliwy jest pomiar czasu z dokładnością do 1/10 sekundy.


W ofercie producenta znajdziemy również zegarki z mechanizmem automatycznym. Bazę tychże modeli stanowi znany i sprawdzony mechanizm Seiko NH-35, który słynie ze swojej kultury pracy, niezawodności i co za tym idzie – długowieczności. Czasomierze posiadają takie przydatne funkcje, jak: kalendarz, stop-sekundę i możliwość dokręcania z poziomu koronki. Bez względu na to, jaki mechanizm wybierzesz w zegarku Pulsar, możesz mieć pewność, że jakość gwarantowana przez Seiko spełni największe oczekiwania.Zegarki męskie Pulsar – modele na każdą okazję

W swojej bogatej ofercie producent przewidział zegarki na każdą okazję. Duże wrażenie robi jakość wykonania chronografów. Jednym z przykładów jest zegarek męski Pulsar Chronograph PM3159X1. Piękna tarcza 3D w połączeniu z totalizatorami wyróżnia się z daleka. Sportowego akcentu dodaje również czerwona wskazówka sekundnika oraz część skali tachymetru. Zegarek jest dość spory, co potwierdza jego sportowy charakter. Pomiar w zegarku Pulsar Chronograph PM3159X1 czasu może być prowadzony z dokładnością do 1/10 sekundy.

Zegarek Pulsar PM3159X1 na srebrnej bransolecie


Zegarek Pulsar PX3201X1 Classic Solar na srebrnej bransolecie z granatowa tarczą

Kolejnym przykładem zegarka Pulsar na każdą okazję jest model Pulsar Classic Solar. Model ten jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które pragną, by ich czasomierz łączył w sobie dokładność zegarka kwarcowego z ekologią. Posiada tarczę, pod którą znajdują się miniaturowe panele słoneczne. Energia słoneczna, która jest przez nie pochłaniana, wędruje do specjalnego akumulatora, którego pojemność pozwala na utrzymywanie energii – potrzebnej do pracy mechanizmu - przez długi czas.

Ukłonem w stronę fanów tradycyjnego zegarmistrzostwa będzie niewątpliwie model Pulsar PL4039X1F. Model ten posiada piękną, mieniącą się tarczę w kolorze niebieskim i datownik z funkcją wyświetlania dnia tygodnia i dnia miesiąca. Tarcza została zaprojektowana tak, by swoim wyglądem przypominać design lat 70-tych. Za pracę zegarka odpowiada mechanizm Seiko NH-35, który możemy podziwiać przez transparentny dekielek.To tylko niektóre przykłady zegarków męskich Pulsar z szerokiej gamy dostępnej w sklepie. Wszystkie zegarki Pulsar objęte są 2-letnią gwarancją, a jakość gwarantowana przez Seiko sprawi, że zegarek posłuży nam przez lata.
Zegarek Pulsar PL4039X1F z granatową tarczą i srebrną bransoletą


FILTRY0