Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Atlantic - zegarki z bogatą historią. Szwajcarskie zegarki idealne na prezent

25-05-2021

Atlantic to jedna z najbardziej rozpoznawalnych szwajcarskich firm produkujących czasomierze, której historia sięga 1888 roku, kiedy została założona przez Eduarda Kummera. Początkowo zegarki sygnowane były nazwiskiem założyciela i nazwą miejscowości, w której powstawała. W pierwszych latach w zakładzie znalazło pracę 15-20 pracowników, w następnych przedsiębiorstwo systematycznie się rozwijało, czego efektem było powstanie firmy zatrudniającej ponad 700 specjalistów. Pełna nazwa marki brzmiała Euduard Kummer Bettlach, choć na produkowanych mechanizmach widniał zazwyczaj skrót EKB. 


Wieloletnia marka Atlantic z bogatą historią

Przez lata firma skupiona była na produkcji części do mechanizmów dla innych producentów, takich jak Longines i Certina. Przełom nastąpił w roku 1932, kiedy to światło dzienne ujrzał pierwszy zegarek naręczny sygnowany logo Atlantic. Pierwszy zegarek Atlantic pod wieloma względami był wyjątkowy, ponieważ posiadał niezawodny mechanizm i był wodoodporny, co w tamtych czasach nie było standardem. Kolejnym sukcesem okazał się mechanizm z szybką zmianą daty, który Atlantic zaprezentował w 1950 roku. W tym samym roku w Polsce został otwarty pierwszy sklep ze szwajcarskimi zegarkami. Pasmo sukcesów firmy i niezawodność mechanizmów spowodowały ogromną popularność zegarków Atlantic w Polsce i Europie wschodniej, gdzie uznawane były za symbol luksusu.  


Rok 1989 przyniósł zmiany nie tylko w naszym kraju, ale także w firmie Atlantic, która została przejęta przez UVB. Ówczesny właściciel zdawał sobie sprawę z popularności zegarków w Polsce, co poskutkowało potraktowaniem priorytetowo naszego kraju. W 2007 roku oficjalnym ambasadorem marki w Polsce został Krzysztof Hołowczyc. Natomiast w roku 2009 jeden z naszych najlepszych kierowców rajdowych został ambasadorem firmy Atlantic w Europie. 

Oprócz niezwykłej historii firmy, równie ciekawą historią jest ewolucja logotypu. Przez cały czas istnienia marki logo zmieniało się aż 17 razy! Od momentu powstania wszystkie zegarki są produkowane w Szwajcarii, a firma należy do prestiżowej Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego FHS. Zegarki Atlantic męskie – stylowe propozycje dla Niego 

Zegarki Atlantic od ponad 70 lat stanowią w Polsce synonim niezawodności i elegancji. Męskie zegarki Atlantic to ogromny wybór modeli z mechanizmami manualnymi, automatycznymi i kwarcowymi. Oto najciekawsze propozycje zegarków męskich Atlantic: 


Atlantic Worldmaster 

Linia Worldmaster to klasyka sama w sobie. Jej początek datowany jest na lata 50-te XX wieku. Niezwykle ciekawą propozycją z tej linii jest zegarek Atlantic Worldmaster COSC Chronometer Automatic, który swym wyglądem nawiązuje do serii zegarków Worldmaster z początków jej produkcji. Poza tym zegarek posiada mechanizm automatyczny z certyfikatem COSC, co oznacza, że jest pełnoprawnym chronometrem. Piękna czarna tarcza i proste indeksy nadają zegarkowi elegancji, a zaledwie 10-milimetrowa grubość koperty pozwala wygodnie schować zegarek pod mankietem koszuli. Czarna tarcza i czarny pasek, a także wcześniej wspomniana niewielka grubość sprawiają, że Atlantic Worldmaster jest idealnym zegarkiem do garnituru. 

Zegarek Atlantic WORLDMASTER 130TH ANNIVERSARY


Atlantic Mariner 

Zegarek Atlantic 80377.41.61R Mariner na srebrnej bransolecie

Zegarki Atlantic Mariner to propozycja dla mężczyzn aktywnie spędzających czas. Do wyboru mamy zegarki z mechanizmem kwarcowym i automatycznym. Uwagę przykuwa różnorodność kolorów tarcz i bezelów. Zegarek męski Atlantic Mariner to prawdziwy zegarek do zadań specjalnych. Jego koperta została zaprojektowana tak, by zegarek wytrzymał zanurzenie do 200M. Grube szafirowe szkło chroni tarczę i mechanizm przed uszkodzeniami. Zegarki męskie z serii Mariner dostępne są na paskach i bransoletach wysokiej jakości, dzięki czemu mamy pewność, że posłużą nam przez lata. 


Atlantic Seahunter 

Linia zegarków Seahunter charakteryzuje się elegancją połączoną ze stylem casual. Wszystkie zegarki z linii Atlantic Seahunter zostały wyposażone w sprawdzone, niezawodne szwajcarskie mechanizmy kwarcowe ETA F06.111. Wodoszczelność została określona na 100M, co pozwala na pływanie z zegarkiem w basenie lub innym akwenie. 
Uniwersalna szerokość koperty, która wynosi 41 mm, i grubość wynosząca raptem 8 mm sprawiają, że zegarek Atlantic męski z tej serii sprawdzi się również w oficjalnych sytuacjach. Podobnie jak linia Mariner, zegarki męskie Atlantic Seahunter posiadają mocowanie za pomocą paska lub bransolety wysokiej jakości.
 

Zegarek Atlantic 71465.11.21 Seahunter w srebrnym kolorze

 


Zegarki damskie Atlantic – eleganckie modele dla Niej 

Zegarki Atlantic dla kobiet powstały praktycznie równocześnie z pierwszymi kolekcjami dla mężczyzn. Podobnie jak modele męskie, cechuje je różnorodność i wysoka jakość wykonania. Oto kilka propozycji wyjątkowych zegarków Atlantic dla kobiet: 


Atlantic Elegance 

Zegarek Atlantic 29043.45.31MB Elegance w złotym kolorze

Zegarki Atlantic damskie z linii Elegance to połączenie niezwykłej elegancji i prostoty. Zegarki Atlantic Elegance dostępne są w wielu odsłonach. Ciekawą propozycją jest model Elegance 29043.45.31MB. Czasomierz ten charakteryzuje wąska luneta, zwiększająca optycznie tarczę. Proste indeksy i wskazówki pięknie korespondują z niespotykaną strukturą tarczy. 

Zegarek emanuje elegancją dzięki długim uszom, a także złotemu kolorowi, uzyskanemu poprzez nałożenie warstwy złota metodą PVD. Zastosowanie tej techniki gwarantuje długie użytkowanie zegarka bez obawy o starcie złotej powierzchni. Zegarek Atlantic Elegance 29043.45.31MB posiada bransoletę typu milanese, której komfort noszenia jest nieporównywalnie wyższy od tradycyjnej bransolety. 


Atlantic Sealine

Damskie czasomierze z linii Atlantic Sealine to synonim elegancji i historii związanej z marynistyką. Tarcze w tych modelach są niezwykle czytelne. Koperty natomiast niewielkie i przeznaczone są na mniejsze nadgarstki. Niewielka grubość koperty gwarantuje komfort w użytkowaniu. Zegarki damskie Atlantic Sealine dostępne są w wielu konfiguracjach kolorystycznych. 

Zegarek Atlantic 22341.41.51 Sealine na niebieskim pasku wykonanym ze skóry

 


Zegarki Atlantic – pomysł na prezent na każdą okazję 


Zegarek Atlantic 57750.41.25B WORLDMASTER 130TH ANNIVERSARY na brązowym pasku ze skóry

Marka Atlantic jest obecna w naszym kraju od pokoleń. To dlatego cieszy się niezwykłą popularnością i rozpoznawalnością w Polsce. Zegarki Atlantic produkowane są w Szwajcarii, co niewątpliwie podnosi prestiż marki. 

Atlantic to wiele różnorodnych modeli, które trafią w gust najbardziej wymagających miłośników czasomierzy. Zegarek Atlantic jest również znakomitym pomysłem na prezent dla osób z każdej grupy wiekowej. Wielu z nas otrzymało swój pierwszy zegarek z okazji I Komunii Świętej, dlatego warto, w przypadku chęci sprezentowania zegarka z tej okazji, zapoznać się z modelami o rozmiarze koperty nieprzekraczającym 40 mm. 


Nie masz pomysłu na prezent ślubny? Atlantic damski oraz zegarek Atlantic męski w tej samej stylistyce to doskonały pomysł na prezent z okazji ślubu. Uśmiech z powodu otrzymania w prezencie zegarka Atlantic jest gwarantowany, bez względu na okazję. Jeśli chcesz komuś sprawić prezent na lata, czasomierz marki Atlantic będzie idealnym rozwiązaniem. 


FILTRY0