Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT05-08-2021

Prezent dla szefa. Propozycje oryginalnych i eleganckich prezentów od pracowników

Obdarowywanie osób na wysokich stanowiskach, z którymi łączy nas swoista zawodowa relacja, oparta na szacunku i wzajemnym uznaniu, to nie lada wyzwanie. Niezależnie od tego, czy staramy się wybrać prezent dla dyrektora firmy, prezent dla kierowniczki działu lub nadzorującego pracę naszego zespołu managera, trudna sztuka obdarowywania wymaga od nas odpowiedniej wiedzy, pewnego wyczucia smaku, umiejętności odczytywania cudzych oczekiwań, a także stylu i jednocześnie odrobiny umiaru. Wszystko to jest niezbędne, by nie popełnić katastrofalnego faux-pas, którego skutkiem mogłoby być pogorszenie relacji i wyraźny dystans, przekładające się na atmosferę panującą w miejscu pracy.  

Zegarek dla szefa na prezent Atlantic na czarnym pasku

Choć prezent dla szefa na urodziny moglibyśmy z powodzeniem znaleźć niemalże w każdym sklepie, a już zwłaszcza online, umiejętne obdarowanie przełożonego upominkiem, który spełni jednocześnie jego i nasze oczekiwania to naprawdę niełatwe zadanie. Warto dostatecznie wcześnie zająć się poszukiwaniem odpowiedniego upominku, który pozwoli wyrazić szacunek i docenić jakość współpracy lub gdy relacja z szefem nie jest jedynie zawodowa, ale również przyjacielska, po prostu sprawi przyjemność i stanie się wyrazem pozytywnych emocji, jakimi się darzymy. Zawsze jednak, niezależnie od stopnia zaawansowania i formy relacji z szefem, warto mieć na uwadze pewien specyficzny protokół zachowań, który nakreśla niejako prawidłowe wybory, bowiem trudno o coś bardziej dotkliwie odbijającego się na relacji interpersonalnej z przełożonym niż nietrafiony upominek na specjalną okazję.  


Oryginalne prezenty dla szefa – eleganckie zegarki męskie 

 
Wręczenie prezentu jest zachowaniem, które nie służy zaspokojeniu elementarnych potrzeb, ale wykroczeniu daleko poza ich ramy, jednak zachowując zarówno dobry smak, poszanowanie dla cudzego gustu, oczekiwań i zainteresowań. Jeśli jednak nie mamy pewności, co tak naprawdę ciekawi naszego przełożonego, a tym bardziej nie chcemy eksperymentować w kwestii droższych prezentów o określonym przeznaczeniu, nie mając dostatecznej wiedzy o upodobaniach lub zainteresowaniach szefa, lepszym wyborem będzie coś stylowego i ponadczasowego, a także funkcjonalnego. Coś, co zachwyci elegancją, ale wciąż utrzymane będzie w granicach dobrego smaku i właściwej wartości – nie za wysokiej, aby nie niosło z sobą znamion służalczości i prób nadmiernego przypodobania się, ale też niezbyt niskiej, by w żaden sposób nie urazić przełożonego.  

Zegarek Orient RA-AC0E02S10B Maestro męski zegarek klasyczny na srebrnej bransolecieZegarek Orient FAB0B003W9 męski zegarek klasyczny na czarnym pasku z automatycznym mechanizmem

Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku będzie wybór eleganckiego upominku, takiego jak markowy zegarek męski o określonej stylistyce, oddający upodobania naszego szefa i jego poczucie estetyki. Niezależnie od tego, czy pragniemy wręczyć elegancki prezent dla szefowej czy interesują nas oryginalne prezenty dla szefa na szczególną okazję, pamiętajmy, że wartość prezentu jakim jest zegarek mierzy się podwójną miarą – materialną, której nie sposób jednak w przypadku tak wyrafinowanego upominku pominąć oraz niematerialną, pod którą kryje się wysiłek włożony w wyszukanie odpowiedniego modelu zegarka. Dawniej prezenty – rzeczy darowane, wykonywano własnoręcznie. Obecnie, w czasach komercjalizacji obdarowywania, sięgamy po gotowe przedmioty, jednak szukając w nich głębszego sensu, a wraz z nim wartościowego przekazu. 


Pomysły na elegancki prezent dla szefowej 

 
Zastanawiając się, co kupić szefowej lub szefowi na urodziny, szykując prezent dla managera lub też drobny upominek dla szefa nie warto sięgać po powszechnie dostępne bibeloty, często zupełnie pozbawione wyrazu. Lepszym rozwiązaniem będzie elegancki zegarek, męski lub damski, znanej i cenionej marki, takiej jak AdriaticaFestinaFossil czy Citizen, indywidualnie dobrany z myślą o przełożonym, odpowiadający okazji, jednocześnie oddający charakter i osobowość obdarowywanego.  

Zegarek Fossil ES4897 SCARLETTE MINI damski zegarek na srebrnej bransolecie z datownikiem


Zegarek Adriatica A8307.5115CH męski zegarek na bransolecie z niebieską tarczą, chronografem oraz datownikiem

Prezent dla prezesa od pracowników, prezent dla szefa i oczywiście dla szefowej, na pożegnanie lub inną okazję, wymagającą odpowiedniej oprawy, powinien być czymś więcej niż tylko kolejnym przedmiotem, który z czasem trafi na przykurzoną półkę pełną bibelotów lub do wnętrza szuflady. Idealnie dobrany prezent, zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety na wysokim stanowisku musi się wyróżniać, ale nie tylko pomysłem czy efektowną prezentacją. Elegancki prezent, w szczególności właśnie prezent dla szefa lub szefowej to szczególny nośnik komunikatu – życzeń, które chcemy w ten lub inny sposób przekazać.  Propozycje zegarków dla kobiet z najnowszych kolekcji są tym ciekawsze, że nie przypominają już tradycyjnych czasomierzy, o jednej tylko funkcji odmierzania upływu czasu. To subtelne formy biżuterii, która przyciąga spojrzenia, jednocześnie szczycąc się autentyczną elegancją. Nie sztuką jest wybrać jakikolwiek upominek dla szefowej, prawdziwą sztuką jest obdarować ją czymś, co naprawdę zachwyci i przekaże szczere życzenia samych pomyślności na nadchodzące dni, miesiące czy lata. Zegarek, który zawsze budzi konkretne skojarzenia i zdaje się kumulować w sobie również wspomnienia to najlepsza propozycja.

Zegarek Adriatica Classic A3436.111GQ biżuteryjny zegarek damski na bransoelcie z tarczą w kolorze brązowym i owalną kopertą swiss made

Spersonalizowany prezent dla szefa – zegarek z grawerem 

Grawerowanie zegarków w zegarek.net

 
Prezent urodzinowy dla szefa warto wybierać, skupiając się na tym, by naprawdę zadowolić przełożonego. To jednak uroczystość dość osobista, mimo że obchodzona w miejscu pracy, dlatego sięgając po ekskluzywne prezenty dla szefa pamiętajmy, by miały one w sobie coś osobistego, autentycznego i szczerego. Zegarek męski to doskonały pomysł na spersonalizowany prezent dla szefa. Wyszukany grawer z krótkimi życzeniami, czasami naprawdę zamkniętymi w kilku prostych słowach może stać się przekazem ważnych wartości dla dalszej relacji zarówno zawodowej, jak i nieco bardziej prywatnej.  Zegarek z grawerem dobrego producenta, takiego jak Atlantic czy Orient będzie z pewnością trafionym prezentem dla szefa na 40. urodziny, w szczególności, gdy szukamy czegoś naprawdę ponadczasowego, efektownie prezentującego się i unikalnego zarówno w formie, jak i funkcjonalności. Nowe, męskie kolekcje takich marek, jak Orient rozwieją wszystkie wątpliwości i pozwolą rozwiązać trudny dylemat związany z wyborem prezentu. Charakterystyczne, designerskie egzemplarze od japońskiego producenta trzymającego od lat rękę na wzorniczym pulsie, w szczególności jako upominek dla młodego, pełnego energii i odwagi biznesowej szefa lub silnej, charyzmatycznej szefowej.  

Zegarek Atlantic 60357.41.25 zegarek męski na bransolecie z datownikiem


Często zdarza się, że poszukiwanie prezentu dla przełożonego naprawdę spędza sen z powiek pracowników. Wówczas stając przed dylematem, jaki prezent dla szefa lub szefowej wybrać warto zwrócić się w stronę klasycznych, stylowych dodatków, które z jednej strony zachwycają efektowną formą, z drugiej zaś pozwalają zachować umiar, wręczając prezent ni mniej, ni więcej, ale idealnie dostosowany do trudnych zasad etykiety biznesu.