Jesienna Wyprzedaż 2024
tel. 753 753 300

Biżuteria dla mężczyzn – przegląd modnej i stylowej biżuterii dla Niego

17-06-2022

W ostatnich latach zauważalny jest znaczny wzrost popularności biżuterii męskiej. Jest to swoisty powrót do korzeni, bowiem w czasach starożytnych to właśnie Panowie nie rozstawali się ze swoimi ozdobami. Biżuteria dla mężczyzn była tworzona wówczas m.in. z kamieni, drewna, muszli, a także kości i kłów zwierząt. Najczęściej tworzono amulety, które miały nie tylko zdobić, ale również chronić swojego właściciela przed dostępem złych mocy. W średniowieczu biżuteria męska stała się wyznacznikiem statusu społecznego. Możnowładcy i najwyżsi dostojnicy w państwie nie mogli się obyć beż biżuterii męskiej. Zaczęto na większą skalę wykorzystywać kamienie szlachetne, z których powstawały m.in. sygnety rodowe, pełniące nie tylko rolę dekoracji, ale i pieczęci.  

Popularność ozdób dla mężczyzn wzrosła jeszcze bardziej w okresie renesansu. W dobytku każdego eleganta musiał znajdować się przynajmniej jeden pierścień oraz naszyjnik dla mężczyzny. Początek czasów nowożytnych przyniósł zmiany w dziedzinie biżuterii męskiej. Przepych zaczął ustępować na rzecz minimalizmu, dla którego charakterystyczne stały się m.in. spinki do mankietów. Obecnie ponownie jesteśmy świadkami rozkwitu biżuterii dla mężczyzn. Jakie ozdoby są najmodniejsze i czy pasują zarówno do eleganckiego, jak i sportowego stylu? Przekonajmy się razem! 


Bransoletka dla mężczyzn – czy sprawdza się w każdych okolicznościach? 

Wraz z upływem lat bransoletka męska zmieniała swoją funkcję. Niegdyś była wyznacznikiem przynależności do określonej grupy społecznej albo subkultury. Prawdziwy metalowiec nie mógł się obyć bez skórzanej bransolety, z kolei surferzy wybierali ozdoby wykonane z muszelek i koralików. Obecnie nie musisz być motocyklistą ani muzykiem, aby móc założyć męską biżuterię. Wśród najnowszych trendów warto zwrócić uwagę m.in. na skórzane bransolety. Choć początkowo wydają się one nowożytnym wynalazkiem, to ich początek może sięgać nawet okresu neolitu.  

Bransoletka dla mężczyzn


Nowoczesna biżuteria męska daje wyjątkowo wiele możliwości wyboru. Z łatwością znajdziesz zarówno minimalistyczne, jak i bogato zdobione egzemplarze. Najtrudniejsze zdaje się ostateczne podjęcie decyzji. W tym zadaniu może Ci pomóc poznanie odpowiedzi na podstawowe pytania:  

  • Czy biżuteria ma być noszona na co dzień?  

  • Czy ozdoba ma stać się wyznacznikiem Twojego stylu czy awangardowym dodatkiem?  


Manoki bransoletka męska

Jeżeli zależy Ci na subtelnym akcencie, który będzie pasował zarówno do swetra, jak i do garnituru, najlepszym wyborem jest klasyczna bransoletka męska srebrna. To niezwykle elegancki dodatek, który świadczy o dobrej znajomości świata mody. Srebrne bransoletki wydają Ci się wąską kategorią produktów? Nic bardziej mylnego! Do wyboru otrzymujesz zarówno rozmiar, jak i rodzaj splotu, który potrafi całkiem odmienić wygląd biżuterii.  


Miłośnikom skórzanych dodatków powinna przypaść do gustu bransoletka męska Manoki. Jeżeli chcesz, aby pasowała do eleganckiego dress codu, koniecznie zwróć uwagę na detale. Wystarczy, że odcień skóry będzie pokrywał się z tonacją guzików albo paska. W ten sposób uzyskasz spójną stylizację. Jeśli natomiast biżuteria ma znajdować się na pierwszym planie, wystarczy, że połączysz ją z białym t-shirtem i jeansami.  

Biżuteria męska Manoki


Pierre Ricaud bransoletka męska

Szeroką gamę produktów oferuje również marka Pierre Ricaud. Bransoletka męska zdobiona jest tu m.in. dodatkowymi pleceniami, koralikami, a także stalowymi elementami. 


Biżuteria męska na szyję – łańcuszek czy naszyjnik? 

Jaka jest najmodniejsza biżuteria męska na szyję? Nie będzie zaskoczeniem fakt, że największym powodzeniem cieszą się klasyczne modele. Chętnie kupowane są łańcuszki z motywem krzyża oraz naszyjniki inspirowane wojskowymi nieśmiertelnikami. Te drugie przeważnie mogą być dodatkowo zdobione indywidualnym grawerem, który nadaje biżuterii niepowtarzalnego charakteru. Przy wyborze wymarzonej biżuterii warto zwrócić uwagę na rodzaj splotu. Poszczególne warianty w znacznym stopniu różnią się pomiędzy sobą, dlatego poniżej znajdziesz krótki opis najpopularniejszych splotów. 

Biżuteria męska na szyję


  • Pancerka – składa się z regularnych spłaszczonych po bokach ogniw. Jego nazwa wywodzi się od pancerza, który przypomina zarówno wyglądem splot, jak i kojarzony jest ze znaczną wytrzymałością. Pancerka występuje w wielu rozmaitych wariacjach, np. z dodatkowymi żłobieniami albo ogniwami o kwadratowym lub prostokątnym kształcie. Pancerka jest popularna zwłaszcza wśród mężczyzn. 
  • Figaro – jest układany naprzemiennie z trzech małych okrągłych ogniw i jednego większego podłużnego. Nazwa powstała z inspiracji tytułowym bohaterem Wesela Figara, który w operze nosił tego typu łańcuszek. Model cieszy się powodzeniem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. 
  • Wężyk – określany również linką, żmijką oraz żyłką. Wszystkie nazwy są związane z charakterystycznym wyglądem splotu, w którym nie są widoczne łączenia poszczególnych ogniw. W przekroju może przybierać rozmaite formy. Najczęściej linka jest dość cienkim łańcuszkiem, który najlepiej prezentuje się z lekkimi zawieszkami. 
  • Singapur – nazywany również twisted crub, a więc skręconą pancerką. Najważniejszym elementem jest umiejętne ułożenie ogniw, które dzięki temu ulegają skręceniu na całej długości łańcuszka. W rezultacie powstaje skręt przypominający swoim wyglądem strukturę DNA. To dekoracyjny łańcuszek, który równie dobrze prezentuje się samodzielnie, jak i z zawieszką.  
  • Ankier – nazwa tego splotu jest dobrze znana wszystkim miłośnikom żeglugi. Określenie nawiązuje do łańcuchów wykorzystywanych przy mocowaniu kotwic. Ankier składa się z regularnych ogniw ustawionych względem siebie pod kątem 90̊. Łańcuszek najczęściej wyróżnia się sporymi oczkami.  
  • Bismark – splot składa się z kilku rzędów połączonych ze sobą owalnych ogniw. To niezwykle dekoracyjny model, który efektownie odbija światło. Legenda głosi, że sam Otto von Bismarck nosił tego typu biżuterię i to właśnie od nazwiska kanclerza pochodzi nazwa splotu. 
  • Kostka – nazwa odnosi się do niewielkich ogniw w kształcie kostki. To dość prosty i minimalistyczny splot, który świetnie prezentuje się z dodatkiem zawieszki. 
  • Kulka – ponownie nazwa splotu wywodzi się od kształtu ogniw. Bywa też określany splotem kulkowym. Zdecydowanie najczęściej występuje w połączeniu z nieśmiertelnikiem. 
  • Gucci – występuje też pod nazwą marina albo splot marynistyczny. Składa się z podwójnych owalnych ogniw. To elegancki splot, który przeważnie jest noszony bez dodatkowych ozdób.  


Wymienione powyżej sploty najczęściej pojawiają się w męskiej biżuterii. Są one na tyle różnorodne, że istnieje naprawdę spore prawdopodobieństwo, że wybierzesz swojego ulubieńca. 

FILTRY0