Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Łańcuszki

83wyniki

Łańcuszki

Łańcuszki należą do najpowszechniejszych typów biżuterii. Za ich popularnością stoją przede wszystkim: prostota, różnorodność efektownych splotów i uniwersalność. Łańcuszek dodaje wyrazistości wielu, zarówno kobiecym, jak i męskim, stylizacjom. Odpowiednio dobrany sprawdza się jako samodzielna ozdoba albo – połączony z zawieszką – przeobraża się w ekstrawagancką kompozycję. Łańcuszki damskie podkreślają delikatność dekoltu i dodają całej stylizacji zmysłowej kobiecości. Łańcuszki męskie, wyraźnie zaznaczające się na szyi, uwydatniają natomiast atrakcyjność i silny charakter swojego właściciela.  

FILTRY0

Łańcuszek – stylowy dodatek dla Niej i dla Niego 

Łańcuszki są rodzajem biżuterii, który lubi się wyróżniać. Założone na szyję dodają blasku ubiorom na różne okazje. Największą popularnością cieszą się łańcuszki srebrne i złote. Wiele modeli o klasycznych i nieco bardziej wyszukanych splotach ma w swoim portfolio marka Harf.  

Srebrny łańcuszek damski gości na dekoltach wielu kobiet, bo przykuwa uwagę i oferuje wiele stylizacyjnych możliwości. Klasyczny łańcuszek subtelnie uwydatnia naturalne kobiece piękno. Zestawiony zaś z wieczorową kreacją dodatkowo rozświetla całą stylizację. Szczególnie dobrze łańcuszek srebrny damski współgra z surowością chłodnych kolorów. Model w złotym kolorze harmonizuje natomiast z ciepłymi barwami jesieni.

Łańcuszek srebrny damski pr.925 Harf 2xBIS 40 / 55


Łańcuszek stalowy damski Manoki LA021G

Łańcuszki srebrne coraz chętniej wybierają również mężczyźni. Biżuteria, która przez długi czas kojarzyła się jedynie z masywnymi, nieco kiczowatymi wisiorami albo ograniczała do chowanych pod koszulką łańcuszków z krzyżykiem, stała się teraz estetycznym elementem świadomej kreacji wizerunku. Męskie łańcuszki są obecnie najpopularniejszym typem męskiej biżuterii i jednym z niewielu rozpowszechnionych na tak szeroką skalę. Podkreślają siłę, pewność siebie i znajomość mody swojego właściciela.Łańcuszki męskie  

Męski łańcuszek występuje w różnych odsłonach kolorystycznych. Ciekawym przykładem są modele w kolorze czarnym, jakie oferuje m.in. krakowska marka Manoki. Delikatne, wykonane ze stalowych oczek lub żyłki pozwalają wykreować elegancki i nieco tajemniczy look.  

Nie da się jednak ukryć, że największą sympatią cieszy się łańcuszek męski srebrny. Ze względu na swój klasyczny i uniwersalny charakter, wpisuje się w oszczędne stylizacje casualowe. Mężczyźni coraz odważniej zestawiają jednak srebrne łańcuszki również z koszulą i marynarką, co nadaje eleganckiemu strojowi odrobiny nonszalancji.

Łańcuszek srebrny męski pr.925 P 300 / 50


Łańcuszek srebrny męski pr.925 Harf P 200 / 50

Największą popularnością cieszą się szerokie łańcuszki srebrne męskie o wyraźnej linii i grubszych oczkach. Założone jako samodzielna i jedyna ozdoba są mocnym akcentem w stylizacji. Natomiast srebrne łańcuszki męskie o cieńszym splocie z dyskrecją połyskują na szyi. Chętnie sięgają po nie mężczyźni, którzy wolą mniej narzucające się dodatki. Taki łańcuszek męski równie dobrze prezentuje się samodzielnie, co z nieśmiertelnikiem czy inną zawieszką. Otwiera też pole do tworzenia odważniejszych zestawień z modelami o różnej długości i splotach.Łańcuszki damskie 

Srebrne łańcuszki o mniej masywnym splocie chętnie wybierają również kobiety. Pomimo swojej delikatności wystarczająco wyraźnie zarysowują się one na dekolcie. Niezobowiązującą elegancję codziennych strojów podkreślają inspirowane męską stylistyką cieńsze łańcuszki srebrne damskie typu pancerka. Wyszukaną szykownością odznaczają się natomiast typowo kobiece, gęsto plecione i nieco grubsze modele. Powstają m.in. ze splotu kordel o wyrafinowanej formie, który szczególnie nadaje się do kreowania eleganckich zestawów biżuteryjnych.

Łańcuszek srebrny damski pr.925 Harf CR 40 / 42


Łańcuszek stalowy damski Manoki WA172SB

Wyróżniającym się i chętnie noszonym elementem biżuterii są również łańcuszki z zawieszką. Odpowiednio dopasowany łańcuszek chowa się w tym zestawieniu w cień, aby uwydatnić estetyczne wzornictwo zawieszki. Przykładem są sygnowane marką Manoki łańcuszki z krzyżykiem i innymi modnymi motywami koła czy klucza.Łańcuszki srebrne – modne i eleganckie sploty  

Łańcuszki oczarowują różnorodnością splotów. Większość z nich ma charakter uniwersalny – noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Klasycznym przykładem jest ankier wykonany z prostych, owalnych oczek tej samej wielkości złączonych ze sobą pod kątem 90°. Występuje też w mniej popularnej, ale równie modnej odmianie typu kostka z kwadratowymi ogniwami. Oba te sploty, w zależności od grubości, mogą tworzyć łańcuszki z zawieszką lub bez 

Z zawieszką znakomicie łączy się również splot typu linka z gęsto ułożonych ogniw układających się w jedną, spójną całość. Nawet noszony samodzielnie estetycznie się układa i efektownie połyskuje na szyi.

Łańcuszek srebrny damski pr.925 Harf Lx4 35 / 38


Łańcuszek srebrny damski pr.925 Harf S 50 / 45

Za typowo damski uznaje się natomiast łańcuszek typu kordel w formie grubszego, gęsto plecionego sznurka. Kobiecą elegancją wyróżnia się także splot singapur powstały ze skręcenia popularnej pancerki.


Sama pancerka i jej pochodne mają natomiast dość uniwersalną formę, stały się jednak synonimem męskiej biżuterii. Wykonany ze spłaszczonych oczek różnej wielkości srebrny łańcuszek męski pancerka lub podwójna pancerka (rombus) stanowi niezwykle wyrazisty dodatek do codziennych stylizacji. Podobny temu splotowi jest też lubiany przez panów figaro, w którym co trzecie lub czwarte oczko ma wydłużony kształt. Do męskiego stylu inspirowanego militariami nawiązuje natomiast łańcuszek kulkowy. Najczęściej łączy się go z nieśmiertelnikiem.

Łańcuszek srebrny męski pr.925 Harf P 140 / 45Łańcuszki w różnym stylu znajdziesz w ZEGAREK.NET!  

Łańcuszek srebrny to uniwersalny i ponadczasowy dodatek, który warto mieć w swojej kolekcji biżuterii. Szukasz modelu dla siebie? W autoryzowanym sklepie internetowym ZEGAREK.NET znajdziesz łańcuszek srebrny męski i damski w wielu stylowych odsłonach pasujących na różne okazje. Stalowa lub srebrna biżuteria cenionych marek Harf i Manoki doda Ci elegancji zawsze, kiedy zechcesz wyróżnić się modną ozdobą. Zobacz całą kolekcję biżuterii dostępną w naszej ofercie!