TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.

Kolczyki

Biżuteria noszona na płatkach uszu w postaci kolczyków, znana jest od IV wieku przed naszą erą. Współcześnie jest to zdecydowanie najpopularniejszy i najbardziej rozpowszechniony rodzaj dodatków. Kolczyki bardzo często są wręcz pierwszym rodzajem biżuterii, z jakim stykają się młode dziewczęta i który towarzyszy im przez resztę życia. Odpowiednio dopasowane podkreślają urodę, rozświetlają twarz i optycznie poprawiają jej proporcje. W tej kategorii znajdziecie wszystkie dostępne na naszej stronie kolczyki, we wszelakich możliwych formach.  

czytaj więcej
Kategoria:
SORTUJ POKAŻ FILTRY

Kolczyki - niezbędny dodatek każdej kobiety 

Chyba trudno byłoby odnaleźć kobietę, która w swojej szkatułce nie posiada kolczyków. W bardzo prosty sposób poprawiają one wygląd, pozwalając poczuć się wyjątkowo, nawet w zestawieniu z najprostszą bluzką. Oprócz ozdobnego charakteru, kolczyki świetnie nadają się do wyrażania własnej osobowości. Mogą one przyjmować naprawdę różnorodną formę i często zamiast kamieni szlachetnych, przyozdobione są wszelakiej maści symbolami – od kwiatków, motyli i serduszek, po postaci z bajek, łapacze snów i starosłowiańskie znaki. Dzięki temu każda kobieta może odnaleźć wśród nich coś naprawdę wyjątkowego. 

Rodzaje zapięć w kolczykach 

Poza materiałem oraz wzornictwem, kolczyki różnią się pomiędzy sobą rodzajem zapięcia. Może on być uzależniony od wielu czynników, między innymi kształtu kolczyka, a nawet okazji na jaką jest przeznaczony. Niemniej jednak każda z kobiet ma swój ulubiony, pozwalający na najbardziej komfortowe noszenie. 

Bigiel angielski

Bigiel angielskim jest najpopularniejszym typem zapięcia, szczególnie w Europie. Polega on na prostym zatrzasku, który zapinamy po włożeniu kolczyka. Takie rozwiązanie jest proste, bezpieczne i skutecznie. Na szczególną uwagę zasługuje uwielbiany przez jubilerów bigiel typu lira, który nazwę swą powziął właśnie od instrumentu, którego kształt przypomina. Bardzo często stosowany jest w kolczykach luksusowych przeznaczonych na specjalne okazje. Jego ułożenie pozwala ukryć zatrzask za uchem, dzięki czemu pozostaje on niewidoczny.  

Bigiel otwarty 

Bigiel otwarty stosowany jest przede wszystkim w kolczykach wiszących. Jego najważniejszą cechą jest szybkość z jaką można go zakładać i ściągać. Delikatnie wygięty sztyft doskonale trzyma się w uchu, dzięki obciążeniu wiszącego kolczyka.  

Sztyft  

Sztyft lub tak zwany wkręt, charakteryzuje się niezwykłą uniwersalnością. Stosowany jest do wielu rodzajów kolczyków, niezależnie od ceny. Szczególnie ceniony jest w kolczykach dla dzieci oraz kobiet aktywnych. Jego zakładanie polega na włożeniu zatyczki, na przekładany przez ucho sztyft.