Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300
Jaki zegarek wstrząsoodporny wybrać?

Jaki zegarek wstrząsoodporny wybrać?

2018-06-13
Wybierając zegarki, większość z nas szuka modeli, które podkreślą nasz styl i będą eleganckie. Niemniej jednak nie wszyscy mają takie wymagania. Są też tacy, dla których bardziej od wyglądu i prestiżu liczy się ich funkcjonalność. Wśród nas są osoby, które szukają zegarków praktycznych lub... niezniszczalnych. Taka grupa zapewne poszukuje wstrząsoodpornych zegarków do pracy, do jazdy na rowerze czy do biegania. Są to wysokiej jakości zegarki męskie, które przeznaczone są dla osób aktywnych, niestroniących od różnych form aktywności. Obecnie zegarki antywstrząsowe tworzy kilka firm, choć oczywiście tylko nieliczne są w stanie zaproponować modele z najwyższej półki. Godne uwagi są w pierwszej kolejności zegarki Casio oraz Timex. Co do zaoferowania mają obaj producenci?
Zegarki Timex Expedition to wytrzymałe i wstrząsoodporne zegarki, które doskonale sprawdzą się w ekstremalnych warunkach. Polecane są podróżnikom, którzy podejmują się eskapad w trudnych warunkach atmosferycznych.

Timex – zegarki outdoorowe na survival

Timex to firma o wielkiej renomie, a zegarki produkuje już od ponad 160 lat. Oferowane przez nią zegarki rozchwytywane są na całym świecie. Zegarki z serii Timex Expedition to zegarki dla prawdziwych mężczyzn, które doskonale sprawdzają się w ekstremalnych sytuacjach. Polecane są podróżnikom, którzy podejmują się eskapad w trudnych warunkach atmosferycznych. Zegarki z tej kolekcji wyposażone są w system antywstrząsowy. Dzięki temu świetnie wypadną podczas każdej wyprawy niezależnie czy będzie to brazylijska dżungla, amerykańskie lasy tropikalne czy afrykańska pustynia.
Wstrząsoodporne zegarki Timex to zegarki z analogową, cyfrową lub mieszaną tarczą, która umieszczona jest w kopercie z tworzywa sztucznego. Również pasek wykonano z tworzyw sztucznych, specjalnie dobranych do przeznaczenia zegarka. Wiele modeli posiada wysoką klasę wodoszczelności – nawet do 200 metrów (np. Timex TW4B00800). Zegarki można więc bez obaw zanurzać w wodzie. Co ciekawe zegarki wyposażono w rewolucyjny system podświetlenia całej tarczy – tzw. Indiglo. Pozwala to na dokładny odczyt godziny w ciemności.
Zegarki Timex wstrząsoodporne z tworzywa sztucznego z tarczą analogową, cyfrową lub mieszaną. Wyposażone w wysoką klasę wodoszczelności do 200 metrów i rewolucyjny system podświetlenia całej tarczy Indiglo.
Męskie zegarki wstrząsoodporne G-Shock firmy Casio - trwałe materiały, wysoka jakość i zaawansowane funkcje, idealne do garnituru i outdooru.

Casio – wielofunkcyjny modny zegarek wstrząsoodporny

Nico inaczej zbudowane są zegarki Casio - modele japońskiej firmy z jakością wpisaną w tradycję. Producent od zawsze stawiał na wysoką jakość i praktyczne funkcje zegarka. Zegarki wstrząsoodporne G-Shock to prawdziwe arcydzieła nowoczesnego wzornictwa. Cenione są ze względu na wysoką jakość, świetny design i zaawansowane funkcje. Co ciekawe, przy okazji stały się pożądanym zegarkiem modowym podkreślającym styl. Na nadgarstku G-Shock wygląda bardzo efektywnie i przykuwa uwagę, a co bardziej nowocześni Panowie gotowi są założyć go do garnituru! Męskie zegarki wykonano w trwałych materiałów jak na przykład żywica syntetyczna czy elementy kute z metalowego granulatu. To wszystko sprawia, że te wstrząsoodporne zegarki outdoorowe nie boją się pracy w żadnych warunkach i są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu.
Zainstalowany w nich bowiem system antywstrząsowy G-Shock doskonale zabezpiecza przed uderzeniami i wstrząsami. Popularne G-Shocki podzielono na serie o zróżnicowanym wzornictwie i przeznaczeniu. Do najbardziej znanych zalicza się: G-Shock Mudmaster i G-Shock Mudman (odporność na błoto i zachlapania) G-Shock Rangeman do zadań specjalnych G-Shock Frogman o zwiększonej wodoszczelności G-Shock Riseman – outdoorowy zegarek w góry (termometr, barometr, wysokościomierz), G-Shock Gravitymaster który nie boi się wysokości, G-Shock Gulfmaster odporny na rdzę i prestiżowe G-Shocki z wyższej półki, często limitowane: G-Shock MR-G oraz G-Shock MT-G.
Zegarki G-Shock zapewniają doskonałą ochronę przed wstrząsami i uderzeniami. Wśród nich znajdziemy m.in. Mudmaster, Mudman, Rangeman, Frogman, Riseman, Gravitymaster, Gulfmaster, MR-G oraz MT-G.
Zegarki wstrząsoodporne - zapewniają trwałość i niezawodność w trudnych warunkach.
Zegarki wstrząsoodporne od Casio i Timex - idealne dla aktywnych ludzi. G-Shock to odrębna kategoria i swoisty fenomen w świecie zegarków.
Nieco inną formę ma tu także podświetlenie tarczy. W tych modelach zegarków męskich zastosowano bowiem podświetlenie w formie diod LED. Co ciekawe możemy je włączyć przez naciśnięcie guzika lub też podniesienie ręki do góry i skierowanie zegarka ku twarzy. Wówczas włączy się ono automatycznie. Zegarki wstrząsoodporne produkowane są z myślą o ludziach aktywnych, którym bardziej niż na eleganckim wyglądzie zależy na tym, aby zegarek ich nie zawiódł i był praktyczny. W takie sytuacji modele Casio i Timex na pewno zdadzą egzamin. G-Shock natomiast to odrębna kategoria i swoisty fenomen w świecie zegarków. Znajduje swoje miejsce w sercu nie tylko aktywnych ludzi ale i tych, którzy podążają za najnowszymi trendami.