Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Glycine Combat

14wyniki

Zegarki Glycine Combat

Obecna na rynku od roku 1914 marka Glycine ma bardzo ciekawą i dynamiczną historię. Starczy wspomnieć, że zegarki Glycine należą do elitarnej grupy czasomierzy, które były obecne na wszystkich targach Baselworld od początku ich powstania. Twórca manufaktury, Eugene Meylan, był inżynierem tak ambitnym, że jego firma przyczyniła się do rozwoju chorologii i zdobyła uznanie wojskowych oraz pilotów. Zegarki Glycine Combat należą do drugiej, obok kolekcji Airman, flagowej serii czasomierzy, charakteryzujących się swoim własnym, niepowtarzalnym designem.   

FILTRY0

Zegarki Glycine Combat – gotowe do starcia 

Pierwsi przedstawiciele kolekcji Glycine Combat pojawili się we wczesnych latach 60’ XX wieku. Wszystkie zegarki w tej kolekcji charakteryzują się militarną stylistyką, czerpaną z doświadczeń marki w dostarczaniu zegarków dla wojska. Za sukcesem modeli wojskowych stoi kultowe wzornictwo, wynikające wprost z potrzeb i zastosowań. Na tle konkurencji zegarki Glycine Combat wyróżniają się różnorodnością, co ma uzasadnienie w źródle ich pochodzenia. Potrzeby armii zmieniają się w zależności od konfliktu i okresu, dlatego zmianie musi ulegać też funkcjonalność czasomierzy. Zegarki Glycine Combat oferowane są zatem w trzech podstawowych kompozycjach.


Zegarki Glycine Combat SUB 

Modele Glycine Combat SUB zdradzają nieco swoją specyfikację w samej nazwie. Te militarne zegarki dla nurków charakteryzują się masywną konstrukcją oraz doskonałą czytelnością. Jak można spodziewać się po tego typu czasomierzu, wyraźne indeksy oraz obrotowy bezel to tutaj pozycja obowiązkowa. Nie brakuje też obfitego pokrycia masą luminescencyjną. Zegarki Glycine Combat SUB oferowane są zarówno w wersji na silikonowym pasku, jak i na metalowej bransolecie, które świetnie sprawdzają się przy długim kontakcie z wodą. Do wyboru mamy też rozmiar koperty, w tym wypadku 42 lub 48 milimetrów.
Zegarki Glycine Combat SUB


Zegarki Glycine Combat Classic 

Zegarki Glycine Combat Classic
Mówiąc o marce Glycine nie można zapomnieć, że rozmawiamy o rasowej, szwajcarskiej manufakturze. Zegarki Glycine Combat Classic to modele balansujące pomiędzy stylistyką zegarka polowego, a klasycznego garniturowca. Te wspaniałe zegarki na skórzanym pasku, są doskonale czytelne i konstrukcyjnie zaprojektowane zgodnie z klasycznymi kanonami. Wyjątkowości nadaje im jednak bardziej wszechstronna stylistyka i nieco większy rozmiar oscylujący wokół 43mm.


Zegarki Glycine Combat Vintage 

Ostatnia gałąź serii skoncentrowana jest silnie na swoich pierwowzorach, odwołując się wprost do modeli z lat 60’. Zegarki Glycine Combat Vintage to zarówno typowo militarne, jak i klasyczne modele, w aranżacji retro. Ciekawym detalem łączącym tą podkategorię jest z pewnością kolor datownika, w którym cyfra jest w kolorze czerwonym. W zależności od modelu do dyspozycji mamy również vintage-owy nubukowy pasek, zawsze w odpowiedniej i modnej kolorystyce.
Zegarki Glycine Combat VintageZegarki Glycine Combat – automatyczne zegarki w szwajcarskiej jakości 

Przyglądając się zegarkom Glycine Combat, nie można pominąć faktu, że pochodzą one ze szwajcarskiej manufaktury, o długiej i sprawdzonej historii. Na tarczy każdego egzemplarza widnieje napis Swiss Made, co oznacza produkcję na terenie Szwajcarii oraz mechanizm stworzony również na terenie kraju.


Automatyczny mechanizm 

Automatyczny mechanizm
Wszystkie czasomierze z kolekcji Glycine Combat to zegarki z automatycznym mechanizmem Glycine GL224. Werk oparty na mechanizmie ETA, łożyskowany jest na 25 kamieniach i gwarantuje wysoką precyzję chodu. Jego rezerwa pracy wynosi około 38 godzin, z wachnikiem nakręcającym sprężynę w obie strony.


Szafirowe szkiełko 

Glycine to marka z klasą, mogąca poszczycić się swoją tradycją, dlatego troska o wysoką jakość jest tu absolutnym priorytetem. Zegarki Glycine Combat przykrywane są szafirowymi szkiełkami, które charakteryzują się niezwykłą twardością. Dzięki niej szkiełko jest znacznie odporniejsze na potencjalne zarysowania, chroniąc tarczę przed utratą czytelności.
Szafirowe szkiełko


Wysoka wodoszczelność 

Wysoka wodoszczelność
Zegarki Glycine Combat przygotowane w sposób niezwykle rzetelny, dlatego każdy czasomierz zapewnia funkcjonalność zgodną z zaplanowanym przeznaczeniem. Jako zegarki inspirowane wojskowością, nawet klasyczne modele zachowują przynajmniej 50 m wodoszczelności, a zegarki Glycine Combat SUB, nawet 200 m.


Praktyczny datownik 

Niezależnie od preferowanego modelu, każdy wyposażony jest w funkcję uproszczonego datownika. Za jego pomocą mamy bieżący podgląd na aktualną datę, co zwiększa praktyczny wymiar użytkowania czasomierza.
Praktyczny datownik


Luminescencyjna tarcza 

Luminescencyjna tarcza
Indeksy zegarków Glycine Combat pokryte zostały masą luminescencyjną. Dzięki temu odczyt wskazań możliwy jest nawet w kompletnej ciemności, co jest kluczowym elementem w tego typu czasomierzu.


Eleganckie opakowanie 

Zegarki Glycine Combat wysyłane są w specjalnym, markowym pudełku, które świetnie eksponuje zegarek w czasie, kiedy nie są noszone.
Eleganckie opakowanie