Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarki skandynawskie

728wyniki

Zegarki Skandynawskie

Skandynawski minimalizm przejawia się w zegarmistrzostwie pod postacią wyważonych form, stonowanej kolorystyki i niezawodnej funkcjonalności. Minimalistyczne zegarki nie są jednak nudne — intrygują oszczędną elegancją, inspiracjami naturą i wzorniczym ascetyzmem. 

czytaj więcej
FILTRY0

Znajdziesz je w portfolio marek, które uczyniły z minimalizmu środek wyrazu i konsekwentnie czerpią z jego estetyki. Mowa tu m.in. o takich producentach jak: Strand, Skagen, Bering, Kronaby czy Obaku Denmark. W ZEGAREK.NET zegarki skandynawskie są dostępne od tych i innych brandów. 

Skandynawskie zegarki — co je wyróżnia?

W sztuce zegarmistrzowskiej skandynawski minimalizm na nadmiar odpowiada oszczędnością, blichtr zastępuje prostą konstrukcją i ponad wszystko wywyższa użyteczność.

Męski zegarek Skandynawski


Zegarek Skandynawski OBAKU z cyrkoniami

Minimalistyczne zegarki odzwierciedlają te wartości poprzez wysoką jakość materiałów i dokładne mechanizmy. Przede wszystkimrozpoznasz je jednak po prostocie, harmonijnej konstrukcji i doskonałych proporcjach. Zegarki skandynawskie są najczęściej utrzymane w stonowanych barwach. A zdobienia — jeśli w ogóle w nich występują — ograniczają się do pojedynczych cyrkonii, nienachalnych wzorów czy odważniejszej kolorystyki.


Skandynawskie marki zegarków — poznaj popularnych producentów

Wydaje się, że minimalizm został stworzony dla czasomierzy, bo w doskonały sposób łączą one typową dla niego użyteczność z prostą elegancją. Nic więc dziwnego, że w kolebce tego stylu — Skandynawii — prężnie działa kilku producentów inspirowanych surową, harmonijną estetyką. Wśród nich warto wymienić:

Elegancki zegarek Skandynawski damski


Męski zegarek Skandynawski Triwia
  • Obaku Denmark — duński brand łączący minimalizm z filozofią ZEN. Każdy jego minimalistyczny zegarek ujawnia dążenie do niezachwianej harmonii, wewnętrznego spokoju, precyzji i jakości. Jest małym dziełem sztuki wychodzącym spod rąk cenionych projektantów (ich nazwiska znajdziesz przy większości dostępnych modeli). 
  • Strand — producent, za którym stoją doświadczenie, wizja i wartości Obaku. Jego projektanci odważniej podchodzą jednak do minimalizmu, wyposażając  zegarki skandynawskie w nietuzinkowe zdobienia i modne funkcje. 
  • Skagen — duńska marka, która czerpie inspiracje z krajobrazu Jutlandii i żywiołu sąsiadujących z nią wód. Jej wyróżnikiem jest delikatność i prostota. 
  • Kronaby — producent, którego specjalizacją są minimalistyczne zegarki hybrydowe. Zamykając najnowszą technologię w ponadczasowej formie, ucieleśniają one zamiłowanie do innowacji oraz funkcjonalności. 
  • Bering — brand założony w 2010 r. z inspiracji scenerią Arktyki. Jej natura odbija się w chłodnej kolorystyce i surowym designie czasomierzy.  
  • Danish Design— marka, która poprzez nowoczesny minimalizm inspiruje do życia w harmonii ze sobą. Przez wyważone formy skandynawskie zegarki tej firmy wyrażają zamiłowanie do prostej elegancji. 
  • Triwa— brand, który od 2007 r. proponuje zegarki szwedzkie z przesłaniem. Jego projekty wyrastają z szacunku do tradycji, skłaniają do troski o środowisko i stanowią bodziec do angażowania się marki i jej odbiorców w sprawy społeczne.

Minimalistyczny zegarek w skandynawskim stylu

Skandynawskie marki zegarków kierują się podobnymi wartościami. Każda realizuje je jednak w charakterystyczny dla siebie sposób. W ich portfolio znajdziesz minimalistyczne zegarki o ponadczasowym, uniwersalnym designie. Będą dodawać Ci nienachalnej elegancji na co dzień i podczas ważnych okazji.

Zegarek damski Skandynawski na bransolecie


Zegarek damski Obaku Danmark Kvadrat

Minimalistyczny zegarek damski — różnorodna elegancja

Kobiety najwięcej propozycji znajdą w ofercie Obaku Denmark. Nie brakuje w niej wzorcowych przykładów sztuki zegarmistrzowskiej spod znaku minimalizmu. Dość wspomnieć o kolekcji Viol, Land czy Kvadrat. Obok nich wzrok przykuwają jednak minimalistyczne zegarki damskie z odrobiną awangardy mieszczącej się w ramach stylu. W efekcie znajdziesz tu czasomierze z kopertą w kształcie ośmiokąta (Oktant), tarczą bez indeksów wysypaną połyskującymi drobinkami (St Jerner) i modele z „przesadnie” długimi uszami koperty (Rar).


Na prostych zegarkach nie poprzestali również projektanci Strand. Ciekawie testują granice minimalizmu, stosując wzorzyste tarcze inspirowane naturą, koperty i cyferblaty wysadzane cyrkoniami oraz modele stylizowane na chronografy. Tak wykonane zegarki damskie minimalistyczne ukazują świeże spojrzenie na surowy styl i wyróżniają się w stylizacjach.

Zegarek Damski Strand


Zegarek damski Bering

O tym, że minimalizm nie musi być nudny, przekonuje również marka Bering. W jej projektach różnorodność natury mieni się barwami od lodowej stali przez morski błękit i leśną zieleń po intensywną czerwień. Jeśli nie chcesz więc, by Twój minimalistyczny zegarek damski wtopił się nadmiernie w stylizację, wyróżnij się zmysłowym kolorem!


Znacznie bardziej wyważone i oszczędne są natomiast damskie zegarki Skagen. Okrągłe koperty na bransolecie mesh lub skórzanym pasku, subtelne indeksy i stonowana kolorystyka stały się znakiem rozpoznawczym duńskiego producenta. Wybierając zegarek damski minimalistyczny z jego portfolio, nadasz stylizacjom świeżą, nowoczesną elegancję.

Zegarek damski Skagen


Męski zegarek Skandynawski Kronaby

Minimalistyczny zegarek męski — szyk i funkcjonalność

W wielu skandynawskich modelach dla mężczyzn została wyeksponowana również ważna dla minimalizmu użyteczność. W portfolio Skagen czy Obaku Denmark charakteryzuje się nią zegarek męski minimalistyczny z chronografem. Subtelnie zaznaczone tarcze funkcyjne nie naruszają ascetycznego charakteru zegarków, ale dodają im nieco męskiej dynamiki. Ich stylistykę w wielu kolekcjach naśladują Strand i Bering, wzbogacając cyferblat o subtarcze datownika. Najdalej pod względem funkcjonalności posunął się jednak Kronaby. Jego szwedzkie zegarki męskie minimalistyczne skutecznie maskują pod klasyczną konstrukcją przydatne na co dzień funkcje smart. Mierzą kroki, liczą spalone kalorie, umożliwiają sterowanie muzyką i pomagają znaleźć sparowany z nimi telefon.


Jeśli jednak tym, za co doceniasz minimalistyczne zegarki męskie najbardziej, jest surowa elegancja, również nie zabraknie Ci wyboru. Reprezentujące ją czasomierze są najczęściej zawieszone na bransolecie mesh. A na ich przejrzystej kopercie zwykle nie znajduje się nic więcej poza wskazówki, delikatnymi indeksami i ewentualnie okienkiem datownika. W tym stylu zostały utrzymane na przykład zegarki Skagen Signatur. Natomiast w portfolio Obaku Denmark minimalistyczny zegarek męski znajdziesz w seriach: Tang, Mark czy Ager. Na ich tle wpływami stylu vintage wyróżniają się czasomierze Triwa Humanium.

Triwia Humanium

Markowe minimalistyczne zegarki skandynawskie znajdziesz w ZEGAREK.NET

Męski i damski zegarek marki Obaku

Zegarki szwedzkie i duńskie są dostępne w ZEGAREK.NET w kilkuset egzemplarzach od najbardziej cenionych marek. Wszystkie pochodzą z oficjalnej dystrybucji. Masz więc gwarancję, że zakładasz na nadgarstek oryginalny czasomierz wykonany z najwyższej jakości materiałów. Zapoznaj się z naszą pełną ofertą i wybierz minimalistyczny zegarek, który wyrazi Twój styl i klasę!