Zegarki skandynawskie cieszą się uznaniem ze względu na harmonijne wzornictwo i stonowaną elegancję.  Łączą w sobie funkcjonalność  i piękny, ponadczasowy wygląd. Modele zachowane są w spokojnych, stonowanych barwach i posiadają skromne zdobienia. Proste wzornictwo skandynawskich zegarków zdradza ich pochodzenie oraz inspiracje zaczerpnięte z natury. Subtelny design sprawia, że zegarki pasują niemal do każdego stroju. Można je łączyć zarówno z formalnymi, jak i casualowymi stylizacjami. Zegarki skandynawskie to idealna propozycja dla miłośników minimalizmu.

Przykładami skandynawskich marek zegarkowych, które odniosły sukces na rynku zegarmistrzowskim, są między innymi firmy Skagen, Obaku, Mockberg i Bering. Dzięki prostym formom oraz stonowanej kolorystyce zegarki Skagen doskonale wpasowują się w skandynawski styl. Modele duńskiej marki Skagen to eleganckie czasomierze z cienkimi stalowymi i tytanowymi kopertami. Paski z naturalnej skóry oraz delikatne bransolety typu mesh doskonale komponują się z minimalistycznymi cyferblatami. Szeroki wybór wersji kolorystycznych zegarków Skagen daje możliwość znalezienia modelu, który trafi w nasz gust. 

Zegarki Obaku to duńskie, minimalistyczne czasomierze, których design inspirowany jest naturą i filozofią ZEN. Zegarki charakteryzują się przejrzystą, harmoniczną stylistyką oraz zrównoważonym schematem kolorów takich jak granat, śliwka, złoto, biel oraz brąz. Wśród zegarków marki Obaku nie brakuje modeli pozbawionych wszelkich dodatkowych elementów, takich jak indeksy. Wszystkie czasomierze zaprojektowane zostały z największą dbałością o szczegóły, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników. 

Zegarki Mockberg to niezwykle delikatne, eleganckie damskie czasomierze, wśród których odnajdziemy zarówno modele na paskach ze skóry naturalnej, jak i na gustownych bransoletach typu mesh. Zegarki fashion tej szwedzkiej marki to propozycja dla kobiet, które cenią umiar i jednocześnie przykładają uwagę do panujących trendów. 

Zegarki Bering to minimalistyczne modele nawiązujące designem do klimatów Arktyki. Kolorystyka większości modeli tej duńskiej marki utrzymana jest w chłodnych odcieniach srebra i granatu. Na tarczach czasomierzy Bering często można zobaczyć jedynie wskazówki, bez indeksów oraz cyfr. Wiele modeli ozdobiono połyskującymi kryształkami Swarovskiego umieszczonymi w miejscu indeksów. 

Ciekawostką na rynku skandynawskich zegarków jest fińska marka Suunto. Czasomierze Suunto to zaawansowane, cyfrowe zegarki sportowe wyposażone w mnóstwo praktycznych funkcji. Zegarki te doskonale sprawdzają się podczas treningów.