Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Edycja specjalna zegarków na 85 urodziny marki Lacoste

14-01-2019

Francuska firma Lacoste jest cenionym producentem wysokiej jakości odzieży, obuwia, okularów, perfum oraz zegarków. 85 lat na rynku, to wystarczająco dużo, żeby mówić o wielkim sukcesie. Renomowana marka modowa postanowiła upamiętnić swoje 85 urodziny produkcją dwóch nowych zegarków w edycji limitowanej. Obecnie zegarki Lacoste stanowią wyraz modowej finezji oraz wyczucia stylu. A wszystko zaczęło się nieśmiało – od koszulki do gry w tenisa.

  

Założyciel firmy Lacoste- Rene Lacoste w czasach młodości.
założyciel marki Lacoste- Rene Lacoste w dzisiejszych czasach.

Źródło: www.lacoste.pl85 urodziny Lacoste

Założycielem firmy był Rene Lacoste, syn bogatego producenta samochodów. Rene nie poszedł w ślady ojca i poświęcił się swojej pasji, jaką był tenis. Dzięki determinacji oraz intensywnym treningom młody Lacoste został powołany do narodowej reprezentacji Francji w tej dyscyplinie. Było to w roku 1923, natomiast rok później Francuz został już brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Potem okazało się, że Rene Lacoste był nie tylko utalentowanym sportowcem, ale także modowym rewolucjonistą. Podczas turnieju US Open w 1926 roku wystąpił w koszulce wykonanej według własnego projektu. 

Rewolucyjna koszulka zaprojektowana przez Rene Lacoste według własnego uznania. Koszulka z francuskiej bawełny zrewolucjonizowała mode.

Wygodna, miękka i przewiewna „polówka” z francuskiej bawełny była czymś zupełnie innym od tego, co nosili ówcześni tenisiści. Dzięki swoim praktycznym właściwościom szybko stała się branżowym hitem. W związku z tym sukcesem Rene Lacoste razem z przyjacielem Andre Gillier założył w 1933 r. firmę odzieżową. Obecnie logo zielonego krokodyla jest rozpoznawalne na całym świecie. Zdobi ubrania, obuwie i akcesoria – w tym cały wachlarz zegarków męskich, damskich oraz dziecięcych. Nowe limitowane zegarki Lacoste zostały wyposażone w chronograf – synonim sportowego stylu.


Modowe zegarki Lacoste

Jubileuszowa kolekcja modowych zegarków to 2 męskie modele analogowe, które doskonale odzwierciedlają ducha marki. Są nimi czarny zegarek Lacoste 2010947 oraz granatowy zegarek Lacoste 2010948. Obydwa charakteryzuje monochromatyczna stylistyka, nieskomplikowane wzornictwo i sportowo – eleganckie usposobienie. Jednolita barwa – czarna lub granatowa -pokrywa pasek, matową kopertę pokrytą PVD, a także tarczę każdego z zegarków. Wyrafinowany, prosty design od lat określa charakter modowych zegarków Lacoste. Jednolite oblicze tych czasomierzy subtelnie przełamują subtarcze chronografu oraz obowiązkowe logo – aligator, który tez ma swoją historię.
Zegarek męski Lacoste z kwarcowym mechanizmem w czarnym kolorze na skórzanym pasku.

 


Zegarek z krokodylem

Modny męski zegarek Lacoste w niebieskim kolorze ze stalową tarczą i mechanizmem kwarcowym.
Pewnego razu Rene Lacoste przyszedł na kort z dużą, unikalną torbą wykonaną ze skóry Aligatora. Dziennikarze i publiczność zareagowali entuzjastycznie. Tenisiście nadano przydomek „Aligator”. Po tym fakcie Sportowiec wyhaftował podobiznę sympatycznego gada na swojej koszulce. Jubileuszowe zegarki Lacoste opatrzono specjalnym grawerem na deklu, nawiązującym do 85 urodzin marki. Oprócz tego projektanci chcieli podkreślić ciągłą obecność ducha założyciela firmy. W związku z tym do każdego limitowanego zegarka Lacoste dodawany jest specjalny brelok z autografem René Lacoste.Dlatego słynny zegarek z krokodylem w edycji limitowanej stanowi doskonały zestaw prezentowy. 

Poznaj zegarki objęte edycją specjalną z okazji 85 urodzin marki Lacoste: