Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Nowy Suunto 5 Peak - lekki multisportowy zegarek do treningu, wycieczek i dla lepszego samopoczucia

20-01-2022

Po kilku latach od pojawienia się kolekcji Suunto 5, fińska marka zdecydowała się na przygotowanie jej topowego przedstawiciela. Jak sama nazwa wskazuje Suunto 5 “Peak” ma być szczytem możliwości oferowanym przez tą serię, dedykowaną średnio-zaawansowanym sportowcom. W praktyce oznacza to przede wszystkim szereg funkcjonalnych udoskonaleń, które uzupełnią szerokie możliwości oferowane przez smartwatche Suunto. 


Co nowego oferuje zegarek Suunto 5 Peak?

Zanim przejdziemy do analizy rozbudowanych możliwości Suunto 5 Peak, przyjrzyjmy się najpierw jego unikalnym cechom. To dzięki nim kolekcja ma stać się jeszcze bardziej przyjazna i łatwa w użytkowaniu, co ma przecież niebagatelne znaczenie w przypadku smartwatchy sportowych.


Lżejszy niż kiedykolwiek  

Choć smartwatche Suunto 5 nigdy nie należały do najcięższych, niniejsza seria przenosi je na następny poziom. Zegarek Suunto 5 Peak waży zaledwie 39 gramów, co oznacza spadek wagi względem poprzedników aż o 40 %!  

Nowa seria Suunto 5 Peak dostępna jest w 4 wersjach kolorystycznych: 

  1. Suunto 5 Peak Black SS050726000
  2. Suunto 5 Peak Ridgesand SS050727000
  3. Suunto 5 Peak Dark Heather SS050729000
  4. Suunto 5 Cave Green SS050730000


Zapomnij o aktualizacjach  

Od teraz nie będziesz musiał martwić się o regularne aktualizowanie urządzenia. Zegarek Suunto 5 Peak wyposażony został w specjalny moduł, umożliwiający automatyczne I bezprzewodowe aktualizacje.


Niezwykła jakość i doskonała stylistyka


Smartwatche sportowe marki Suunto produkowane są w Finlandii, gdzie niemałą uwagę przykłada się do połączenia wyglądu i funkcjonalności. Zegarek Suunto 5 Peak nie tylko prezentuje się nowocześnie i uniwersalnie, ale wykonany został z naprawdę dobrej jakości materiałów. Mowa tutaj między innymi o Poliamidzie, z którego wykonano szkiełko tego modelu, a także jego sztywniejszej wersji z włóknem szklanym, którą zastosowano do wykonania koperty. Materiały te charakteryzują się dużą elastycznością, a także odpornością na działanie wody oraz potu, co okaże się nieocenione przy długotrwałym stosowaniu. Silikonowy pasek posiada tutaj bardzo podobne parametry, oferując regulację długości od 13 do 21 cm. Oczywiście nie mogło zabraknąć charakterystycznego dla marki bezela ze stali szlachetnej, stanowiącego doskonałe zwieńczenie tej zaawansowanej konstrukcji.

 

Korzystaj przez wiele dni nawet w ekstremalnych warunkach 


Suunto 5 Peak pomimo zawartej wewnątrz technologii, został świetnie przygotowany do użytkowania w ekstremalnych warunkach. Model ten może swobodnie operować zarówno w 55 stopniowym upale, jak i przy –20 ℃. Podczas takich przygód, nieoceniona okaże się również wydajna bateria, która dzięki inteligentnym trybom pracy, pozwala na korzystanie z możliwości zegarka przez bardzo długi czas. Suunto 5 Peak w trybie wskazywania godziny, może pracować nawet do 10 dni, a w trybie monitorowania aktywności i przy włączonych powiadomieniach z telefonu, czas jego działania wyniesie nawet 7 dni. Niemniej imponujący jest też czas pracy w pełnym trybie treningowym, ze stale pracującym modułem GPS. W tej sytuacji, w zależności od trybu, zegarek Suunto 5 Peak może pracować nieprzerwanie od 20 do nawet 100 godzin. 


Sprawdź co potrafi zegarek z GPS 

O ile sama obecność modułu GPS nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem to możliwości, jakie oferuje on w przypadku Suunto 5 Peak, to całkowicie inna historia. Nawigacja turn-by-turn  

Dzięki nawigacji turn-by-turn już nigdy nie zboczysz ze wcześniej zaplanowanej trasy. Wystarczy, że wprowadzisz ją do aplikacji na telefonie i zsynchronizujesz ze swoich zegarkiem. W ten sposób otrzymasz powiadomienie przy każdej nadchodzącej zmianie trasy, co pozwoli cieszyć się pięknymi widokami, zamiast ciągłego śledzenia drogi.


Pokonaj swojego ducha  

Sport to tak naprawdę nieustanna walka z samym sobą, co w przypadku zegarków Suunto nabiera całkowicie nowego znaczenia. W ramach programu SuuntoPlus™ zyskasz możliwości stworzenia wirtualnego ghost-runnera, który ułatwi Ci poprawę wyników I utrzymanie własciwego tempa.


Zapisuj swoje ulubione miejsca

Jeżeli każdy trening to dla Ciebie nowa przygoda, zegarek Suunto 5 Peak stanie się Twoim najlepszym kompanem. Dzieki funkcji Point of Interest, możesz oznaczać ciekawe miejsca i punkty na mapie, do których będziesz chciał wrócic w przyszłości. Steruj muzyką z poziomu nadgarstka 


Dla wielu osób trening nie mógłby się odbyć bez akompaniamentu ulubionej muzyki. Dzięki zegarkowi Suunto 5 Peak, nie będziesz musiał już dłużej używać ustalonej sztywno play-listy, ani sięgać nieustannie po odtwarzający muzykę telefon. Model ten pozwala bowiem na wygodne zatrzymywanie i odtwarzanie utworów, a także przełączanie się pomiędzy nimi. Jeśli chcesz możesz także skorzystać z kanału Suunto Spotify lub Suunto Spotify Polska, gdzie znajdziesz muzykę treningową dostosowaną do pory dnia. 


Uprawiaj dowolny sport!

Niezwykłą zaletą zegarka Suunto 5 Peak jest gotowość do współpracy z najbardziej zakręconymi miłośnikami sportu. Jeśli jedna dyscyplina to dla Ciebie zdecydowanie za mało, z pewnością przyda Ci się jeden z aż 80 trybów sportowych. Co więcej, zaawansowane oprogramowanie treningowe, może na bieżąco generować adaptacyjne wskazówki treningowe, jak i weryfikować poziom wytrenowania i kondycji. Warto podkreślić, że zegarek Suunto 5 Peak jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi najpopularniejszymi aplikacjami sportowymi dostępnymi na rynku, dzięki czemu nie będziesz musiał zmieniać swoich dotychczasowych przyzwyczajeń.