Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarek Suunto z nadgarstkowym pomiarem tętna

03-11-2017

Wiele osób ceni sobie technologie, które pomagają monitorować aktywność podczas ćwiczeń. Liczba przebytych kilometrów, średnia prędkość, ilość spalanych kalorii – to tylko kilka przykładów. W ten trend wpisuje się również nowatorski zegarek Suunto Spartan Sport Wrist HR. Wyróżnia go wbudowany w kopertę sensor, który mierzy tętno, a to oznacza, że na trening nie musimy już zakładać paska napiersiowego z pulsometrem.

Technologię optycznego monitorowania tętna PerformTek opracowała firma Valencell, znana z produkcji innowatorskich i wygodnych sensorów biometrycznych. Działa ona dzięki diodom LED, które monitorują przepływ krwi w nadgarstku. PerformTek wykorzystuje zmianę rozpraszania światła przy zmianie dynamiki przepływu krwi, przykładowo przy zmianie tętna bądź ilości przepływającej krwi (pojemności minutowej serca).
Męski, sportowy zegarek Suunto SS023402000 na czarnym gumowym pasku z pulsometrem na deklu.


    

Atrakcyjny męski zegarek Suunto SS023409000 na jasnym zielonym pasku z pulsometrem na deklu.
Firma Suunto wprowadziła zegarek na rynek w styczniu 2017 roku. Jest on uzupełnieniem kolekcji Suunto Spartan, która zadebiutowała w sezonie wakacyjnym 2016.  Łączy więc charakterystyczną dla tej marki wytrzymałą konstrukcję z komfortowym nadgarstkowym pomiarem tętna oraz oferuje te same funkcje multisportowe, co pierwowzór. Na tapetę weźmy choćby modele Suunto Spartan Sport Wrist HRBlue (męski) i Suunto Spartan Spartan Sport Wrist HR Sakura (damski). Posiadają one:


-wodoszczelność 100 m
-wysokościomierz
-kompas
-licznik okrążeń
-GPS
-pomiar prędkości
-krokomierz
-licznik kalorii
-oprogramowanie treningowe
-bluetooth

Męskie zegarki Suunto w sportowym stylu z pulsometrem na deklu.

Zegarki Suunto wyposażone są również w aplikacje Suunto Movescount, dzięki której możemy podzielić się swoimi wynikami z innymi miłośnikami aktywności ruchowej. Nic w końcu tak nie motywuje do treningu jak zdrowa rywalizacja ze znajomymi.

Jak dotychczas, opinie na temat kolekcji są pozytywne. Chwali się zarówno fakt, że nadgarstkowy pomiar tętna jest tak wygodny, jak dokładny. Trzeba jednak pamiętać, że działa on najlepiej podczas form aktywności umożliwiających jednorodny odczyt tętna z przedramienia użytkownika, czyli gdy przepływ krwi jest stabilny i gdy czasomierz stale dotyka skóry – np. podczas biegania, jazdy na rowerze, Nordic Walking itd. W przypadku sportów, które wymagają nieregularnego ruchu ramion o zróżnicowanej intensywności, jak choćby crossfit czy tenis, zegarek Suunto może być mniej precyzyjny. Jest to spowodowane szybkim i nierównym przepływem krwi oraz ruchem dłoni, który zakłóca szczegółowy odczyt optyczny. Kiedy jednak odpoczywamy, zegarek powraca do normalnego poziomu dokładności. Innym sportem, który może nieco zakłócić działanie czujnika optycznego jest pływanie, ze względu na wodę przepływającą pod zegarkiem.

Ciekawy męski zegarek Suunto z lśniącą kopertą w kolorze różowego złota.


Suunto to zegarki sportowe, ale jednocześnie designerskie. Wystarczy rzut oka na dotykowy ekran, który przypomina wykresy z nowoczesnego laboratorium sportowego. Firma zdecydowała się także na wypuszczenie edycji kolekcjonerskiej zegarków z pulsometrem. Modele Spartan Sport Wrist HR Forest i Copper wykonane zostały ręcznie w Finlandii. Posiadają pierścienie ze stali nierdzewnej pokrytej miedzią i w zależności od modelu ich design opiera się na kombinacji różowego złota z głęboką zielenią lub czernią. Warto wiedzieć, że zegarek z pulsometrem trudno pomylić z jakimkolwiek innym - nie tylko z powodu futurystycznego designu. Wszystkie modele Suunto wyposażone w technologie optycznego monitorowania tętna PerformTek posiadają bowiem w nazwie „Wrist HR".