Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Suunto – zegarki sportowe gotowe na każde wyzwanie. Jak wybrać odpowiedni zegarek Suunto?

02-04-2021

Zegarki Suunto zostały stworzone dla osób otwartych na sportowe wyzwania. Za ich rozpoznawalnym wzornictwem i zaawansowaną technologią kryją się zamiłowanie do przygody, aktywności i nordyckiej natury. Zegarek Suunto potwierdza swoim charakterem fiński rodowód. Odzwierciedla pasję Finów do sportu uprawianego w otoczeniu surowej przyrody. Ujawnia też ich przywiązanie do rzeczy trwałych. Czasomierz Suunto damski i męski powstaje z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, niekiedy w połączeniu z elementami ze stali szlachetnej i tytanu. Znakomicie nadaje się do uprawiania sportów w różnych warunkach, ale też noszenia na co dzień zamiast tradycyjnego zegarka.  

  


Suunto – historia fińskiej marki 

Historia Suunto zaczęła się w 1936 r., kiedy to fiński biegacz na orientację Tuomas Vohlonen opracował nowoczesny kompas wypełniony cieczą. Precyzyjne, wodoszczelne urządzenie szybko zyskało popularność na świecie. Firma, mimo odniesionego sukcesu, nie spoczęła jednak na laurach. Kolejnym, przełomowym momentem w jej rozwoju okazało się stworzenie komputera do nurkowania. Niewielki, zawieszony na pasku dał początek dzisiejszym zegarkom sportowym Suunto. Obecnie marka należy do liderów w branży wielofunkcyjnych czasomierzy. Jej produkty, wśród których można znaleźć zarówno zegarek Suunto damski, jak i męski, słyną z dopracowanego, estetycznego designu i solidności.  

Zegarek Suunto SS050090000 9 Baro White

  


Suunto – zegarek motywujący do sportowych wyzwań 

Zegarek Suunto SS021968000 Ambit3 Vertical Blue HR

Każdy zegarek Suunto jest projektowany z założeniem zapewnienia maksymalnego komfortu i najlepszego zestawu funkcji koniecznych do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Z nim na nadgarstku można zdobywać górskie szczyty, przemierzać morskie głębiny, pokonywać kilometry na stokach albo uprawiać poranny jogging. Solidna, wodoodporna konstrukcja sprawia, że zegarki sportowe Suunto sprostają każdemu zadaniu. A dzięki zaawansowanej funkcjonalności dodatkowo wspierają swojego właściciela w podejmowaniu sportowych wyzwań.  


Tworzone przez Suunto zegarki pomagają zaplanować trening i mierzą osiągane wyniki, wskazują drogę do celu, a także ostrzegają przed trudnymi warunkami pogodowymi. To więcej niż wielofunkcyjne czasomierze. To najlepsi trenerzy, kompani do treningu i przewodnicy na drodze ku przygodzie.  

  


Suunto 9 – zegarki sportowe dla profesjonalistów 

Dla osób, które szukają profesjonalnego czasomierza do zadań specjalnych powstał zegarek Suunto 9. Zanim marka zdecydowała się wypuścić go na rynek, przetestowali go zawodowi sportowcy z całego świata. Tysiące godzin działania w trudnych warunkach dało gwarancję wysokiej wytrzymałości czasomierza. Jego bateria, w zależności od wybranego trybu, działa od 25 do nawet 120 godzin. Suunto 9 nieprzerwanie rejestruje w tym czasie pokonywany dystans i umożliwia stały dostęp do funkcji GPS.  

Zegarek Suunto Suunto 9 Baro White jako zegarek sportowy dla profesjonalistów

  


Suunto 3 – zegarki monitorujące aktywność przez całą dobę 

Suunto 3 – zegarki monitorujące aktywność przez całą dobę

Czymś więcej niż sprawdzonym akcesorium treningowym jest natomiast zegarek sportowy Suunto 3. Model z powodzeniem odgrywa rolę opiekuna i trenera personalnego. Przez całą dobę monitoruje kondycję i samopoczucie właściciela w czasie ćwiczeń, codziennych aktywności, odpoczynku. Mierzy pokonywany dziennie dystans. Oblicza spalone kalorie. Kontroluje jakość i długość snu. Na tej podstawie stworzony przez Suunto zegarek opracowuje tygodniowy plan treningowy dopasowany do indywidualnych możliwości użytkownika. Wszystko po to, aby ułatwić osiągnięcie balansu między aktywnością a regeneracją.  

  


Suunto Traverse - zegarki outdoorowe 

Zaprojektowany przez Suunto zegarek męski Traverse powstał jako wsparcie podczas aktywności w plenerze. Ma 5 trybów sportowych pomocnych podczas biegania, jazdy na rowerze, górskich wędrówek, a nawet wędkowania i polowania. Dzięki funkcji GPS pomaga odnaleźć drogę w nieznanym terenie. Dodatkowo informuje o warunkach pogodowych, godzinach wschodu i zachodu słońca. Suunto Traverse jest też wyposażony w kalendarz faz księżyca, podświetlenie oraz funkcję wykrywania strzału, co szczególnie doceniają wędkarze i myśliwi. Zgodny z rygorystycznymi normami wojskowymi zachowuje sprawność nawet w trudnych warunkach.  

Zegarek Suunto Suunto Traverse Alpha

  


Suunto Ambit3 – zegarki sportowe dla ambitnych 

Zegarek Suunto Suunto Ambit3 Vertical Lime HR

Ten zegarek Suunto damski i męski jest propozycją dla każdego, kto traktuje aktywność jako pozytywne wyzwanie i sprawdzenie swoich możliwości w różnych dyscyplinach sportowych. Suunto Ambit 3 oferuje aż 10 trybów treningowych oraz dodatkowe funkcje wspierające podczas wędrówek w terenie (cyfrowy kompas, wskazanie wysokości, wskazówki pogodowe). Z nim wytyczysz własne szlaki, ani razu nie tracąc z oczu właściwej drogi dzięki funkcji GPS.  

  


Jaki zegarek Suunto wybrać? 

Czasomierze fińskiej marki, mimo cech wspólnych, powstają z myślą o nieco innych potrzebach i wyzwaniach. Szukając zegarka sportowego Suunto, należy więc przede wszystkim dopasować jego funkcjonalność do ulubionych aktywności i własnych oczekiwań. Powinien radzić sobie w trudnych warunkach pogodowych, a może jedynie podczas ćwiczeń fitness? Ma oferować maksimum funkcji, czy wystarczą podstawowe możliwości?  

W przypadku osób aktywnych, które chcą mieć na swoim nadgarstku zegarek do biegania Suunto znakomicie sprawdzi się model Traverse albo Ambit3. Przypadnie do gustu również miłośnikom pływania i pieszych wędrówek. Profesjonaliści nastawieni na wybór akcesorium do intensywnych treningów nawet w ekstremalnych warunkach powinni raczej sięgnąć po Suunto 9Model 3 pasuje z kolei do amatorów fitnessu szukających czasomierza, który pozwoli im kompleksowo zadbać o zdrowie i bezpieczny trening.  

Zegarek Suunto Suunto Ambit3 Sport Coral


Suunto zegarek 9 Baro White
Poza funkcjami przy wyborze zegarka istotną rolę odgrywają również jego rozmiar i design. Na damskim nadgarstku efektownie prezentuje się utrzymany w kobiecej kolorystyce Suunto zegarek damski 3, a także nieco większy od niego Ambit 3. Natomiast do mężczyzn znakomicie pasuje na przykład Suunto Traverse o sportowo-wojskowym charakterze. Zegarki Suunto wyróżniają nieprzeciętna wytrzymałość, nieustannie udoskonalana technologia oraz nowoczesne wzornictwo. To wszystko stawia je wśród najlepszych czasomierzy sportowych na świecie 


FILTRY0