Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Zegarki CT Scuderia dostępne w ZEGAREK.NET! - ciekawostki marki

21-05-2020

Do portfolio naszego sklepu trafiła właśnie nowa marka — CT Scuderia! Włoski brand z roku na rok zyskuje coraz większe grono fanów, a to za sprawą swoich niezawodnych, sportowych czasomierzy. Ich dynamiczny wygląd inspirowany motocyklami przypadnie do gustu niejednemu mężczyźnie.

Zegarki CT Scuderia dostępne w ZEGAREK.NET!Motocyklowe inspiracje marki CT Scuderia

Lata 50. i 60. XX wieku niezaprzeczalnie należą do rock and rolla. Gatunek ten nie tylko zmienił całą współczesną muzykę rozrywkową, ale także stał się nośnikiem kontrkultury. Na bazie jego brzmień wyrosło wiele subkultur, wśród których znaleźli się także rockersi. Ich niezgoda wobec zastanych norm społecznych i odrzucenie rodzącego się kultu sukcesu przyjęła charakterystyczny styl. Podarte jeansy, skórzana kurtka i szybki motocykl zwany Cafe Racer — to właśnie najważniejsze atrybuty tej grupy. Jednoślady służyły rockersom do przemieszczania się pomiędzy słynnymi barwami, takimi jak Busy Bee cafe w Watford i Ace cafe w Londynie.

Motocyklowe inspiracje marki CT Scuderia

Z tego powodu kierowców początkowo nazywano “kawowymi ścigaczami”. Nastawione na szybkość i łatwość obsługi motocykle bardzo szybko stały się symbolem buntu i wolności. Członkowie subkultury cały czas ulepszali maszyny, aby osiągały one coraz wyższą prędkość. Ówczesną barierą było 100 mil na godzinę, którą dzięki zastosowanym w motocyklach innowacjom udało się osiągnąć! Mimo tego sukcesu, rockersi nie byli zainteresowani zrzeszaniem się w klubach. Cafe Racer służyły im co najwyżej do własnych wyścigów, które rozpoczynały się od wrzucenia monety do szafy grającej. Ten, kto przed skończeniem się piosenki pokonał wyznaczoną w mieście trasę — wygrywał.

Nowe zegarki CT Scuderia


Początki zegarków CT Scuderia

Początki zegarków CT Scuderia

To właśnie pojazdy rockersów, zainspirowały w 2013 roku Enrico Margaritelego do stworzenia marki CT Scuderia. Dlaczego jednak zegarki? Mężczyzna należy do trzeciego pokolenia rodziny kontynuującego tradycje zegarmistrzowskie. Współpracował on z Emporio Armani i Fossilem, a swój pierwszy zegarkowy brand założył już w wieku 21 lat. Marka CT Scuderia stanowi niejako naturalne następstwo zebranych przez lata doświadczeń Margaritelego. W ciągu paru lat stała się słynną na cały świat firmą, proponującą zupełnie unikalne podejście do wzornictwa.

Te liczne rozwiązania sprawiają, że czasomierze CT Scedrudia wyróżniają się mocnym, męskim wyglądem. Wyposażone w szwajcarski mechanizm kwarcowy RONDA 3520 lub mechaniczny z automatycznym naciągiem Landeron Dp 18, gwarantują precyzyjne wyznaczenie czasu w każdych warunkach.


Na nadgarstku, czy na szyi? - możliwości mocowania zegarków CT Scuderia

Opisując zegarki CT Scedrudia, należy wspomnieć o unikalnym rozwiązaniu, jakim jest umieszczenie koronki i przycisków na górze koperty. Ta mała zmiana sprawia, że wybrane chronografy mogą służyć, jako niezależne stopery! Wystarczy tylko odpiąć kopertę od paska, by móc z zegarkiem w ręku mierzyć czas sportowych poczynań. W sytuacjach, gdy nie nosimy modelu na nadgarstku, możemy go równie dobrze zawiesić na łańcuszku na szyi. Dzięki tej opcji modele CT Scedrudia nabierają zupełnie nowej funkcjonalności.

Na nadgarstku, czy na szyi? - możliwości mocowania zegarków CT Scuderia


Która kolekcję zegarków CT Scuderia wybierasz?

Każda kolekcja zegarków CT Scuderia odzwierciedla styl wyścigowych motocykli. Seria Bullet Head inspirowana jest prędkościomierzami angielskich motocykli. “Flagowany” w szachownicę cyferblat budzi jednoznaczne skojarzenia z wyścigowymi motywami graficznymi. Podwójna skala odznaczeń wraz z czerwonymi i białymi wskazaniami tworzy tutaj niesamowity efekt. Modele Bullet Head z pewnością staną się atrakcyjnymi męskimi dodatkami, uzupełniającymi codzienny wygląd. Ich stonowany kolor w połączeniu ze sportowym charakterem, tworzy imponujący efekt.

CT Scuderia Corsa

Dla mężczyzn chcących używać zegarka jako stopera przygotowano serię Corsa. Duże, przejrzyste oznaczenia na tarczy staną się pomocnymi podczas mierzenia i odczytywania wyników. Wystarczy odpiąć kopertę od paska, aby czasomierz stał się autonomicznym stoperem. Dzięki zamontowanym zapięciu możemy także zawiesić zegarek na szyi. To niezwykle praktyczne rozwiązanie dla wszystkich trenerów oraz tych osób, które chcą profesjonalnie wejść w świat treningów i ćwiczeń. CT Scuderia Corsa dzięki swojemu przemyślanemu projektowi sprawiają, że nie potrzebujemy dwóch różnych przedmiotów. Model będzie zarówno modnym dodatkiem, jak i funkcjonalnym urządzeniem pomiaru.

CT Scuderia Corsa

CT Scuderia Scrambler

Kolekcja Scrambler bierze swoją nazwę od powstałych na Zachodnim Wybrzeżu Ameryki motocykli, które miały w równym stopniu służyć do podróżowania po mieście, jak i być gotowymi do podróży po pustyni. Takie też są chronometry wchodzące w skład tej serii - cechują się one niepowtarzalnym, odważnym, włoskim wzornictwem. Prostokątna koperta przyciąga wzrok swoim kształtem, a działanie szwajcarskiego mechanizmu kwarcowego zachwyca precyzyjną pracą. Za sprawą konstrukcji możemy w łatwy sposób zmieniać paski nadając czasomierzom bardziej sportowego lub eleganckiego charakteru.

CT Scuderia Scrambler

CT Scuderia Touring

Zegarki wchodzące w skład kolekcji Touring prezentują najbardziej szykowne wzornictwo ze wszystkich. Wyszczotkowana koperta i proste przejrzyste tarcze idealnie wpisują się w sportową elegancję, zachowaną w stylu vintage. W serii tej spotkamy modele zawieszone na pasku, jak i bransolecie. One też jako jedyne ze wszystkich zegarków CT mają zamieszczone koronki po tradycyjnie prawej stronie. Modele Touring będą dobrym wyborem dla mężczyzn szukających niezawodnego i atrakcyjnego zegarka do casualowych stylizacji. Wysokiej jakości mechanizm z automatycznym naciągiem okaże się z kolei wygodnym rozwiązaniem podczas codziennego użytkowania zegarka.

CT Scuderia Touring

Zobacz najpopularniejsze zegarki CT Scuderia: