POWRÓT13-06-2018

Poznaj kunszt japońskiego zegarmistrzostwa

Nie można zaprzeczyć, że rok 2018 jest prawdziwym rokiem renesansu dla zegarków japońskich.  Co sprawia, że stają się one coraz bardziej popularne? Luksusowe zegarki są dobrym sposobem podkreślenia rosnącego standardu życia. Dotychczas w tej kategorii królowały dobrze znane "szwajcary", lecz potrzeba stworzenia czegoś niestandardowego, przestawia wektory na producentów spoza Europy. Japońskie zegarki mają w końcu równie bogatą historię i jak się okazuje, doskonały stosunek jakości do ceny. Do jednych z piękniejszych czasomierzy z Kraju Kwitnącej Wiśni należą zegarki Orient Star. Ich wysmakowane wzornictwo i mistrzowskie wykonanie w połączeniu z dobrą ceną dają receptę na wymarzony zegarek.

Luksusowe, męskie zegarki Orient Star z mechanizmem automatycznym. Jeden z nich jest na czarnym skórzanym pasku, a drugi na stalowej bransolecie w srebrnym kolorze. Oba zegarki Orient Star mają kopertę z stali w srebrnym kolorze oraz analogową tarczę w stylu open heart w niebieskim kolorze.


Japoński zegarek idealny 

W kategorii luksusowych zegarków męskich pochodzących z Japonii trudno o lepszych kandydatów niż modele spod gwiazdy Orient Star. To prestiżowa linia marki Orient, która postanowiła kultywować tradycję tworzenia klasycznych, pięknych czasomierzy. Samodzielnie projektowane i wytwarzane podzespoły mówią same za siebie. Do tego każdy model jest ubrany w charakterystyczny dla japońskich zegarków design. Najnowsze modele dodatkowo noszą ślady orientalnej jak dla Japonii inspiracji, którą stała się tradycyjna szkocka krata. Dzięki temu na tarczy możemy podziwiać piękne i idealnie zorganizowane przejścia pomiędzy granatowymi i szmaragdowymi odcieniami. 

Zegarek Orient Star Semi-Skeleton na skórzanym paskuZegarek open-heart

  Zegarek Orient Star Semi-Skeleton RE-DK0002L00B

Zegarki Japońskie Orient Star w tej unikalnej kolorystyce zawdzięczają swoją urodę także tarczy open-heart. Wraz ze swoim mechanicznym wnętrzem, same najlepiej opowiadają historię japońskiego zegarmistrzostwa. Ich wygląd i szlachetne pochodzenie zapewnią prestiż i uznanie, nawet wśród znawców branży. Ponadto są to zegarki limitowane, do 2000 sztuk każdy. Unikalny numer poszczególnych egzemplarzy został umieszczony na ich dekielkach. 


Model Orient Star Open Heart RE-DK0001L00B zamocowano na solidnej bransolecie, z kolei model Orient Star RE-DK0002L00B to wersja dla miłośników skórzanego paska. Sprzączka paska została zwieńczona sygnaturą marki, bransoleta natomiast zachwyca łączeniem elementów z matowym i błyszczącym wykończeniem. Piękno tarczy open-heart można podziwiać przez szafirowe szkiełko. Oprócz oryginalnych zestawień kolorystycznych i wycięć ukazujących pracę automatycznego mechanizmu uwagę przykuwa wskaźnik 40 godzinnej rezerwy chodu i stylizowany indeks godziny dwunastej. 

Zegarek Orient Star Semi-Skeleton RE-DK0001L00B


Kunszt wykonania i dbałość o szczegóły przechodzi wszelkie oczekiwania. Od limitowanych zegarków Orient Star nie można oderwać wzroku. Stoi za tym hipnotyzująca praca mechanizmu widoczna przez wycięcia na tarczy, ale i niebanalna kolorystyka. Zapraszamy do podziwiania kunsztu japońskiego zegarmistrzostwa z bliska:

Podobne strony