Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Sportowe nowości na sezon jesień-zima w kolekcji Festina Titanium

23-10-2020

Tegoroczny sezon jesienno-zimowy z pewnością będzie inny niż wszystkie, co widać między innymi po wprowadzanych na rynek nowościach. Niedawno swoje propozycje przedstawiła marka Festina, co wzbudziło niemałe zainteresowanie. Hiszpański producent postawił bowiem wyraźnie na połączenie sportu i elegancji z wysokiej klasy materiałami. W tym artykule przedstawimy wam owoce pracy projektantów marki Festina, które w całości trafiły do kolekcji Festina Titanium.Niezwykły materiał w kolekcji Festina Titanium

Niezwykły materiał w kolekcji Festina Titanium

Chyba najbardziej niezwykłym i najistotniejszym elementem łączącym nowe zegarki Festina, jest przynależność do jednej, ale jakże niezwykłej kolekcji. Festina Titanium jest bowiem przeznaczona dla zegarków z tytanu, a jest to materiał rzeczywiście wyjątkowy. W porównaniu ze stalą szlachetną, tytan jest znacznie bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne i porównywalnie trwały przy rozciąganiu. Pomimo tak imponujących parametrów, jest lżejszy aż o 45% i znacznie bardziej odporny na korozję. Zegarki z tytanu nie rdzewieją nawet po kontakcie ze słoną lub chlorowaną wodą, co z pewnością przyciągnie uwagę osób uczęszczających na basen lub spędzających wakacje nad morzem. W kolekcji Festina Titanium z pewnością zakochają się również osoby z problemami skórnymi. Tytan jest obojętny dla naszego organizmu do tego stopnia, że nawet w dużej ilości nie jest dla nas toksyczny. Dzięki temu zegarki z tytanu nie wywołują reakcji alergicznych i są bezpieczne nawet dla osób z uczuleniami.16 nowych zegarków Festina Titanium!

Nie da się ukryć, że marka Festina postanowiła rozpieścić swoich fanów. W ofercie jesień-zima 2020 pojawiło się aż 16 całkowicie nowych modeli. Do wyboru mamy po 8 wariantów usportowionych zegarków klasycznych oraz 8 sportowych chronografów, których design odbiega dość znacząco od poprzednich propozycji. Wszystkie nowe zegarki Festina Titanium współdzielą jednak kilka podstawowych elementów konstrukcyjnych, nadających im charakterystycznego wyglądu. Przede wszystkim w oczy rzuca się dość nietypowy bezel, ze żłobieniem podobnym do tego na polskich monetach.

16 nowych zegarków Festina Titanium!


Wspólna dla nowych zegarków Festina Titanium jest także koronka z osłonką o dość sporym rozmiarze i wygrawerowanym logo marki. Podobnie sprawa ma się ze słupkowymi indeksami i wskazówkami typu pencil, które są obficie pokryte masą luminescencyjną. Nowe zegarki Festina Titanium otrzymały czerwone akcenty w postaci znaczników nad indeksami godzinowymi i wskazówki sekundowej. Podsumowując części wspólne nie sposób pominąć także szafirowe szkło, gwarantujące najwyższą możliwą odporność na zarysowania i aż 100m wodoszczelności.Zegarki Festina Titanium – idealny dodatek na specjalne okazje dla miłośnika sportu

Zegarki Festina Titanium – idealny dodatek na specjalne okazje dla miłośnika sportu

Nowe zegarki w ofercie Festina, bez wątpienia docenią osoby kochające sport, które chcą dzielić się swoją pasją przy każdej możliwej okazji. Modele pozbawione chronografu nadają się do tego niemal doskonale, dzięki perfekcyjnemu zbalansowaniu klasycznego wzornictwa i sportowego wykończenia. Nieco mniejsza koperta, o średnicy 43mm znacznie lepiej dopasuje się do koszuli czy marynarki, zapewniając wystarczającą ilość miejsca dla mechanizmu M1S02 z komplikacją datownika. Okienko Day-Date prezentuje się w nich naprawdę znakomicie, w szczególności na tle przepięknych tarcz wykończonych przy użyciu szlifu słonecznego.


Nowe zegarki Festina Titanium obracają się raczej wokół tradycyjnej i uniwersalnej kolorystki, ale pewną nutę nietuzinkowości z pewnością wprowadzają modele z cyferblatami o różnych odcieniach srebra. Bardzo ciekawym dodatkiem jest z pewnością perforowany, skórzany pasek, nawiązujący do najbardziej kultowych zegarków poświęconych motoryzacji. Każdy wariant tarczy jest też dostępny w wersji na metalowej bransolecie z mocno zaznaczonym środkowym rzędem segmentów.Sportowe chronografy Festina Titanium

Pozostała część nowości Festina Titanium to niemniej eleganckie chronografy, w identycznym zestawieniu 4 kolorów tarcz w wariantach na perforowanym pasku lub bransolecie. Tutaj jednak hiszpańska marka zdecydowała się na zwiększenie średnicy do niemal 45 mm, co pozwala pomieścić mechanizm Miyota 0S20. Jak można spodziewać się po chronografie, zegarki Festina Titanium posiadają zestaw dodatkowych przycisków obok koronki oraz subtarcze na powierzchni głównego cyferblatu. Przy ich pomocy obsłużymy precyzyjny stoper, którego funkcjonalność podnosi skala tachometryczna, opisana na bezelu każdego z chronografów. 

Sportowe chronografy Festina Titanium


Zegarki Festina Titanium ze stoperem, choć pozbawione okienka Day-Date, również zaopatrzone są w datownik. Niewielka kratka wskazująca numer dnia, znalazła swoje miejsce na godzinie 4:30. W zasadzie należy stwierdzić, że stylistyka chronografów Festina pozwala bez problemu nosić je do zwykłego T-Shirtu, jak i eleganckiej koszuli. Z pewnością ten wariant bardziej spodoba się wszystkim posiadaczom szerszych nadgarstków, którzy poszukują skutecznego sposobu na podkreślenie swoich męskich cech.


Zobacz najpopularniejsze modele Festina Titanium: