Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Zegarki lotnicze Zeppelin LZ129 Hindenburg w stylu retro

13-08-2020

Niewiele jest tak charakterystycznych zegarków, jak Zeppelin LZ129 Hindenburg. Inspirowane najsłynniejszym sterowcem świata modele, stanowią dziś ikonę czasomierzy lotniczych. Zapisana w retro tarczach historia, zainteresuje wszystkich miłośników klasycznych czasomierzy.Historia Zeppelin LZ129 Hindenburg

W XX wieku nastąpił największy technologiczny skok w przemyśle lotniczym. Stało się to za sprawą wynalezienia zeppelinów, nazywanych potocznie sterowcami. Majestatyczne i tytaniczne behemoty przemierzały świat z niespotykaną dotąd prędkością. Ikoną stał się Hindenburg LZ129, który w 1936 r. zainaugurował komercyjne usługi lotnicze przez północny Atlantyk. Przewoził on 1002 pasażerów na 10 regularnych rejsach w obie strony między Niemcami, a Stanami Zjednoczonymi. Miał maksymalną prędkość 135 km (84 mil) na godzinę i prędkość przelotową 126 km (78 mil) na godzinę. 
stare czasy zegarkow Zeppelin LZ129 Hindenburg


Historia Zeppelin LZ129 Hindenburg
Przeprawa Hindenburga przez Północny Atlantyk trwała 2,5 dnia, co było zdumiewającym osiągnięciem. Warto bowiem przypomnieć, że ówczesne najszybsze transatlantyckie liniowce oceaniczne odbywały tę podróż w pięć dni. Podczas ostatniego udanego lotu 6 maja 1937 roku, Hindenburg przeleciał nad wybrzeżem Ameryki Północnej. Jego srebrzysty kadłub odbijał jasne wiosenne słońca. Przy próbie lądowania w Lakehurst w stanie New Yersay, ogon sterowca stanął w płomieniach i maszyna w mgnieniu oka zajęła się cała ogniem. Katastrofa Hindenburga oznaczała koniec używania tych zeppelinów w komercyjnym transporcie lotniczym.Lotnicze zegarki Zeppelin LZ129 Hindenburg

Marka zegarków Zeppelin postanowiła oddać hołd temu niewątpliwemu cudowi inżynierii, jakim był Hildenburg LZ129. Dziś zegarki te uważane są wręcz za kultowy przykład czasomierzy lotniczych, których wygląd i wykonanie stanowi wzór do naśladowania dla innych brandów. Utrzymane w retro stylistyce modele bardzo wyróżniają się na tle konkurencyjnych produktów. Mamy w nich do czynienia z okrągłą, równo wypolerowaną kopertą o średnicy 40 mm.
Kolorystyka zegarków Hildenburg LZ129


Lotnicze zegarki Zeppelin LZ129 Hindenburg
Kolorystyka zegarków Hildenburg LZ129 została utrzymana głównie w kolorach czerni, bieli i brązów. W sposób szczególny uwagę przyciągają stylizowane oznaczenia godzinowe w formie cyfr arabskich. W większości egzemplarzy występują dodatkowe oznaczenia minutowe, a także datownik. Wybrane modele mają także dekoracyjne fazy księżyca. Te wszystkie dodatki wraz z cienkimi wskazówkami tworzą rozpoznawalny styl tych niemieckich zegarków. Całość została tak zaprojektowana, aby zgodnie z lotniczymi wymaganiami za jednym szybkim spojrzeniem móc odczytać godzinę.Zeppelin LZ129 Hindenburg, czyli niezawodny sprzęt na co dzień

W serii Zeppelin LZ129 Hildenburg mamy możliwość wyboru modelu działającego w oparciu o mechanizm kwarcowy lub mechaniczny z automatycznym. Tutaj też miłą niespodzianką pozostaje transparentny dekiel przez który będziemy mogli obserwować pracę zegarka. W zależności od egzemplarza tarczę przykrywa szkło akrylowe, bądź mineralne gwarantujące dobrą ochroną przed stłuczeniami. Wodoszczelność na poziomie 3-5 ATM sprawdzi się w codziennym użytkowaniu zegarka. Całości dopełnia tu skórzany pasek z widocznymi przeszyciami po bokach lub bransoleta mediolańska. Wraz z zapięciem na sprzączkę gwarantują one bezpieczne trzymanie się zegarka na nadgarstku.
Zeppelin LZ129 Hindenburg, czyli niezawodny sprzęt na co dzień


Zegarki Zeppelin LZ129 Hindenburg – nie tylko dla lotników

Zegarki Zeppelin LZ129 Hindenburg – nie tylko dla lotników
Kolekcja zegarków Zeppelin LZ129 Hindenburg dedykowana jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Inspirowane najbardziej znanym sterowcem na świecie modele spodobają się nie tylko wielbicielom historii oraz lotnictwa, ale wszystkim ceniącym sobie dobre zegarmistrzostwo.


Hindenburg pomimo klasycznego wzornictwa może być z powodzeniem noszony w zestawie z casualowymi ubraniami. Utrzymane w stylistyce retro egzemplarze staną się oryginalnym dodatkiem do niemal wszystkich stylizacji, podkreślającym nasz indywidualny styl.
Kolekcja zegarków Zeppelin LZ129 HindenburgZobacz zegarki z kolekcji Zeppelin LZ129 Hindenburg:

FILTRY0