Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT04-04-2022

Lotnicze zegarki Zeppelin – jak odróżnić oryginał od podróbki?

Zegarki Zeppelin - połączenie tego co najlepsze 

Zegarki Zeppelin pojawiły się na rynku w 2002 roku. Od samego początku twórcom zależało, by modele łączyły lotniczą stylistykę ze szwajcarską precyzją i niemiecką jakością. Wszystkie te cechy udało się zamknąć w zegarkach z charakterystycznym logo, przedstawiającym sterowiec, zwany również „latającym cygarem”

Zegarki Zeppelin


Zegarki Zeppelin

Zegarki Zeppelin są projektowane i składane w pracowniach firmy PointTec Electronic, która od ponad 30 lat jest jednym z liderów wśród producentów zegarków w Niemczech. Świetnie wyposażony park maszynowy, uznani projektanci i inżynierowie zatrudnieni w PointTec Electronic to elementy składające się na sukces zegarków Zeppelin, które słyną z wysokiej jakości wykonania i niepowtarzalnego stylu. 

Oryginalny wygląd i rozpoznawalność marki niestety sprawiły, że zegarki Zeppelin zaczęły być masowo podrabiane. Postanowiliśmy przedstawić kilka prostych tricków, dzięki którym bez problemu można zweryfikować oryginalność zegarka Zeppelin


Znajdź różnicę – czyli jak odróżnić oryginalny zegarek Zeppelin od podróbki  

Historia podrabiania zegarków jest tak stara jak cała branża zegarmistrzowska. Pierwsze wzmianki na temat podrabianych zegarków sięgają XVIII wieku. Najczęściej ofiarą zakupu nieoryginalnego zegarka padają osoby kupujące czasomierze na rynku wtórnym bądź z nieoficjalnego źródła. Dlatego też, chcąc kupić zegarek Zeppelin, warto korzystać z oferty autoryzowanych sprzedawców, takich jak nasz sklep Zegarek.net. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy artykuł, po przeczytaniu którego bez problemu odróżnicie oryginalny zegarek Zeppelin od podróbki. 

 

Sprzączka

Dla niektórych może być to mało znaczący element zegarka, jednak już po nim jesteśmy w stanie określić, który zegarek jest oryginalny. Sprzączka w oryginalnym zegarku Zeppelin 100 Years Zeppelin Quartz jest bardziej masywna, posiada wyoblony profil (A) w końcowej części oraz tłoczony logotyp marki. Warto zwrócić również uwagę na doskonale wyprofilowane zapięcie (B), które idealnie chowa się w sprzączce. Sprzączka nieoryginalnego zegarka jest zdecydowanie cieńsza, jej zakończenie jest płaskie (C), a logotyp jest nadrukowany (D). Dodatkowo oryginalna sprzączka posiada od spodu napis “stainless steel” (E) - informujący o użyciu stali nierdzewnej - którego nie znajdziemy w podrabianym modelu. 


Sprzączka zegarka


 

Pasek

Kolejnym elementem, dzięki któremu odróżnimy oryginalny zegarek Zeppelin od podróbki, jest pasek. Oryginalny wyrób posiada bardzo dobrze wykonane przeszycia. Szwy nie odstają jak w podrabianym pasku. Oryginalny pasek jest miękki, miły w dotyku oraz posiada na wewnętrznej stronie stosowną informację o rodzaju użytego materiału i pochodzeniu, co najlepiej widać na zdjęciu obok. Nieoryginalny pasek posiada dość sztywną, lakierowaną powierzchnię i sprawia wrażenie taniego wyrobu. Dodatkowo, napisy na pasku w obydwu modelach zdecydowanie się różnią (F, G).

Pasek Zeppelin


Dekiel Zeppelin

Dekiel

Tutaj znajdziemy wiele szczegółów pozwalających nam z łatwością zidentyfikować produkt oryginalny. Pierwszą różnicą jest kod QR (H) znajdujący się nad logotypem Zeppelin. Kolejnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest napis Uhrenwerke Ruhla (I) widniejący na oryginalnym zegarku Zeppelin, którego nie znajdziemy na podrobionej wersji. Warto zwrócić uwagę na czcionkę oraz jej głębokość. Napisy na oryginalnym dekielku są o wiele głębiej grawerowane w porównaniu do laserowego nadruku na dekielku podrobionego zegarka Zeppelin. Co za tym idzie, napisy na deklu w oryginalnym zegarku są doskonale czytelne, czego nie można powiedzieć o treści zawartej na deklu podróbki. Różnicę znajdziemy również w średnicy dekielka. W oryginalnym zegarku średnica wynosi 40 milimetrów, a w podróbce zaledwie 34 milimetry. 


Koperta

To, co jest widoczne na pierwszy rzut oka, to różnica w wykończeniu koperty. Oryginalny zegarek Zeppelin posiada pięknie wyobloną kopertę, która swym kształtem nawiązuje do stylu retro, natomiast koperta podrobionego zegarka posiada proste ścianki. Różnicę widać również w uszach koperty (J), w oryginale doskonale wyprofilowanych ku dołowi, co zapewnia dodatkowy komfort podczas noszenia czasomierza. Oryginalny Zeppelin 100 Jahre posiada zdecydowanie większą koronkę (K), co nie pozostaje bez znaczenia przy ustawianiu czasu. Duża koronka to znak rozpoznawczy zegarków lotniczych, do grona których należą zegarki Zeppelin. Warto zwrócić uwagę na rozmiar koperty, której oryginalna wartość wynosi 43 milimetry, natomiast imitacja posiada kopertę o szerokości 41 milimetrów. 

Koperta


Tarcza zegarka Zeppelin

Tarcza

Dotarliśmy do tarczy, czyli elementu mającego największy wpływ na odbiór zegarka. Okazuje się, że i tutaj różnice widziane są gołym okiem. Pierwszą podstawową rozbieżnością jest szkło, przez które spoglądamy na cyberflat. W oryginalnym zegarku jest ono lekko wypukłe, natomiast w podrobionym zegarku jest płaskie. Sam cyberflat także znacząco się różni od tego w sfabrykowanym zegarku, a wprawne oko błyskawicznie zauważy rozbieżność. Logotyp znajdujący na godzinie 12-tej, w oryginalnej wersji znajduje się na niebieskim tle (L), natomiast na tarczy nieoryginalnej tło jest koloru czarnego. Uwagę przykuwają również subtarcze, które w oryginalnym zegarku Zeppelin przyjęły formę stylizowanych na styl retro totalizatorów. Całość wygląda spójnie i solidnie. W podróbce totalizatory są zdecydowanie mniejsze i posiadają inny kolor(M) niż pozostała część cyberflatu. Wszystko to wpływa na lepszą czytelność oryginalnego wyrobu, w porównaniu z podróbką. 

 

Mechanizm

Nie zapomnieliśmy oczywiście o porównaniu mechanizmu, który jest kluczowym elementem, określającym dokładność czasomierza. Marka Zeppelin przykłada do tej kwestii szczególną uwagę, o czym świadczy użycie najwyższej jakości szwajcarski mechanizm Ronda 5130, wyposażony w 6 kamieni. W drugim przypadku za pracę odpowiada chiński mechanizm, w którym nie znajdziemy żadnych kamieni łożyskowych.

Mechanizm Zeppelin

Jak nie dać się nabrać na podrabiany zegarek?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Starajmy się kupować zegarki w autoryzowanych salonach sprzedaży i oficjalnych sklepach internetowych. Tylko oficjalny dystrybutor może być gwarantem otrzymania produktu najwyższej jakości i zapewni skuteczną gwarancję, trwającą kilka lat

Zegarek.net autoryzowany sprzedawca

Sklep Zegarek.net jest oficjalnym dystrybutorem marki Zeppelin, dlatego kupując u nas otrzymujesz gwarancję nabycia oryginalnego zegarka. Wysoki poziom obsługi klienta ma swoje odzwierciedlenie w rankingach serwisów Opineo i Ceneo, przez które Zegarek.net był wielokrotnie nagradzany jako lider w branży.