Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Kinetic Perpetual

06-06-2019

Kinetic Perpetual to bardziej zaawansowana odmiana mechanizmu Kinetic. Działanie wiecznego kalendarza połączono tu z technologią opartą na mechanizmie napędzanym energią kinetyczną. Dzięki temu połączeniu, zastosowany w zegarkach wieczny kalendarz będzie pokazywał poprawne wskazania do 28 lutego 2100 roku.

 

Elegancki zegarek Seiko Kinetic Perpetual.

Zegarki z technologią Kinetic Perpetual to modele, które wyróżnia wysmakowane wzornictwo. Zaprojektowano je tak, by wieczny kalendarz doskonale wpisał się w tarczę zegarka i zgrał z pozostałymi elementami. Modele te znajdziemy przede wszystkim w kolekcjach Seiko Sportura czy Seiko Premier. Najatrakcyjniejsze modele z tych dwóch kolekcji to Seiko SSC479P1 Sportura, Seiko SNP055P1 Sportura oraz Seiko SNP150P1 PremierSeiko SPC159P1Chronograph Perpetual.Dlaczego ten mechanizm działa tak dokładnie?

Sam mechanizm zbudowany jest z 232 części podobnie jak chronografy najwyższej jakości, jednak tutaj dodano jeszcze silnik ultradźwiękowy o grubości 0,4 mm. Silnik produkuje energię do 101 części mechanicznych, znajdujących się w przekładniach wiecznego kalendarza. Dzięki czemu na tarczy zegarka zawsze pokaże nam się poprawna data, nawet w roku przestępnym.

Dokładne mechanizmy w zegarkach Seiko z kolekcji KineticStan uśpienia


Stan uśpienia w zegarkach Seiko

W mechanizmie tym użyto również technologii Kinetic Auto-Relay, dzięki której zegarek, gdy nie jest noszony, będzie działał jeszcze przez 6 miesięcy przy pełnym naładowaniu, a potem sam przejdzie w stan uśpienia i będzie w tym trybie kolejne 4 lata. W tym czasie zegarek nadal będzie pokazywał dokładne wskazania kalendarza, ale wskazówki się zatrzymają. Przy ponownym założeniu zegarka automatycznie ustawią się na prawidłową godzinę.