TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.
<<   POWRÓT 06-06-2019

Kinetic Perpetual

Kinetic Perpetual to bardziej zaawansowana odmiana mechanizmu Kinetic. Działanie wiecznego kalendarza połączono tu z technologią opartą na mechanizmie napędzanym energią kinetyczną. Dzięki temu połączeniu, zastosowany w zegarkach wieczny kalendarz będzie pokazywał poprawne wskazania do 28 lutego 2100 roku.

 

Zegarki z technologią Kinetic Perpetual to modele, które wyróżnia wysmakowane wzornictwo. Zaprojektowano je tak, by wieczny kalendarz doskonale wpisał się w tarczę zegarka i zgrał z pozostałymi elementami. Modele te znajdziemy przede wszystkim w kolekcjach Seiko Sportura czy Seiko Premier. Najatrakcyjniejsze modele z tych dwóch kolekcji to Seiko SSC479P1 Sportura, Seiko SNP055P1 Sportura oraz Seiko SNP150P1 Premier, Seiko SPC159P1Chronograph Perpetual.


Sportowy, męski zegarek Seiko SNP055P1 Sportura na bransolecie oraz kopercie wykonanych ze stali w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z dwoma subtarczami oraz dwoma datownikami. Indeksy jak i wskazówki są w srebrnym kolorze. Luksusowy, męski zegarek Seiko SNP150P1 na czarnym pasku ze skóry oraz koperta wykonaną ze stali w kolorze różowego złota. Analogowa tarcza jest w białym kolorze z dwiema subratczami w kolorze różowego złota jak i bieli. Na godzinie dwunastej znajduje się datownik pokazujący dzień miesiąca. Indeksy na zegarku Seiko zapisane są w kolorze różowego złota i czerni, a wskazówki w czerni jak pasek zegarka. Elegancki, męski zegarek Seiko SPC159P1 Chronograph Perpetual na bransolecie oraz kopercie wykonanych ze stali w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest biała z trzema subtarczami oraz datownikiem. Wskazówki sa w kolorze niebieskim a indeksy w czarnym.


Dlaczego ten mechanizm działa tak dokładnie?

Sam mechanizm zbudowany jest z 232 części podobnie jak chronografy najwyższej jakości, jednak tutaj dodano jeszcze silnik ultradźwiękowy o grubości 0,4 mm. Silnik produkuje energię do 101 części mechanicznych, znajdujących się w przekładniach wiecznego kalendarza. Dzięki czemu na tarczy zegarka zawsze pokaże nam się poprawna data, nawet w roku przestępnym.  


Stan uśpienia

W mechanizmie tym użyto również technologii Kinetic Auto-Relay, dzięki której zegarek, gdy nie jest noszony, będzie działał jeszcze przez 6 miesięcy przy pełnym naładowaniu, a potem sam przejdzie w stan uśpienia i będzie w tym trybie kolejne 4 lata. W tym czasie zegarek nadal będzie pokazywał dokładne wskazania kalendarza, ale wskazówki się zatrzymają. Przy ponownym założeniu zegarka automatycznie ustawią się na prawidłową godzinę.