Wakacyjna Wyprzedaż 2024 na Zegarki
tel. 753 753 300

Ile kosztuje najdroższy zegarek świata?

02-06-2021

Najdroższe zegarki świata są warte miliony dolarów. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek takich czasomierzy jest Patek Philippe. Ceny modeli naprawdę zwalają z nóg i nasuwa się pytanie – co mają w sobie najdroższe zegarki, że są ludzie gotowi tyle za nie zapłacić?Najdroższe zegarki świata  

Na cenę najbardziej luksusowych czasomierzy świata wpływa kilka czynników. Przede wszystkim liczy się materiał wykonania - model zrobiony ze stali ma inną wartość niż zegarek wysadzany diamentami. Poza tym, dla kolekcjonerów i znawców branży zegarmistrzowskiej ważna jest ogólna liczba modeli czasomierza na świecie. Edycje limitowane są droższe i bardziej wartościowe, a co ważne - pożądane przez koneserów. Znaczenie ma także ręczne wykonanie i sama marka modelu. Nasuwa się pytanie - najdroższy zegarek świata - jaka jest jego cena? Okazuje się, że najbardziej luksusowe zegarki są warte kilka, nawet kilkadziesiąt milionów dolarów. Na takie produkty mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Zegarki są dla nich biżuterią i inwestycją, bo z czasem najwyższej jakości czasomierze jeszcze bardziej zyskują na wartości.Najdroższy zegarek damski świata  

Najdroższe zegarki damskie na świecie designem przypominają biżuterię. Graff Diamonds The Fascination można nazwać jednym wielkim diamentem składającym się z mnóstwa niewielkich diamencików. Masa modelu przekroczyła 150 karatów. Co ważne, czasomierz jest wygodny w noszeniu i bardzo elegancki. Zegarek przykuwa uwagę nie tylko ze względu na liczbę diamentów, ale również opływowy, delikatny kształt i tarczę w postaci łezki. Cena najdroższego zegarka damskiego świata wynosi obecnie 40 mln dolarów.  

Najdroższe zegarki świata


Najdroższy zegarek damski świata

Intrygującym zegarkiem bez wątpienia jest również Chopard 201-Carat Watch. Model wykonano z różnokolorowych diamentów o łącznej masie 201 karatów. Diamenty różowe stanowią 15 karatów, niebieskie 12, duże białe - 11, a 163 karaty są mieszanką niewielkich białych i żółtych diamentów. Tarcza zegarka jest stosunkowo niewielka i z przekonaniem można powiedzieć, że jest elementem drugorzędnym w tym akcesorium. Mimo wszystko, czasomierz jest niezwykle oryginalny i nie da się przejść obok niego obojętnie.Najdroższe zegarki męskie świata  

Wśród najdroższych zegarków męskich świata dominują wyroby szwajcarskiej firmy – Patek Philippe. Przedsiębiorstwo powstało w 1839 roku w Genewie i od samego początku jego misją było tworzenie produktów najwyższej jakości. Przykładowo, Patek Philippe 1527 jest modelem wykonanym z 18-karatowego złota, zdobionym 23 klejnotami. Zegarek posiada niezawodny szwajcarski mechanizm, a jego wartość szacowana jest na 5,5 mln dolarów.  

Najdroższe zegarki męskie świata


zegarek kieszonkowy Patek Philippe Caliber 89

Jeszcze droższym modelem Patek jest zegarek kieszonkowy Patek Philippe Caliber 89. Czasomierz stworzono w 1989 roku na 150-lecie marki. Model nazywany jest “najbardziej skomplikowanym zegarkiem świata”. Posiada 33 mechanizmy, co wyraźnie wpływa na jego wagę (1,1 kg), 2 cyferblaty i składa się z 1728 elementów. Czasomierz posiada mnóstwo funkcji, m.in.: wskaźniki faz księżyca, daty świąt wielkanocnych, wschodu i zachodu słońca oraz położenia gwiazd. Model wykonano z platyny i różnego typu złota, jego wartość szacuje się na około 6 mln dolarów.


Model Patek Philippe 1518 z 1941 roku został sprzedany na aukcji 2016 roku za 11 mln dolarów. Na jego cenę z pewnością miał wpływ fakt, że na świecie są jedynie 4 takie egzemplarze. Stalowy czasomierz Patek uważany jest przez kolekcjonerów za kultowy model. Nic dziwnego, że szacowana początkowo cena 3 mln dolarów była ostatecznie prawie cztery razy wyższa.

Model Patek Philippe 1518Najdroższy zegarek świata - cena, która zwala z nóg  

Najdroższy zegarek świata - cena, która zwala z nóg

Najdroższy zegarek świata wylicytowano na aukcji Christie's - Only Watch 2019 w Genewie. Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 6300A został sprzedany za 31,194,370 dolarów. Najdroższy zegarek świata Patek jest niezwykle skomplikowanym czasomierzem. Posiada dwa cyferblaty (jeden na odwrocie), a ręcznie nakręcany mechanizm ma dwadzieścia komplikacji. Ponadto czasomierz wyposażony jest w pięć funkcji dźwiękowych, z czego jedna dotyczy ustawienia alarmu na wybraną godzinę, a druga – sygnalizacji aktualnej daty. Jedna z tarcz najdroższego zegarka świata ma barwę łososiową, a druga czarną. Model powstał z okazji 175-lecia marki Patek Philippe (2014) i trafił na rynek do regularnej oferty w 2016 roku. 


Podczas aukcji dobroczynnej - Christie's - Only Watch wylicytowano nie tylko Patek Philippe najdroższy zegarek świata, ale również inne luksusowe czasomierze takich marek, jak: Audemars PigueHublotMontblanc, F.P. Journe i Richard Mille. Łącznie z licytacji zegarków zebrano kwotę o równowartości ponad 150 mln złotych.    

Co ciekawe, w 2014 roku na targach biżuterii i zegarków w Baselword zaprezentowano prawdopodobnie najdroższy zegarek na rękę w historii. Firma Graff Diamonds zaproponowała czasomierz określany przez Laurence'a Graffa, założyciela przedsiębiorstwa, jako "rzeźbiarskie arcydzieło". 110-karatowy zegarek Graff Hallucination Watch wykonany jest z różnokolorowych, rzadkich diamentów. Wartość modelu sięga 55 mln dolarów.

Poznaj również historię największego zegara na świecie.