Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
Jaki smartwatch do systemu android?

Jaki smartwatch do systemu android?

2023-11-10
Wielu użytkowników chciałoby rozszerzyć możliwości swojego smartfona o funkcje oferowane przez smartwatch, jednak nie wiedzą który zegarek będzie odpowiedni do ich telefonu. W naszej ofercie znaleźć można doskonałej jakości smartwatche z Androidem.
smartwatche do telefonu z androidem

Rozszerz możliwości smartfona z Androidem

Telefony działające pod kontrolą systemu Android od Google to praktyczne, łatwe do poznania i wygodne narzędzia o niemal nieograniczonych możliwościach. Nich dziwnego, że spośród wszystkich używanych aktualnie smartfonów, ponad 70% działa pod kontrolą tego systemu.

Jednak są sytuacje, w których nie można sięgnąć po telefon, a także takie w których wbudowane w smartfon czujniki nie są wystarczające, na przykład do monitorowania postępów w treningu. W takiej sytuacji pomoże smartwatch oferujący prezentację powiadomień i liczne dodatkowe czujniki pozwalające mierzyć wysiłki w czasie uprawiania sportu.

Dostępne są różne rodzaje smartwatchy - uniwersalne lub nastawione na sport, wykorzystujące autorskie systemy operacyjne lub Wear OS od Google. Warto poznać je bliżej, by dokonać lepszego wyboru.

Smartwatch dla Android

Wielu spośród posiadaczy tego rodzaju telefonów chce posiadać smartwatch, jednak nieznajomość technologii powstrzymuje ich przed zakupem. Rozpoczynając szukanie smartwatcha warto sprawdzić w kilka istotnych informacji o telefonie i jego funkcjach. W menu informacji o telefonie warto sprawdzić wersję oprogramowania Android - oferowane obecnie wearables nie współpracują z telefonami z systemami starszymi niż Android 6.0 i Android Go.

Na stronie internetowej producenta telefonu lub w wyszukiwarce można sprawdzić wersję Bluetooth jaka zaimplementowana jest w naszym telefonie. Jeśli jest ona nowsza (ma wyższą cyfrę) niż 4, to zegarek będzie w pełni kompatybilny. Warto też zajrzeć na stronę internetową producentów zegarków, ponieważ niektórzy podają tam specyficzne wymagania, jakie musi spełniać telefon do poprawnej pracy ze smartwatchem.

smartwatch diesel kompatybilny z systemem android
Systaem Wear Os

Wear OS - smartwatch z android

Wear OS to system operacyjny stworzony przez Google z myślą o zegarkach i innych wearables. Jest to tak naprawdę Android przystosowany do mniejszych ekranów, jakie montowane są w zegarkach. Obecnie najpopularniejsza wersja Wear OS to 3.0, jednak stopniowo producenci zegarków wdrażają aktualizacje do udostępnionych przez Google wersji 3.5 i 4.0.

Wear OS 3.0 oferowany jest między innymi w smartwatchach Fossil Gen 6, Diesel Griffed Gen 6, Michael Kors Access 6, Skagen Falster Gen 6. Zastosowanie tego oprogramowania pozwala producentom zegarków nadać swoim wyrobom unikalnego charakteru, projektując unikalne menu i tarcze.

Wśród funkcji znaleźć można wiele aplikacji Google, przygotowanych tak, by mieć najważniejsze funkcje na wyciągnięcie ręki.

Zapomnij o smartfonie - rozmawiaj przez zegarek z Wear OS

Zegarki z Wear OS wyposażone są w głośnik i mikrofon, które pozwalają prowadzić rozmowy, bez potrzeby sięgania po telefon. Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, możesz odebrać połączenie bezpośrednio z ekranu zegarka.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz w danej chwili rozmawiać, możesz odrzucić przychodzące połączenie i wysłać krótką, zaprogramowaną odpowiedź, na przykład “Teraz nie mogę rozmawiać, oddzwonię później”.

Rozmawianie przez smartwatcha w zegarku Skagen z systemem Wear OS
Płatności zbliżeniowe w smartwatchu z Wear OS

Aplikacje Google na nadgarstku - smartwatch z Wear OS

Smartwatch jeszcze przez długi czas będzie w stanie w pełni zastąpić smartfona, jednak liczba praktycznych funkcji, które może zaoferować sprawia, że rzadziej będziemy sięgać po telefon.

Portfel Google to bezpieczna aplikacja do płatności zbliżeniowych, wykorzystująca łączność NFC. Jest ona kompatybilna z kartami wydawanymi przez większość polskich banków. Pozwala zapłacić zegarkiem na przykład w czasie treningu, na który nie zabiera się portfela.

Mapy Google to znana z telefonu nawigacja. Do zegarka można pobrać mapę interesującej okolicy i korzystać ze wskazówek jak dotrzeć pod wskazany adres.

Asystent Google - twój prywatny pomocnik. Wystarczy powiedzieć “OK Google” by wysłać wiadomość lub włączyć inteligentne urządzenie w domu. Google Keep pozwala przygotowywać notatki i listy. Przydatne gdy nie masz pod ręką kartki i długopisu.

Smartwatch z Androidem - muzyka zawsze blisko ciebie

Korzystając z zegarka z Wear OS 3.0 możesz odtwarzać muzykę z pomocą aplikacji YouTube Music - specjalnego klienta serwisu YouTube. W serwisie można znaleźć ponad 100 milionów piosenek, a ich liczba nieprzerwanie rośnie.

Jeśli korzystasz z konkurencyjnej usługi, takiej jak Spotify, Deezer lub Soundcloud to operatorzy tych usług przygotowali odpowiednie apki dla smartwatchy z Wear OS, tak byś nie musiał zmieniać wykupionej subskrypcji.

Jeśli posiadasz ogromną kolekcję rzadkich płyt, które zgrałeś do smartfona, to zegarek pozwoli ci przejąć na nimi kontrolę. Korzystając z ekranu smartwatcha możesz zatrzymywać i wznawiać odtwarzanie, pomijać piosenki i regulować głośność muzyki w słuchawkach.

Smartwatch z WEAR OS  z możliwością słuchania muzyki
Smartwatch z WEAR OS z funkcjami monitorującymi zdrowie

Monitorowanie zdrowia z Wear OS

Najnowsze smartwatche z Wear OS wyposażone są w GPS, optyczny czujnik tętna, pulsoksymetr i akcelerometr, które pozwalają mierzyć i zapisywać dane z naszych treningów. Dzięki algorytmom wbudowanym w Wear OS na wyświetlaczu można zobaczyć przybliżoną wartość spalanych kalorii, co będzie przydatne przy planowaniu diety.

Do zegarka z Androidem można bez problemu pobrać najpopularniejsze apki treningowe i pomagające poprawiać samopoczucie - Strava, My Fitness Pal, Sleep as Android i wiele innych. Pomogą one uporać się ze stresem, dobrze wyspać i nie przejeść i czuć się lepiej.

Smartwatch z Asystentem Google

Zegarki wyposażone w Wear OS oraz niektóre modele Garmin pozwalają wygodnie korzystać z asystenta głosowego Google. Po skonfigurowaniu asystenta wystarczy powiedzieć “Hej Google, zadzwoń do mamy” aby rozpocząć połączenie telefoniczne albo “Hej Google jaka ma być pogoda?” by zobaczyć prognozę pogody na najbliższy dzień.

Asystent pozwala też edytować i wysyłać wiadomości, wyznaczać trasę, znaleźć najbliższy bankomat lub stację paliw lub nastawić budzik. Szybko, wygodnie i bez odrywania rąk od pracy czy kierownicy.

Funkcja asystenta głosowego w smartwatchu z WEAR OS
Personalizacja w smartwatchu z WEAR OS

Personalizacja Wear OS - spraw by smartwatch Android był twój

W menu Wear OS można można spersonalizować zegarek - zmienić poziom natężenia wibracji, wybrać które powiadomienia nas interesują, zdecydować czy z jaką częstotliwością zegarek będzie mierzył tętno, czy zegarek będzie automatycznie zmieniał jasność ekranu, aktywować tryb oszczędzania energii.

Dodatkowo w menu można znaleźć kilka przydatnych funkcji, jak chociażby latarka, stoper, prognoza pogody. Wszystko po to, aby zegarek przydał się w najróżniejszych sytuacjach.

Garmin - sportowy smartwatch dla Androida

Amerykański Garmin to firma, która specjalizuje się w urządzeniach zdolnych do komunikacji z globalnym systemem nawigacji satelitarnej. W jej ofercie znaleźć można doskonałe sportowe smartwatche, które na tle konkurencji wyróżniają się dokładnością pomiarów przy użyciu GPS, zaawansowanym pomiarem parametrów treningowych (w tym tętna i natlenienia krwi) oraz bardzo długim czasem pracy bez potrzeby ładowania. Smartwatche Garmin działają w oparciu o autorski system operacyjny, który jest jednak w pełni kompatybilny ze smartfonami z Android.

W sklepie Google Play można znaleźć aplikację Garmin Connect, która pozwala wygodnie połączyć zegarek z telefonem i wykorzystać pełnię możliwości obu urządzeń.

Smartwatch Garmin kompatybilny z systemem Android
sklep google play

Wymagania dotyczące Android w zegarkach Garmin

Aplikacja współpracuje z telefonami z systemem Android 7.0 lub nowszym, które standardowo obsługują aplikację Google Play Store. Telefony korzystające z Android GO mogą nie być kompatybilne, a aplikacja Garmin Connect może być niezgodna lub nie oferować niektórych funkcji. W sklepie Play dostępne są też inne aplikacje Garmin, które pomagają rozszerzać funkcjonalność zegarków i łączyć urządzenia Garmin i smartfon w zaawansowany ekosystem.

Garmin - smartwatch outdoorowy do Android

Garmin Fenix 7 to multisportowy zegarek mogący współpracować z telefonami Android. Oferuje przynajmniej kilkunastodniowy czas pracy między ładowaniami, akcelerometr, wielozakresoną nawigację satelitarną, pulsometr i pulsoksymetr. Dzięki tym wszystkim elementom nadaje się świetnie do wykorzystania podczas treningów biegowych, biwaków, wypadów na łódkę lub wędrówek górskich.

W zegarku znaleźć można kilkadziesiąt trybów sportowych, nawet do mniej popularnych dyscyplin. Multisportowy Fenix 7 może też prezentować powiadomienia i sterować muzyką odtwarzaną w smartfonie.

Zegarki Garmin Fenix 7 są wodoszczelne do 100 metrów, co czyni je idealnymi do pływania, żeglowania, a nawet nurkowania.

smartwatch garmin fenix 7 kompatybilny z androidem
Smartwatch Garmin Venu 2 Plus kompatybilny z androidem

Garmin Venu 2 Plus i Android

Nowoczesny Garmin Venu 2 Plusto smartwatch przygotowany w taki sposób, by w pełni wykorzystać możliwość połączenia zegarka i telefonu. Venu 2 Plus ma wbudowany głośnik i mikrofon. Pozwala na korzystanie z Asystenta Google i wykonywania połączeń bez potrzeby sięgania po smartfon. Wystarczy powiedzieć “Hey Google zadzwoń do XYZ”, a smartwatch automatycznie wybierze numer do wskazanego kontaktu i rozpocznie połączenie.

Zegarek oferuje dokładny pomiar tętna Garmin Elevate, a na jego ekranie mogą być wyświetlane wskazówki treningowe. Garmin Venu 2 Plus to propozycja dla klientów poszukujących eleganckiego i funkcjonalnego smartwatcha dla Android.

Techmade - Android smartwatch po włosku

Pochodzący ze słonecznych Włoch Techmade, to producent oferujący doskonałej jakości smartwatche w przystępnych cenach. Są one w pełni kompatybilne z telefonami Android, a dedykowana aplikacja pozwala na personalizację zegarka. Zmieniać można tarcze, to co jest na nich prezentowane oraz decydować o tym, które powiadomienia będą prezentowane na ekranie zegarka.

Techmade nie tylko świetnie “dogadują” się z telefonami z systemem Android, ale też wyglądają zjawiskowo. Smartwatche Techmade produkowane są z trwałych tworzyw sztucznych i lotniczego aluminium. Producent oferuje wiele wariantów kolorystycznych oraz możliwość wyboru pasków i bransolet.

Smartwatch Techmade kompatybilny z androidem