<<   POWRÓT 13-06-2018

Jak działa zegarek z krokomierzem?

Krokomierz to przydatna funkcja, którą można spotkać w zegarkach sportowych jak Timex, Casio, czy Suunto. Umożliwia on obliczanie przebytych kroków, a co za tym idzie codzienną ocenę swojej aktywności fizycznej.


Niektóre zegarki z krokomierzem umożliwiają również bardziej zaawansowane pomiary np. długości trasy, liczby kroków w odniesieniu do konkretnego dystansu oraz pomiar międzyczasów. Dowiemy się również o liczbie spalonych kalorii. Obecnie krokomierz to jedna z obowiązkowych funkcji w zegarkach klasyfikowanych jako smartwatche. Zaliczają się do nich między innymi zegarki Fossil Q i Michael Kors Access.Jaki zegarek z krokomierzem?

Funkcja mierząca kroki spotykana jest najczęściej w zegarkach cyfrowych. Dane otrzymujemy na elektronicznym wyświetlaczu. Istnieje możliwość łączenia niektórych zegarków z telefonem za pomocą Bluetooth'a. Przed kupnem należy jednak upewnić się, że zegarek jest wyposażony w taką funkcję. Co zyskujemy dzięki niej? Dane możemy gromadzić w telefonie i porównywać z wcześniejszymi osiągnięciami, przesyłać do znajomych lub na portale społecznościowe.


Dla wielu zegarków z krokomierzem tego typu stworzono specjalne aplikacje.  Modele inspirowane są wielkomiejskim stylem. Sprawdzają się w wielu obszarach, zarówno utrzymywania fizycznej kondycji jak i dbania o własny wizerunek i styl.