Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarek z krokomierzem – jak działa i jaki warto wybrać?

12-05-2022

Raz-dwa, raz-dwa! Nic nie pomoże w oszacowaniu efektywności szybkiego, wykonywanego dla zdrowia marszu tak, jak zegarek z krokomierzem. Ale ten gadżet przyda się nie tylko osobom dbającym o zdrowie. Zobacz, do czego wykorzystasz sportowy zegarek z krokomierzem i poznaj polecane modele.


Zegarek z krokomierzem – zasada działania

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy rynek akcesoriów z kategorii wearables nie był tak rozwinięty jak dzisiaj, do mierzenia liczby wykonanych kroków służyły klasyczne krokomierze przypominające budową stoper. W jaki sposób liczyły kroki? W środku znajdowało się wahadełko na sprężynie, które wychylało się przy każdym kroku. A dzięki wykonaniu z materiału przewodzącego każde takie wychylenie generowało impuls elektryczny – ich zliczanie dawało wynik widoczny na ekranie krokomierza.

Ale to tylko taka ciekawostka, gdyż dziś ciężko już znaleźć klasyczny krokomierz, mający wyłącznie jedno zadanie: liczyć kroki. Akcesoria te zostały wyparte przez bardziej uniwersalny gadżet, jakim jest sportowy zegarek z krokomierzem albo wręcz wszechstronny smartwatch.

Ten ostatni cechuje się inną zasadą działania – do liczenia kroków wykorzystuje akcelerometr i żyroskop. Pierwszy z nich wykrywa ruchy nadgarstkiem i na tej podstawie wylicza aktualne położenie zegarka z krokomierzem. Drugi – czyli żyroskop – jest jeszcze dokładniejszy, bo rejestruje ruch w aż trzech płaszczyznach, co przekłada się na wyższą precyzję wyniku.


Kiedy warto kupić zegarek z krokomierzem i pulsometrem?

Nie da się ukryć, że z zakupu dobrego zegarka z krokomierzem będą najbardziej zadowolone osoby zainteresowane sportem i zdrowym trybem życia. Nawet jeśli nie wykorzystasz go podczas treningu na siłowni, to jednak będziesz widzieć, ile kroków wykonałeś w ciągu dnia. A niska liczba na ekranie urządzenia może zmotywować Cię do wdrożenia dodatkowej aktywności fizycznej.

Jaki dzienny przedział kroków można uznać za wystarczający? Zgodnie z zaleceniami WHO, zdrowy człowiek powinien wykonać w ciągu dnia od 6 do 8 tysięcy kroków. I jak, podejmiesz takie wyzwanie? W przypadku osoby przewlekle chorej przedział ten jest nieco niższy. Wynosi od 3,5 do 5 tysięcy kroków na dzień.


Równie dobrze dobry zegarek z krokomierzem przyda Ci się jednak w innych zastosowaniach niż stricte sportowe – może mniej profesjonalnych, ale jakże poprawiających humor.

Skorzystasz z niego np. po to, aby dowiedzieć się ile kroków musisz zrobić w ciągu dnia, aby spalić pączka, którego zjadłeś na drugie śniadanie. Możesz też użyć go, aby sprawdzić, czy pół dnia spędzonego na zakupach w galerii handlowej pomogło w spaleniu takiej liczby kalorii, jak podczas ostatniego treningu na siłowni.


Chcesz poznać więcej kreatywnych zastosowań zegarka z krokomierzem. Skonsultuj się z ekspertami w tej dziedzinie, czyli… dziećmi. Zegarki dla dzieci z krokomierzem cieszą się ogromnym powodzeniem wśród małych odkrywców i służą wsparciem przy wielu kreatywnych zabawach.


Jak wybrać dobry zegarek z krokomierzem?

Zegarek z krokomierzem należy do dość szerokiej grupy produktów. Na dobrą sprawę taką opcją dysponują zarówno nowoczesne smartwatche, jak i zegarki hybrydowe. Poniżej zebraliśmy kilka propozycji, którymi możesz się zainspirować.


Zegarek męski z krokomierzem

Jaki zegarek męski z krokomierzem możemy polecić Twojej uwadze? Jeśli szukasz czegoś eleganckiego, co bez problemu założysz do pracy i do garnituru na specjalną okazję, postaw na hybrydę od solidnej duńskiej marki – model Skagen SKT3000.


A jeśli cenisz sobie sportowy design i niezawodność, doskonałym wyborem będzie np. zegarek z krokomierzem Casio G-SHOCK Mudmaster Carbon Core. Survivalowa konstrukcja wytrzyma nawet największe wyzwania, zatem urządzenie może Ci towarzyszyć nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.


Zegarek damski z krokomierzem

Zwracasz uwagę nie tylko funkcjonalność, ale także na uniwersalne wzornictwo, pasujące do każdej okazji? Zegarek damski z krokomierzem wcale nie musi wyglądać jak typowy, sportowy model na miękkim, elastycznym pasku.

Równie dobrze możesz wybrać elegancki zegarek damski, który poza miłą dla oka estetyką zapewnia też dostęp do funkcji krokomierza. Wybór takich modeli jest szeroki, ale my chcemy Ci zaprezentować chociażby smartwatch Rubicon RNBE37 ze złotym paskiem i kopertą, a także całym szeregiem przydatnych funkcji (m.in. monitorem snu, oprogramowaniem treningowym i pulsometrem).


Szukasz bardziej hybrydowego zegarka damskiego z krokomierzem niż smartwatcha? Spójrz na model Kronaby CARAT, który na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny, analogowy czasomierz. W połączeniu ze smartfonem zapewnia jednak znacznie więcej możliwości niż tylko wskazywanie czasu – m.in. właśnie licznik kroków.


Zegarek z krokomierzem dla dzieci

Zegarek z krokomierzem dla dziecka powinien być dostosowany do potrzeb małego właściciela. Jako że dzieci są wzrokowcami, dobrym wyborem będzie model cechujący się radosnym, kolorowym designem. Jaki model może wpaść w oko Twojej pociesze?


Najmłodszym na pewno zabije szybciej serce na widok zegarka dla dzieci z krokomierzem Garmin Vivofit jr. 2 z silikonowym paskiem zdobionym motywem sympatycznej Myszki Mickey.

Starszaki mogą z kolei zwrócić uwagę na smartwatch Vector Smart 36 mm, który poza samym krokomierzem dysponuje także grami, trybami sportowymi i wieloma innymi opcjami, dostarczającymi niezapomnianych wrażeń.


FILTRY0