Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Ball Engineer Hydrocarbon AeroGMT II - w przestworzach i nie tylko?

16-07-2020

Szwajcarska manufaktura Ball słynie z wytwarzania zegarków technicznych, nierzadko przeznaczonych do zadań specjalnych. W aktualnym portfolio możemy odnaleźć całą gamę produktów dedykowanych profesjonalnym nurkom, pilotom, podróżnikom czy osobom pracującym w strefie wysokiego pola magnetycznego. Do wytwarzania zegarków producent wykorzystuje wyłącznie materiały o najwyższej jakości, które spełniają rygorystyczne wymogi w zakresie wytrzymałości, ale nie tylko.

Wyjątkowy model zegarka Engineer Hydrocarbon AeroGMT II


Engineer Hydrocarbon AeroGMT II to kolejny popisowy model, udowadniający, że firma z La Chaux-de-Fonds posiada niezbędne „know-how” do realizacji zaawansowanych technicznie oraz technologicznie projektów. Ten rewolucyjny zegarek został zaprojektowany z myślą o zawodowych pilotach. Zastosowano w nim szereg innowacyjnych systemów, takich jak: Night Reading Evolution, Amortiser®, SpringLOCK®, ochronę antymagnetyczną, a także zaimplementowano dodatkową komplikację mechanizmu GMT. Wszystko to czyni go jednym z niewielu zegarków, który faktycznie sprawdzi się doskonale w kokpicie samolotu.


Zegarek Ball Engineer Hydrocarbon Aero GMT II w sportowym stylu dla prawdziwego mężczyzny


Ball czyli zegarek high-endowy

Najbardziej newralgicznym elementem modelu Engineer Hydrocarbon AeroGMT II jest obrotowy pierścień. Egzotyką jest jego wkładka, którą przygotowano ze szkła szafirowego. Rozwiązanie to umożliwiło umieszczenie mikrorurek gazowych pod jej powierzchnią. Warto w tym miejscu nadmienić, iż jest to rzadkość, zarezerwowana raczej dla zegarków high-endowych. Tradycyjnie wykorzystuje się aluminium lub spiek ceramiczny.

Ów pierścień obraca się w dwóch kierunkach. Na jego powierzchni widnieje 24-godzinna skala, służąca do odczytu godziny w trzeciej strefie czasowej. Przykładowo, pilot może skorzystać ze wskazówki GMT do śledzenia czasu w macierzystym mieście, gdy czas lokalny prezentowany jest za pomocą głównej wskazówki godzinowej i minutowej. Z kolei z pierścienia odczytać można aktualną godzinę w mieście docelowym. Bardzo proste, przydatne i wygodne rozwiązanie.
Luksusowy zegarek Ball Engineer Hydrocarbon AeroGMT IIZegarek wstrząsoodporny na każde warunki 


Zegarek skonstruowano w taki sposób, aby był w stanie wytrzymać wstrząsy sięgające nawet do wartości 7 500 g’s — to bardzo dużo. Ponadto koperta chroni mechanizm przed negatywnym wpływem natężenia pola magnetycznego do wartości 4 800 amperów na metr.

Stalowa obudowa o średnicy 42 mm i grubości 13,85 mm ma jeszcze kilka innych przydatnych cech. Przede wszystkim posiada opatentowany system ochrony koronki. Gwarantuje to doskonałą odporność na wodę i pył oraz eliminuje do minimum ryzyko jej uszkodzenia mechanicznego. Wodoszczelność w tym przypadku wynosi 100 metrów.
Wstrząsoodporny zegarek Ball Engineer Hydrocarbon AeroGMT IIPodświetlenie trytowe w kilku kolorach


Zainspirowana światem awiacji tarcza jest niezwykle prosta i czytelna. Indeksy godzinowe, jak i wskazówki, posiadają żółte mikrorurki wypełnione gazem H₃ (tryt). Świecą one 100 razy jaśniej, aniżeli konwencjonalna substancja luminescencyjna. Poza tym nie wymagają zewnętrznego źródła światła. Ich żywotność przewidziana jest na 25 lat. Godziny 3,6,9 i 12, oznaczono podwójnymi mikrorurkami.

Te nad dwunastką świecą na pomarańczowo. Wskazówka GMT jest zakończona grotem świecącym na zielono. Godzinową skalę, widoczną na obrotowym pierścieniu, również wypełniono zielonymi mikrorurkami gazowymi. Ich kolor ma nawiązywać do barw producenta. W sumie wykorzystano aż 43 sztuki pałeczek trytowych.
Ball z kolekcji Engineer Hydrocarbon AeroGMT II i dobra widocznośc dzięki kolorowemu podświetleniu


Sportowy styl jak i elegancja w zegarku Ball Engineer Hydrocarbon AeroGMT IIPerfekcyjne projektowanie zegarków

Cyferblat zegarka Ball Engineer Hydrocarbon AeroGMT II
Co jeszcze dostrzeżemy na cyferblacie modelu Engineer Hydrocarbon AeroGMT II? Przede wszystkim skalę 24-godzinną, wewnętrzny pierścień ze skalą 12-godzinną oraz okienko datownika usytuowane na godzinie trzeciej.


Lokalny czas wskazują dwukolorowe wskazówki o charakterystycznym dla lotniczych urządzeń pomiarowych kształcie. Patrząc się na całość, to wszystko zdaje się być perfekcyjnie zaprojektowane, ponieważ pomimo natłoku informacji z odczytem wskazań nie ma najmniejszego problemu.Ball z certyfikatem COSC

Wewnątrz koperty bije mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej o oznaczeniu RR1201-C. Za tymi literami oraz cyframi kryje się zmodyfikowana ETA 2893-2. Kaliber działa z częstotliwością 4 Hz i zapewnia 42-godzinną rezerwę chodu. Jak większość zegarków tego producenta, tak i ten posiada certyfikat chronometru COSC.
Certyfikat COSC w zegarkach Ball Engineer Hydrocarbon AeroGMT IIBall Engineer Hydrocarbon AeroGMT II sprzedawany jest w wersji ze stalową bransoletą, „uzbrojoną” w potrójne opatentowane zapięcie lub gumowym czarnym paskiem zapinanym na klasyczną klamrę. W obu konfiguracjach zegarek prezentuje się genialnie. Do wyboru klienci mają kilka wariantów, różniących się kolorystyką traczy, a także obrotowego pierścienia.
Ball Engineer Hydrocarbon AeroGMT II oraz niezaowdne zapięcia
Niesztampowy przedstawiciel kolekcji Hydrocarbon to bardzo intrygujący wyrób, naszpikowany ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Zaimplementowane autorskie rozwiązania zapewniają pożądaną wytrzymałość i niezawodność, nawet w ekstremalnych warunkach. System Night Reading Evolution z kolei umożliwia bezproblemowy odczyt wskazań w każdej sytuacji. Czy jest to odpowiedni zegarek dla pilota? Pytanie jest raczej retoryczne, ponieważ już od wielu lat zegarki nie służą awiatorom jako niezbędne narzędzia do pracy. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę całokształt, to nowy Engineer Hydrocarbon AeroGMT II jest jak najbardziej godnym zakupu gadżetem i to nie tylko dla pilotów.

Zegarek Ball Engineer Hydrocarbon AeroGMT II jako niezwykły dodatek jak i również funkcjonalny gadżet

FILTRY0