Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Damskie zegarki skeleton - wyrafinowane piękno Carl von Zeyten

05-10-2020

Co byłoby, gdybyśmy mogli zdjąć tarczę i spojrzeć prosto w serce czasomierza? Jak się okazuje, możemy! Wiele marek tworzy damskie zegarki typu skeleton. W takim modelu mechanizm jest odkryty, dzięki czemu możemy obserwować jego pracę. Jednak prawdziwa szkieletyzacja to znacznie więcej. Pociąga to również za sobą specjalne dekorowanie zasadniczych elementów werka. Krótka historia prestiżu, czyli zegarki skeletonowe

Zegarki skeletonowe znane są od dawna. Już w 1760 roku francuski zegarmistrz André Charles Caron postanowił zrezygnować z tarczy zegarka, aby jego klienci mogli podziwiać blask jego mechanicznych mechanizmów. Co więcej, odkrył, że mógłby produkować jeszcze cieńsze zegarki kieszonkowe, pomijając niektóre niepotrzebne elementy. Klientela Carona składała się z XVIII-wiecznej paryskiej elity, więc jego zegarki szkieletowe były przeznaczone dla bardzo ekskluzywnej grupy klientów. Po prawie 175-letnim zniknięciu tego typu modeli, to Audemars Piguet w 1934 roku przypomniał o unikalności zegarka szkieletowego i zaoferował go znacznie szerszej publiczności.

Krótka historia prestiżu, czyli zegarki skeletonoweSkeletony damskie od Carl von Zeyten

Niewątpliwie zegarki skeletonowe damskie to jedne z najbardziej biżuteryjnych i prestiżowych czasomierzy na rynku. Przeszklona tarcza przez którą możemy obserwować działanie mechanizmu, wzbudza zachwyt swoim widokiem. Dlatego też skeletonowe zegarki mogą stać się niezwykle biżuteryjnymi dodatkami dla kobiety. Zdobione mechanizmy, których pracę można podglądać przez przejrzystą tarczę robi naprawdę duże wrażenie. Wpatrywanie się w rytmicznie poruszające się koło zębate naprawdę uzależnia! O tym doskonale zdaje sobie sprawę niemiecka marka Carl von Zeyten, która zasłynęła z tworzenia niezwykle wyrafinowanych skeletonowych zegarków damskich. 

Skeletony damskie od Carl von Zeyten

Można śmiało powiedzieć, że mamy tutaj do czynienia z iście barokowym wzornictwem. Kunsztowne wykonane poszczególne elementy mechanizmów, zachwycają swoją misteryjnością. Wokół otwartej tarczy rozpościerają się wyraziste oznaczenia godzinowe, dzięki czemu łatwo i wygodnie odczytamy czas. Częstokroć w damskich modelach Carl Von Zeyten mamy do czynienia również z ozdobnymi kopertami, wykończonymi połyskującymi kamyczkami. Tworzą one piękną ramę dla cyferblatu, wpisując się zdobieniami w aktualną modę. W zależności od zegarka całości wieńczą mocne skórzane paski lub bransolety. Dopełniają one stylistyki czasomierza, zapewniając jednocześnie jego bezpieczne trzymanie się na nadgarstku.Dlaczego warto wybrać zegarki damskie skeleton od Carl von Zeyten?

Zegarki skeletonowe uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych czasomierzy na świecie. Pozostają napędzane przez mechanizm z ręcznym lub automatycznym naciągiem, wzbudzając podziw wśród wszystkich miłośniczek piękna i stylowych dodatków. Taki czasomierz idealnie sprawdzi się w zestawieniu z wieczorowymi, a także formalnymi strojami. Z powodzeniem może pełnić funkcję wyszukanej ozdoby. To jednak nie wszystko. Zegarki Carl von Zeyten cechują się bardzo wysoką jakością wykonania. Stalowa koperta wraz z elastycznym szkłem mineralnym gwarantują niezawodne działanie modelu w codziennych warunkach.

Dlaczego warto wybrać zegarki damskie skeleton od Carl von Zeyten?


FILTRY0