Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Niepowtarzalne zegarki Carl von Zeyten dla najbardziej wymagających

14-08-2020

Wśród miłośników zegarmistrzostwa największe uznanie zdobywają marki, które wniosły do branży coś nowego i oryginalnego. Wbrew pozorom nie muszą one wcale legitymować się długoletnim stażem. Kluczową kwestię stanowi tutaj rzetelne podejście do zegarmistrzowskiej sztuki, które dla wprawnego oka widoczne jest po pierwszym wejściu w kontakt z zegarkiem. Dobrym przykładem jak powinno się współcześnie tworzyć czasomierze są z pewnością zegarki Carl von Zeyten, które przybliżymy w niniejszym artykule.Zegarki Carl von Zeyten – niemiecka solidność

Zegarki Carl von Zeyten – niemiecka solidność
Marka Carl von Zeyten pochodzi od imienia niemieckiego zegarmistrza, który w połowie ubiegłego wieku zajmował się montażem i serwisowaniem zegarków naręcznych i kieszonkowych. Zegarki Carl von Zeyten odwołują się jednak do całej tradycji zegarmistrzowskiej Niemiec, chcąc przelać w swoje produkty słynną niemiecką solidność. Nie wszyscy pasjonaci zegarków zdają sobie sprawę, że niemiecki Szwarcwald, był jednym z zegarmistrzowskich zagłębi XIX i XX wiecznej Europy. Wtedy produkowano tam przepięknie zdobione zegarki z tzw. “kukułką”, a zegarmistrzowie kształcili się w Książęcej Badeńskiej Szkole Zegarmistrzowskiej.


Choć zegarki Carl von Zeyten są zegarkami naręcznymi, zdobnicze tradycje są widoczne w nich na pierwszy rzut oka. Oferowane przez markę kolekcje są naprawdę niepowtarzalne i charakteryzują się właśnie nietypowym designem. Wiele kolekcji odwołuje się bezpośrednio do lokalizacji, w których znajdowało się najwięcej warsztatów jak Triberg i ST. GEORGEN. Zegarki Carl von Zeyten chcą przypomnieć kunszt niemieckich zegarmistrzów, oferując przy tym sporą dawkę oryginalności i solidnego wykonania.Niepowtarzalny design zegarków skeleton i zegarków open-heart

Inspiracja szwarcwaldzkim zdobnictwem zegarów ściennych sprawia, że zegarki Carl von Zeyten są niepowtarzalne i niezwykle charakterystyczne. Kunsztowne zdobienie szkieletowych konstrukcji wyróżnia się bardzo wyraźnie na tle innych marek. Mechanizmy bardzo często stanowią tutaj kluczowy element stylistyki i jest to efekt modyfikacji, jakie niemieccy rzemieślnicy wprowadzają do sprawdzonych mechanizmów Seiko, Miyota, Seagull czy Ronda. Koperty zegarków Carl von Zeyten są zazwyczaj sporych rozmiarów i często zdobione są w różnorodny sposób.
Niepowtarzalny design zegarków z wyjątkowymi tarczami


Niepowtarzalny design zegarków skeleton i zegarków open-heart
Techniki zdobnicze to tak właściwie kolejny wyróżniający zegarki Carl von Zeyten element. Radełkowanie koronek, perełkowanie powierzchni mechanizmu, wzory z pasów genewskich i wszelakie sposoby fakturowania są wśród tych czasomierzy wszechobecne i nadają im niesamowitego wyglądu. Ten techniczny, barokowy design, świetnie uzupełniają solidne i grube paski z naturalnej skóry. Zegarki szkieletowe Carl Von Zeyten pojawiają się równie często w damskich modelach, które są świetnym dodatkiem dla kobiet ceniących efektowne dodatki.Zegarki Carl von Zeyten Black Forest – wysoka jakość za rozsądną cenę

Pomimo manufakturowego pochodzenia, zegarki Can von Zeyten oscylują głównie w przedziale od 1000 zł do 2000 zł. Nie jest to wygórowana cena za zegarki z automatycznym mechanizmem, szczególnie, że w cenie zawarty jest przecież niepowtarzalny design. Najważniejsze modele marki, czyli zegarki Carl von Zeyten Black Forest to najlepszy sposób na przyjrzenie się jak wiele można zyskać decydując się na niemieckie czasomierze. “Black Forest” to po niemiecku Schwarzwald, co tłumaczy ich wyjątkowy charakter. Zegarki skeleton z tej serii cechują się szczególną troską o wyjątkowość stylistyki.
Zegarki Carl von Zeyten Black Forest – wysoka jakość za rozsądną cenę

 

Wyjątkowe zegarki Carl von Zeyten Black Forest Limited Edition
Wśród nich możemy spotkać między innymi modele z kołem zamachowym umieszczonym ponad tarczą np. Carl von Zeyten CVZ0042BL. W ofercie marki nie brakuje też innych wyróżników szkieletowych zegarków dual balance. Ich przykładem są limitowane zegarki Carl von Zeyten Black Forest, ograniczone do 2999 sztuk. 


Podwójne koło zamachowe jest rzadko spotykaną komplikacją, której celem jest nie tylko urozmaicenie wyglądu. Zegarki Carl von Zeyten Black Forest Limited Edition są dzięki niemu precyzyjniejsze, dzięki ciągłej korekcji drobnych wad pojedynczego koła.
najpopularniejsze zegarki Carl von ZeytenZobacz najpopularniejsze zegarki Carl von Zeyten: