Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

G-SHOCK GA-100 - idealna propozycja na pierwszego G

01-03-2021

G-SHOCK to marka zegarków japońskiego producenta, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Sięgają po nią nie tylko mężczyźni, lecz również kobiety i młodzież w każdym wieku. Dzieje się tak za sprawą licznych modeli dostępnych w różnych seriach, które zróżnicowane są pod względem funkcji, wielkości czy kolorystyki. Znajdziemy tutaj modele o bardzo prostej budowie i kształcie, z bardzo podstawowymi funkcjami. Nie będzie również większego problemu jeżeli szukamy zegarków o bardzo zaawansowanych funkcjach. Oczywiście w świat zegarków G-SHOCK można zagłębiać się w nieskończoność, ale od czegoś trzeba zacząć. Jaki zatem model jest idealną propozycją na pierwszego G-SHOCKa ?Najczęstsze propozycje zegarkowe na pierwszy zegarek G-SHOCK

Zegarek G-Shock na pierwszy zegraek

Zaczynając swoją przygodę z zegarkami G-SHOCK należy zastanowić się, jaki model wybrać na pierwszego G. Producent daje możliwość wyboru spośród wielu zegarków, które jednak zasadniczo różnią się od siebie wyglądem i funkcjami. Do tych, które najczęściej przedstawiane są jako najlepszy wybór na pierwszego G, są popularne kostki. Dzieje się tak dlatego, gdyż mają ponadczasowy wygląd i kopertę o mniejszych wymiarach: 48,9 mm x 42,8 mm x 13,4 mm. I faktycznie jeżeli chodzi o wielkość koperty to kostki w zasadzie nie mają sobie równych. Jednak decydując się zegarki G-SHOCK DW-5600 otrzymamy w zasadzie podstawowe funkcje,a jeżeli ktoś szuka bardziej rozbudowanego zegarka, to pięćdziesiątka szóstka nie spełni jego oczekiwań. 


Propozycją, która pojawia się równie często jest G-2900. Ten model jest już bardziej rozbudowany funkcyjnie, jednak niestety coraz trudniej osiągalny. Dodatkowo kształt koperty nawiązuje do starszych modeli G-SHOCKa, co nie każdemu może się podobać. Należy zwrócić uwagę na jeden wspólny element, który łączy powyższe propozycje. Zarówno DW-5600 jak i G-2900 to zegarki stricte cyfrowe. Należałoby zatem poszukać propozycji wśród zegarków wyposażonych we wskazówki. GA-2100 jest tym modelem, który równie często pojawia się w wielu zestawieniach. Ten model to najcieńszy G-SHOCK w ofercie producenta i cechuje go wszechobecny minimalizm. Znajdziemy tutaj wskazówki (minutowa, godzinowa) oraz wyświetlacz. Jednak GA-2100 to model o bardziej delikatnym wyglądzie, który wizualnie znacznie odbiega od potężnych zegarków G-SHOCK. Idealne połączenie rozbudowanych funkcji z typowym dla G designem znajdziemy w serii zegarków G-SHOCK GA-100. To właśnie modele z tej serii od lat cieszą się największą popularnością z serii zegarków G-SHOCK Analog/Digital.

Designerski G-Shock w czerwonym kolorzeGA-100 - propozycja, która wyróżnia się od pozostałych G.

Casio G-SHOCK GA-100 to zegarek, który od premiery wzbudza zainteresowanie fanów marki. Został zaprojektowany w taki sposób, żeby sprostać oczekiwaniom użytkowników nie tylko pod kątem wyglądu, ale również funkcji. GA-100 wyposażony został we wskazówki godzinową i minutową oraz wskazówkę sub-tarczy usytuowanej pod godziną 12. Zastosowano również cztery symetrycznie rozmieszczone wyświetlacze. Dwa z nich - okrągłe, znajdują się w górnej części tarczy. Większe, które odpowiadają za wyświetlanie najważniejszych danych znajdują się na dole. Takie rozmieszczenie wyświetlaczy oraz wskazówki sub-tarczy powoduje, że mamy do czynienia z przemyślanym designem tego czasomierza. 


Zegarek g-shock w wojskowym stylu

Kultowa konstrukcja G-SHOCK GA-100

To, co od razu rzuca się w oczy, to potężny bezel, który w wyjątkowy sposób chroni mineralne szkło przed wszelkimi uszkodzeniami. Koperta tego czasomierza mierzy 55 mm x 51,2 mm x 16,9 mm i waży około 70 g. Prostokątne, duże przyciski ułatwiają obsługę zegarka. A otaczające je elementy bezela chronią przed przypadkowym użyciem. GA-100 to model, który wyposażony został w szeroki pasek, który wraz z potężnym bezelem tworzy świetnie wyglądającą całość. Co więcej, pasek posiada dwa rzędy otworów i prostokątną sprzączkę wykonaną ze stali. Te elementy powodują, że wizualnie Casio G-SHOCK GA-100 na ręce prezentuje się wyśmienicie.

Jest jeszcze jeden element, który zadecydował o popularności tego modelu. Jest nim niewygórowana cena. Obecnie najpopularniejsze wersje kolorystyczne możemy znaleźć już za około 400 PLN. Taką kwotę należy zapłacić za zegarek, który pochodzi od oficjalnego sprzedawcy, który gwarantuje nie tylko 100% oryginalność ale również zapewnia pełną obsługę gwarancyjną i serwisową.Wszechstronna funkcjonalność Casio G-SHOCK GA-100

Casio G-SHOCK GA-100 to jeden z nielicznych modeli, które posiadają funkcję pomiaru prędkości dla określonego odcinka. Jest ona elementem funkcji stopera, która do wskazań pomiaru wykorzystuje małą sub-tarczę i prawy górny wyświetlacz. Prędkość mierzona i wyświetlana przez zegarek obliczana jest na podstawie określonego przez użytkownika dystansu oraz czasu. Zakres pomiaru prędkości wynosi tutaj do 1998 jednostek na godzinę a dystans możemy ustawić w zakresie do 99,9. Zegarek wyposażony został również we wskaźnik Mach, który zostanie wyświetlony po przekroczeniu prędkości 1225 jednostek na godzinę. Sam stoper jest również bardzo rozbudowany. Może mierzyć czas aż do 100 godzin z dokładnością 1/1000 sekundy. Decydując się na GA-100, użytkownik otrzymuje również do dyspozycji 24 godzinny timer z możliwością auto-powtarzania, czas światowy z dostępem do 29 stref czasowych w 48 miastach, pięć alarmów oraz sygnalizację pełnej godziny SIG.
czarno-czerwony zegarek g-shockWyjątkowo zróżnicowana kolorystyka serii G-SHOCK GA-100.

Jeżeli decyzja o zakupie modelu Casio G-SHOCK GA-100 została już podjęta, pozostaje wybór konkretnej wersji kolorystycznej. Naprawdę jest z czego wybierać. Producent przygotował szereg wersji kolorystycznych, które zdecydowanie usatysfakcjonują zróżnicowanych pod względem oczekiwań fanów.


czarny zegarek g-shock w sportowym stylu

Bestsellery G-SHOCK GA-100

Jeżeli istnieje potrzeba zakupu czarnego zegarka - nie ma problemu:

G-SHOCK GA-100-1A1ER niczym seria Black Out pochłonięta jest przez czarny kolor. Negatywowy wyświetlacz świetnie uzupełnia całość. Jeżeli chodzi o tarczę, to białe wskazówki stanowią akcent przełamujący wszechobecną czerń.


G-SHOCK GA-100-1A2ER to model, w którym nieco bardziej widoczny jest drugi kolor. W tym wypadku czerń przeplata się z niebieskimi elementami tarczy i wskazówkami.

czarny zegarek g-shock z niebieskimi detalami


Zegarek zegarek G-shock w czarnym kolorze z różowymi detalami

G-SHOCK GA-100 pokochały również kobiety

Wielkość GA-100 niekoniecznie musi oznaczać, iż jest to zegarek skierowany jedynie do mężczyzn. Znajdziemy również modele, które równie chętnie wybierane są przez mężczyzn jak i kobiety - GA-100GBX-1A4ER stanowi połączenie czerni z pastelowym różem. Delikatnie różowe napisy na bezelu, oznaczenia indeksów i wskazówki świetnie współgrają z negatywowym wyświetlaczem. Wyświetlana czcionka również posiada różowe zabarwienie.


Klasyczna odsłona G-SHOCK GA-100

G-SHOCK GA-100-1A4ER to najbardziej klasyczna odsłona serii. Znajdziemy tutaj kolor czarny, czerwony oraz jasno-popielaty. Pozytywowy wyświetlacz nadaje klasycznego wyglądu i zapewnia swobodę odczytów w każdej sytuacji. G-SHOCK GA-100GBX-1A9ER to propozycja dla tych, którzy szukają w zegarkach zestawienia czerni z kolorem żółtym i złotym. Pozytywowy wyświetlacz o żółto - limonkowym zabarwieniu jest idealnym tłem dla żółtych wskazówek i napisów na bezelu. Wszystko otacza stonowana czerń.

czarno-złoty zegarek g-shock dla każdego


Wyątkowy zegarek Casio G-shock w biało-czarnym kolorze

Szturmowiec GA-100

GA-100 jest modelem bardzo zróżnicowanym pod względem kolorystyki. G-SHOCK GA-100BW-1AER w wyniku połączenia dwóch kolorów: białego i czarnego, często określany jest mianem “Storm Troopera”. W zasadzie cała tarcza i napisy na bezelu są białe, co w połączeniu z negatywowym wyświetlaczem i czarnym bezelem i paskiem stwarza wyjątkowe wrażenie trójwymiarowości.


G-SHOCK GA-100 w militarnej stylistyce

Od pewnego czasu obserwuje się wzrost zainteresowania aktywnością outdoorową. Do łask wraca wzór kamuflażu. G-SHOCK GA-100CF-1A9ER oraz G-SHOCK GA-100CM-5AER to modele, które idealnie uzupełnią outdoorowy strój. Wersja CM (Camouflage) w zasadzie w całości pokryta jest wzorem kamuflażu. CF natomiast odnosi się do tarczy (Camo Faceplate) i to ona pokryta jest wojskowym wzorem.

Militarna stylistyka w zegarku g-shock


Uniwersalny zegarek G-Shock a białym kolorze z niebieskimi i czarnymi detalami

Wakacyjna propozycja G-SHOCK GA-100

Seria GA-100 jest na tyle uniwersalna, że znajdziemy w niej również propozycje na lato. Do typowych wersji wakacyjnych zaliczamy G-SHOCK GA-100B-4AER - wyposażony został w czerwony pasek i bezel. W zestawieniu z negatywowym wyświetlaczem i czarną tarczą tworzy bardzo atrakcyjny wygląd. Drugą letnią propozycją jest G-SHOCK GA-100B-7AER. Ta wersja posiada biały pasek, bezel, wskazówki i oznaczenia indeksów. Czarną tarczę i negatywowy wyświetlacz okala niebieski element koperty, który tworzy oring oddzielający tarczę od bezela.