Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

G-SHOCK GBA-900 - nowa odsłona kolekcji G-SQUAD

31-08-2021

W pierwszej połowie ubiegłego roku Casio zaprezentowało dwie super nowości z serii G-SHOCK G-Squad. Nowe — niespotykane dotąd rozwiązania w postaci alarmu wibracyjnego, wyświetlania powiadomień otrzymanych na smartfona oraz wyświetlacze Memory In Pixel spowodowały, że GBD-H1000 i GBD-100 zostały przyjęte przez fanów marki z ogromnym zainteresowaniem.

Zegarki G-SHOCK GBA-900 w czterech wersjach kolorystycznych

Wydawałoby się, że te dwa nowe — w pełni cyfrowe G-SHOCKi wprowadziły nowy kierunek rozwoju w linii G-Squad. Jednak zaprezentowana w maju 2021 nowość GBA-900 potwierdziła, iż ta sportowa kolekcja zegarków japońskiego producenta będzie podzielona na dwie zasadnicze linie: G-SHOCK Bluetooth Digital — GBD oraz G-SHOCK Bluetooth Analog — GBA. To właśnie ta druga wzbogacona została o nowe modele!


G-SHOCK G-Squad GBA-900, czyli powrót do korzeni w nowej odsłonie

Przyglądając się nowości G-SHOCK G-Squad GBA-900 od razu można zauważyć nawiązanie do pierwszego modelu serii, jakim był GBA-800. To z pewnością zasługa wskazówek, które połączono z wyświetlaczami. Dla przypomnienia warto bowiem wspomnieć, GBA-800 był do tej pory jedynym modelem serii G-Squad o godzinowych i minutowych wskazówkach.

Zegarek G-SHOCK Casio G-SQUAD GBA-800-9AER BLUETOOTH SYNC STEP TRACKER zegarek męski na pasku w stylu sportowym


Zegarki G-Shock GBA-900 w czterech wersjach kolorystycznych

Casio zaznacza, iż GBA-900 stanowi niejako połączenie tradycyjnego wyglądu czasomierza z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Zmianie zdecydowanie uległa tarcza, która zawiera w sobie bardziej rozbudowane wyświetlacze (w zestawieniu z GBA-800). Główny wyświetlacz umiejscowiono w dolnej części tarczy. Z kolei ten odpowiedzialny za wskazanie statusu połączenia Bluetooth, który w serii 800 znajdował się w okolicach godziny 14, przeniesiono w okolice godziny 10. 


Generalnie w nowości G-SHOCK G-Squad GBA-900 maksymalnie wykorzystano możliwości umieszczenia dodatkowych wyświetlaczy, co niewątpliwie wpłynęło na zwiększenie czytelności tego sportowego zegarka. Wyświetlacz odpowiedzialny za wskazanie aktywnego Alarmu oraz Sygnalizacji Pełnej Godziny SIG znajduje się na wysokości godziny 9. Natomiast przestrzeń pomiędzy godziną 11, a 1 zarezerwowana została dla niespotykanego dotąd w tej serii wyświetlacza wskazań poziomu aktywności treningowej.

Zegarki G-Shock GBA-900 w czterech wersjach kolorystycznych zegareki męskie w sportowym stylu

Nowy design oraz rozwiązania technologiczne w G-SHOCK G-Squad GBA-900

Zegarek G-SHOCK Casio GBA-900-7AER G-SQUAD BLUETOOTH SYNC STEP TRACKER męski zegarek sportowy na białym pasku

Wyeliminowanie zachodzących na siebie części, sprawiło, że zegar uzyskał smuklejszą kopertę. GBA-900 tak jak jego poprzednik waży 61 g, natomiast wymiary koperty w tym modelu wynoszą: 51,3 mm x 48,9 mm x 16,6 mm (wymiary koperty GBA-800 to 54,1 mm x 48,6 mm x 15,5 mm).  Zastosowanie przez markę G-SHOCK nowego modułu umożliwiło także wyodrębnienie przycisku DISP (Display), który umiejscowiono na godzinie 9. Odpowiada on za przełączanie wskazań wyświetlacza. Nie koliduje z nadgarstkiem, umożliwiając zdecydowanie łatwiejszą obsługę zegarka (szczególnie dla osób noszących zegarki na lewej ręce).


Przy omawianiu GBA-900 warto zwrócić uwagę na bardzo miękki i wygodny pasek. Wykonano go z wytrzymałego uretanu, którego liczne otwory zapewniają bardzo dobre dopasowanie do wielu zróżnicowanych obwodów nadgarstka. W zegarku znajdziemy także specjalne otwory umiejscowione na wysokości łączenia paska z kopertą, mające zapewnić dodatkową wentylację. Takie rozwiązanie zdecydowanie zwiększy komfort użytkowania zegarka podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Zegarek G-SHOCK Casio GBA-900-7AER G-SQUAD BLUETOOTH SYNC STEP TRACKER męski zegarek sportowy na białym pasku

Aplikacja G-SHOCK  w G-Squad GBA-900

Aplikacja G-SHOCK MOVE w G-SHOCK G-SQUAD GBA-900

GBA-900 w odróżnieniu od swoich poprzedników z serii GBA i GBD, współpracuje z darmową aplikacją G-SHOCK Move (do tej pory G-SHOCK Connected). Zaprezentowana po raz pierwszy wraz z modelami GBD-H1000 oraz GBD-100 jest w tym modelu zdecydowanie bardziej rozbudowana pod kątem sportowego wykorzystania czasomierza. Standardowo umożliwia obsługę funkcji i ustawień zegarka, pozwalając jednocześnie sprawdzenie historii aktywności. 


Dla dokonywania poprawnych pomiarów użytkownik ma możliwość stworzenia własnego profilu (wiek, płeć, wzrost, waga), który posłuży m.in. do określenia statusu poziomu aktywności dla konkretnego biegu. Połączenie zegarka z bardzo rozbudowaną aplikacją umożliwia wykorzystanie funkcji LifeLog, która na podstawie liczby kroków nie tylko oblicza kalorie i dystans, ale również podstawowe tempo przemiany materii.

Aplikacja G-SHOCK Move tworzenie profilu użytkownika


Aplikacja G-SHOCK Move mierzenie przebytego dystansu

G-SHOCK G-Squad GBA-900 posiada jeszcze jeden niespotykany dotąd element. Zegarek po sparowaniu urządzeń może dokładniej mierzyć przebyty dystans, nawet bez konieczności połączenia ze smartfonem. Co więcej, jako jedyny do tej pory model z serii GBA — dziewięćsetka wyposażony został  w funkcję informującą użytkownika o otrzymaniu powiadomienia na smartfona. Zegarek wyposażono także w funkcję, na której brak użytkownicy bardzo często zwracali uwagę. Mowa jest o wyświetlaczu pokazującym charakterystyczna do konkretnego rodzaju powiadomień ikonę. Oczywiście korzystanie z niej wymaga wcześniejszego sparowania urządzeń i zainstalowania aplikacji G-SHOCK Move.


Zegarek G-Squad GBA-900 - pozostałe zaawansowane funkcje

GBA-90 wyposażono w funkcję sygnalizacji pełnej godziny SIG oraz pięć niezależnych alarmów, w tym tzw. „alarm śpiocha”.  Za sprawą dostępu do 48 miast w 31 strefach czasowych, mamy możliwość odczytania godziny w jednocześnie dwóch miejscach na świecie. Mimo wszystko do najbardziej rozbudowanych funkcji w zegarku należą timer i stoper.

Zegarek G-SHOCK Casio GBA-900-7AER G-SQUAD BLUETOOTH SYNC STEP TRACKER męski zegarek sportowy na białym pasku


Zegarek G-SHOCK Casio GBA-900-7AER G-SQUAD BLUETOOTH SYNC STEP TRACKER męski zegarek sportowy na białym pasku

Timer jak w każdym G-Squadzie posiada możliwość ustawienia pięciu timerów o łącznym czasie trwania do 60 minut, gdzie jednostką pomiaru jest jedna sekunda. Użytkownik może wykorzystać tutaj opcję auto-powtarzania, pięciosekundowego odliczania timera do startu oraz programowania timerów z powtarzaniem od 1 do 20 razy.


Stoper w tym modelu mierzy czas z dokładnością do 1/100 sekundy (przez pierwszą godzinę), a zakres pomiaru wynosi tutaj 24 godziny. Ponadto funkcja ta umożliwia pomiar czasu okrążeń, czasu dzielonego, dystansu czy tempa. Zegarek posiada również pamięć umożliwiającą zapisanie do 45 rekordów, uwzględniających takie dane jak: miesiąc rozpoczęcia pomiaru, datę, godzinę, minuty, czasy okrążeń/czasów dzielonych, całkowity czas, dystans, średnie tempo, spalone kalorie, numer okrążenia, czas, dystans, średnie tempo każdego okrążenia czy czasu dzielonego.

Zegarek G-SHOCK GBA-900-4AER Casio G-SQUAD BLUETOOTH zegarek sportowy na czerwonym pasku

Niezwykła obudowa G-SHOCK G-Squad GBA-900

Zegarek sportowy G-SHOCK GBA-900 podświetlenie LED Super Illuminator

Jak na rasowego G-SHOCKa przystało, GBA-900 posiada wzmocnioną konstrukcję odporną na wstrząsy i uderzenia. Wysoką wodoszczelność na poziomie 20 ATM pozwala na pływanie oraz nurkowanie z zegarkiem na nadgarstku. Z kolei czytelność i odczyt danych w każdej sytuacji zapewnia podwójne podświetlenie LED Super Illuminator. Hand Shift umożliwia przesunięcie wskazówek w celu odsłonięcia wyświetlaczy. Tarcza od góry osłonięta jest wysokiej jakości szkłem mineralnym. Jego mocna struktura, gwarantuje dobrą ochronę tarczy w przypadku upadku zegarka. 


Cztery wersje kolorystyczne G-SHOCK GBA-900 - ... ale to dopiero początek

Japoński producent przedstawił nowość w czterech wersjach kolorystycznych:

G-SHOCK G-Squad GBA-900-7AER - połączenie bieli z czernią stanowi idealną propozycję na lato. Biały pasek z otworami wentylacyjnymi i bezel kontrastują z negatywowym wyświetlaczem, czarną tarczą oraz przyciskami. W ciemnych tonach zachowano także sprzączkę, szlufkę oraz skrzydełka/uszy znajdujące się na łączeniu paska i koperty.

Zegarek G-SHOCK Casio GBA-900-7AER G-SQUAD BLUETOOTH SYNC STEP TRACKER męski zegarek sportowy na białym pasku


Zegarek G-SHOCK GBA-900-1AER Casio G-SQUAD BLUETOOTH na czarnym pasku

G-SHOCK G-Squad GBA-900-1AER - to podstawowa czarna wersja kolorystyczna serii. Wszechobecną czerń rozświetlają jasne wskazówki oraz wskazania wyświetlane na negatywowym wyświetlaczu. 


G-SHOCK G-Squad GBA-900-4AER - takiego zestawienia kolorystycznego nie mogło zabraknąć. Żywa pomarańcza połączona z klasyczną czernią. Kolorem pomarańczowym pokryto nie tylko pasek i bezel, ale również część elementów tarczy. GBA-900-4AER to zdecydowanie najbardziej żywiołowa odsłona nowości G-Squad.

Zegarek G-SHOCK GBA-900-4AER Casio G-SQUAD BLUETOOTH zegarek sportowy na czerwonym pasku


Zegarek G-SHOCK Casio GBA-900-1A6ER G-SQUAD BLUETOOTH zegarek męski w sportowym stylu na czarno-fioletowym pasku

G-SHOCK G-Squad GBA-900-1A6ER - proponuje wyjątkowe kolory dla osób lubiących wyróżniać się z tłumu. Model łączy bowiem czerń, fiolet oraz turkus. Mimo tak oryginalnego zestawu barw zegarek nie jest „krzykliwy”.


Historia serii G-SHOCK G-Squad jednoznacznie wskazuje, że wyżej wskazane modele to dopiero początek i z biegiem czasu powinny pojawić się inne warianty kolorystyczne. Być może doczekamy się nawet zastosowania elementów transparentnych, które tak chętnie wykorzystywane są przez Casio w ostatnich projektach.


Dla kogo Casio G-SHOCK G-Squad GBA-900 ?

Mając przed sobą GBA-900 zdecydowanie należy podkreślić jego sportowy charakter, który objawia się nie tylko zaawansowanymi stricte sportowymi funkcjami, lecz również wyrazistym wyglądem. Niemniej należy podkreślić, iż dedykowana, darmową aplikacją G-SCHOCK jest wyłącznie dodatkiem. Umożliwia ona całkowite wykorzystanie funkcjonalności zegarka. Nie oznacza to jednak, iż jest niezbędna dla korzystania z GBA-900. Jeżeli bowiem podoba Ci się design tego modelu, a nie jesteś np. fanem technologii Bluetooth, GBA-900 nadal będzie dla Ciebie. Sprawdzi się on bowiem równie dobrze w roli funkcjonalnego, sportowego czasomierza, jak również świetnie prezentującego się na nadgarstku zegarka na co dzień.

G-SHOCK GBA-900

Wybierz swój model G-SHOCK G-Squad GBA-900: