Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki G-SHOCK. 5 modeli zegarków męskich Casio G-SHOCK, które warto wybrać

15-09-2021

Japońskie zegarki Casio G-SHOCK to ikona stylu, która powstała prawie 40 lat temu. Dokładnie w 1983 roku Kikuo Ibe stworzył praktycznie niezniszczalny model G-SHOCK, dzięki któremu Casio stało się jednym z największych producentów zegarków na świecie. Zegarki Casio G-SHOCK cieszą się niesłabnącą popularnością, a liczba dostępnych modeli może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie pięciu wyjątkowych modeli, którymi warto się zainteresować. 


Zegarek G-SHOCK Casio Red Giant GA-100-1A4ER  

G-SHOCK Casio z serii GA-100 został stworzony z myślą o osobach, które preferują połączenie zegarka analogowego z zegarkiem elektronicznym. W 50 – milimetrowej kopercie znajduje się tarcza z wieloma komplikacjami, które w znaczny sposób ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Jedną z nich jest rozbudowany automatyczny kalendarz, który wskaże zawsze aktualny dzień, bez względu na liczbę dni w miesiącu i lata przestępne. Casio Red Giant GA-100-1A4ER posiada również funkcję chronografu, mierzącego czas z dokładnością do 1/1000 sekundy. Dodatkowo czasomierz uzbrojony jest w 5 różnych alarmów, czas światowy, funkcję drzemki oraz pomiar prędkości. Wszystkie te funkcje dostępne są zaraz po naciśnięciu jednego z przycisków, który jest przypisany danej komplikacji. Koperta zegarka Casio Red Giant GA-100-1A4ER zbudowana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego w kolorze czarnym, który przełamują czerwone elementy, nadające mu młodzieżowego charakteru. Szczelność koperty gwarantuje swobodne poruszanie się pod wodą do głębokości 200M, a system Vibration Resistant ochroni mechanizm przed wstrząsami.
Zegarek G-SHOCK GA-100-1A4ER Casio Red GiantZegarek G-SHOCK Casio TIMECATCHER DW-5600E-1VZ 

Zegarek G-SHOCK DW-5600E-1VZ Casio TIMECATCHER
Zegarek G-SHOCK z serii 5600 to propozycja dla osób ceniących klasykę. Model Casio TIMECATCHER DW-5600E-1VZ jest zbliżony do swojego protoplasty, który dał początek całej kolekcji G-SHOCK. W klasycznej kwadratowej obudowie zegarka elektronicznego znajduje się sprawdzony japoński mechanizm kwarcowy, który nie zawiedzie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Niewątpliwym atutem modelu G-SHOCK 5600 jest jego masa, która wynosi raptem 57 gramów. Jest to rewelacyjny wynik, który sprawi, że można zapomnieć o tym, że nosi się zegarek. Mimo niewielkiej masy, zegarek posiada kilka przydatnych funkcji, takich jak podświetlenie LED, chronograf, automatyczny kalendarz, alarm i 24-godzinny timer. Zegarek Casio G-SHOCK TIMECATCHER DW-5600E-1VZ to kwintesencja stylu lat 80’ połączona z nowoczesną technologią prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni. Zegarek Casio G-SHOCK MUDMAN G-9300-1ER

G-SHOCK Mudman, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony dla ludzi, którym nieobce są ekstremalne warunki. Specjalnie zaprojektowana duża koperta swoją szczelnością (wynoszącą 200M) może spokojnie konkurować z zegarkami nurkowymi. Uwagę w tym modelu zwracają również duże przyciski, których możemy używać nawet, kiedy nasze dłonie znajdują się w grubej rękawicy. Jak na prawdziwy zegarek do zadań specjalnych przystało, Casio G-SHOCK MUDMAN G-9300-1ER posiada funkcję cyfrowego kompasu, który ustala kierunki świata na podstawie pola magnetycznego Ziemi i poprzez procesor wyświetla kierunki świata, wraz ze stopniami, na dodatkowym wyświetlaczu. 
G-9300-1ER posiada również wbudowany termometr, wskazanie aktualnej fazy księżyca, stoper z możliwością rejestracji czasu do 1000 godzin, 5 alarmów dziennych, czas światowy oraz system Auto Illuminator, który automatycznie rozjaśnia tarczę, w zależności od natężenia światła zewnętrznegoWarto wspomnieć również o technologii Tough Solar, dzięki której wbudowany akumulator jest ładowany poprzez padanie na tarczę promieni słonecznych. Męski zegarek Casio G-SHOCK MUDMAN G-9300-1ER to czasomierz, który możesz zabrać na najbardziej ekstremalną wyprawę w swoim życiu.
 

Zegarek G-SHOCK G-9300-1ER Casio MUDMANG-SHOCK GST-B100D-1AER 

Zegarek G-SHOCK GST-B100D-1AER Casio G-STEEL BLUETOOTH SYNC

G-SHOCK GST-B100D-1AER jest hybrydą zegarka analogowego i smartwatcha. Nie posiada on co prawda ekranu dotykowego, ale możemy bez problemu zsynchronizować go ze smartfonami pracującymi w systemie Android i IOS. Za pomocą specjalnej aplikacji możliwa jest synchronizacja zegarka G-SHOCK GST-B100D-1AER z czasem zegara atomowego. Dodatkowo, za pomocą przycisku FIND w GST-B100D-1AER, możemy uruchomić sygnał w telefonie, który nam się zawieruszył i w ten sposób go odnaleźć. Zegarek męski Casio G-SHOCK GST-B100D-1AER, w odróżnieniu od standardowego smartfona, nie potrzebuje codziennego ładowania, ponieważ korzysta z opatentowanej technologii Tough Solar, wykorzystującej promienie słoneczne do ładowania wbudowanego akumulatora. Na wskazówki i indeksy została naniesiona masa luminescencyjna wysokiej jakości. Oprócz tego zegarek posiada również podświetlenie LED, które pozwoli na odczyt godziny praktycznie w każdych warunkach. Szara tarcza w piękny sposób kontrastuje z polerowanymi indeksami i kopertą ze stali szlachetnej. Model Casio G-SHOCK GST-B100D-1AER to świetny czasomierz w stylu casual. Zegarek Casio G-SHOCK Rangeman  

G-SHOCK Rangeman GW-9400-1ER to jeden z najlepszych survivalowych zegarków dostępnych na rynku. W dużej 53-milimetrowej kopercie znajduje się nowoczesny japoński mechanizm, posiadający w swoim repertuarze wiele przydatnych funkcji takich, jak: barometr, termometr, kompas, wskaźnik wschodów i zachodów słońca, stoper, 5 alarmów, czas światowy, funkcję drzemki oraz datownik. G-SHOCK Rangeman GW-9400-1ER posiada opatentowane przez Casio podświetlenie Super Full Auto LED, które dopasowuje natężenie do panujących na zewnątrz warunków oświetleniowych. Dodatkowo koperta została uszczelniona tak, że zegarek zyskał wodoszczelność 20 BAR - wartość ta pozwala na swobodne nurkowanie z zegarkiem. Na frontowej części koperty umieszczono 4 śrubki, nadające zegarkowi militarnego sznytu. Miłym dla oka akcentem są również czerwone elementy wkomponowane w czarną kopertę, które ożywiają całość. Wszechstronność i wytrzymałość modelu Casio G-SHOCK Rangeman powoduje, że jest jednym z zegarków najczęściej wybieranych przez osoby pracujące w służbach mundurowych. 

Zegarek G-SHOCK GW-9400-1ER Casio RANGEMAN


FILTRY0