Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

G-SHOCK inspirowany kultową analogową grą lat 80

21-02-2022

Każdy z nas próbował chociaż raz w życiu ułożyć kostkę Rubika. Właśnie ta kultowa gra z lat 80. stała się inspiracją do powstania nowego zegarka G-SHOCK Casio GAE-2100RC-1AER. Trójkolorowa tarcza i wymienna ramka wieszczą sukces temu projektowi!


G-SHOCK w wersji kostki Rubika

Zegarki Casio i G-SHOCK często czerpią inspirację z niezwykłych miejsc albo z ikonicznych atrybutów popkultury, czego dowodem jest dedykowany kultowej grze wideo Casio Vintage x Pac-Man. Osoby czekające na nowy niebanalny projekt od japońskiego zespołu i tym razem się nie zawiodą. G-SHOCK postanowił  stworzyć model dedykowany wynalezionej w 1974 roku przez Ernő Rubika - kostce Rubika


 Jak komentują współpracę twórcy Casio GAE-2100RC-1AER"Istnieje wiele synergii między podejściem G-SHOCK do budowania zegarków, a kultową kostką Rubika. Przyciągający wzrok wygląd zewnętrzny z głębszą złożonością i wspólną filozofią "Nigdy się nie poddawaj" sprawiają, że jest to bardzo naturalne partnerstwo.”


Najsłynniejsza gra na świecie, czyli kostka Rubika

Kostka Rubika należy do jednej z najbardziej znanych zabawek w historii, która wyprzedała się w ponad 450 milionów sztuk. Standardowa wersja składa się z 26 małych pól, obracających się wokół centralnej osi. Wyzwaniem jest zdumiewająca liczba możliwości ułożeń — ponad 43 tryliony. Co ciekawe, rekordzistą świata w ułożeniu kostki o wymiarach 3x3x3 jest Tymon Kolasiński. Polakowi udało się to zrobić w zaledwie 5,09 sekundy. 


Moc koloru w Casio G-SHOCK GAE-2100RC-1AER

Zegarek GAE-2100RC-1AER posiada uwspółcześniony kształt charakterystycznej koperty G-SHOCK. Tarcza przedstawia trzy strony kostki Rubika w barwie niebieskiej, czerwonej i żółtej. Kolorów w tym modelu zresztą nie brakuje, bo analogowo-cyfrowy wyświetlacz otoczony został białą ramką z zielono-pomarańczowymi akcentami. Po odwróceniu czasomierza na deklu widoczne jest wygrawerowane logo Rubik x G-SHOCK. Całość wyglądu zegarka uzupełnia natomiast czarny pasek, zwieńczony pomarańczową klamrą i zielonym uchwytem. Pomimo tak szerokiej kolorystyki, czasomierz wcale nie jest pstrokaty. Połączone ze sobą harmonijnie barwy sprawiają, że zegarek G-SHOCK x RUBIK'S wygląda jakby sam został zbudowany z poszczególnych elementów kostki Rubika.


G-SHOCK Rubik's Cube z 2 wymiennymi ramkami

Nowy G-SHOCK Rubik's Cube zaopatrzono w wymienną ramkę, dzięki czemu projekt można uznać za prawdziwy zegarek 2 w 1. Użytkownik otrzymuje możliwość noszenia urządzenia z czarną lub białą ramką, zmieniając w ten sposób charakter modelu i dopasowując go do swojej stylizacji.

 

Wytrzymała koperta z włókna węglowego

Koperta zegarka o szerokości 45 mm zbudowana została z żywicy połączonej z włóknem węglowym, co nadaje obudowie niezwykle dużej trwałości. Gwarantuje skuteczną osłonę wewnętrznych elementów urządzenia przed wibracjami oraz uderzeniami. Tarczę przed stłuczeniem chroni natomiast elastyczne szkło mineralne. Dzięki powłoce luminescencyjnej pokrywającej wskazówki i indeksy możliwy jest przejrzysty odczyt godziny w ciemności lub gorszych warunkach pogodowych. 


G-SHOCK posiada wszystkie standardowe funkcje takie jak stoper, minutnik, alarm, podwójny czas, a także czas światowy. Wysoka wodoodporność na poziomie 20 ATM, pozwala na pływanie i nurkowanie z czasomierzem na nadgarstku. Nad całością czuwa natomiast mechanizm kwarcowy CASIO 5611, zapewniając precyzyjną pracę w każdych warunkach.


Limitowany Casio G-SHOCK x Rubik's Cube w ZEGAREK.NET

Smukła konstrukcja koperty i stylowa ośmiokątna ramka sprawią, że Casio GAE-2100RC-1AER będzie pasował do każdego stroju. Zegarek spodoba się nie tylko fanom kostki Rubika, ale wszystkim osobom lubiącym niebanalne wzornicze projekty. W przypadku G-SHOCKów możemy mieć bowiem pewność, że świetny wygląd idzie w parze z wysoką jakością wykonania.