Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Współpraca G-SHOCK x FC Barcelona - prezentacja spektakularnej nowości G-SHOCK

15-02-2022

G-SHOCK to marka, która nawet na chwilę nie przestaje zadziwiać swoich fanów. Regularne premiery nowych modeli Casio G-SHOCK to już standard. Natomiast nawiązywanie współpracy z innymi markami czy twórcami to zawsze wizjonerskie posunięcie, które od początku zapisuje się na kartach historii zegarkowego świata. Warto zaznaczyć, iż wybór modeli, w których powstają limitowane edycje, jest bardzo zróżnicowany. Działanie to jest bardzo istotne nie tylko z punktu widzenia kolekcjonera, lecz również osoby użytkującej zegarki na co dzień. Pozwala na kupno kolejnego zegarka G-SHOCK, który zdecydowanie odróżnia się od tych, które znajdują się już w kolekcji. Oczywiście od czasu do czasu, G-SHOCK do takiej współpracy wykorzystuje ten sam model zegarka. Jednak i w tym przypadku każda “limitka” jest zupełnie inna.


Innowacyjne wykorzystanie serii G-SQUAD


15 grudnia 2021 roku Casio Europe GmbH przekazało informację o nowych  odsłonach znanych i lubianych modeli G-SHOCK G-SQUAD: GBD-H1000 i GBD-100, które noszą barwy znanego na całym świecie piłkarskiego klubu FC Barcelona. Z punktu widzenia funkcjonalności wskazanych modeli, jest to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Zarówno GBD-H1000 jak i GBD-100 to stricte sportowe G-SHOCKi. Nie są to smartwatche, natomiast ich funkcje stanowią połączenie sportowego G-SHOCKa z wybranymi funkcjami zegarków typu smart, do których zaliczamy chociażby współpracę z dedykowaną aplikacją, system Bluetooth oraz wyświetlanie powiadomień na zegarku. 

Co więcej, sprawdzą się przy intensywnym i zróżnicowanym treningu wydolnościowym, oraz dokonają pomiaru pokonanego dystansu - są dedykowane głównie biegaczom. Nowe wersje otrzymały następujące numery referencyjne: GBD-H1000BAR-4ER GBD-100BAR-4ER.

Matchday Inside FC Barcelona G-SHOCK

Zegarki G-SHOCK G-SQUAD w barwach FC Barcelona

Zegarki G-SHOCK G-SQUAD w barwach FC Barcelona

FC Barcelona to jeden z największych klubów piłkarskich w Hiszpanii. Założony w 1899 roku przez grupę Szwajcarów, Anglików i Hiszpanów, który na przestrzeni lat stał się katalońską instytucją o istotnym znaczeniu społecznym. Obecnie jest to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów na świecie. Do najważniejszych sukcesów FC Barcelony zaliczyć można: 26-krotne Mistrzostwo Hiszpanii, 31-krotne zwycięstwo w Pucharze Hiszpanii, 4 wygrane w rozgrywkach Ligi Mistrzów, raz w Pucharze Europy czy 3-krotne zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata. Naturalnie jest to lista bardzo okrojona i Duma Katalonii w swojej historii odnosiła jeszcze więcej sukcesów.


Gdzie w tym wszystkim G-SHOCK

Otóż aby osiągnąć tak znaczącą ilość tytułów, trzeba umieć walczyć. Najważniejsze jest to, żeby porażkę przekuć w motywację do dalszej pracy w celu osiągnięcia sukcesu. Zatem slogan “Never Give Up!” zdecydowanie może posłużyć jako określenie niezłomności nie tylko całego klubu, ale także - a może przede wszystkim - prawdziwych Kibiców. 


GBD-H1000BAR-4ER i GBD-100BAR-4ER to zegarki upamiętniające dokumentalny film Matchday: Inside FC Barcelona, który przedstawia wewnętrzny świat słynnego klubu piłkarskiego. To ośmioodcinkowy serial dokumentalny poświęcony sezonowi 2018-2019. Film ukazuje drogę od emocji zwycięstwa po agonię porażki, przedstawiając postacie piłkarzy oraz filozofię i kulturę FC Barcelona.

Współpraca GSHOCK I FC Barcelona

Klubowe kolory Dumy Katalonii na zegarkach GBD-H1000BAR-4ER i GBD-100BAR-4ER

Zegarek GSHOCK i FC Barcelona

Elementem odróżniającym nowe odsłony G-SQUADów od dotychczas dostępnych wariantów jest zastosowana kolorystyka. Niezniszczalne G-SHOCKi wykorzystują barwy drużyny: burgund i kolor niebieski. Paski zaprojektowane zostały w sposób przypominający dawne i obecne stroje drużynowe. Znajduje się na nich nadrukowane motto klubu „Més que un club” („Więcej niż klub”) zapisane w lokalnym języku katalońskim. G-SHOCK wraz z klubem FC Barcelona wykorzystali konstrukcję GBD-H1000 - występujący w niej metalowy oring pokryto jasnym złotem, które mieni się jak puchar zwycięzcy. Natomiast żółta szlufka w obydwu modelach posiada cztery czerwone paski katalońskiej flagi. Kolor żółty pojawia się również na skrzydełkach łączących pasek z kopertą oraz na bezelach wypełniając umieszczone na nich napisy i oznaczenia. 


W GBD-100BAR-4ER oring otaczający wyświetlacz jest w kolorze błękitnym, co idealnie zgrywa się z granatową otoczką wyświetlacza. Na paskach, kolor burgundowy przeplata się z niebieskim, jednak w obydwu modelach dominuje w górnej ich części w postaci burgundowego bezela. Tak niebywałe egzemplarze otrzymały odpowiednie opakowania, które oczywiście nawiązują do barw klubowych FC Barcelona. GBD-H1000BAR-4ER zapakowany jest w pudełko, od początku zaprojektowane specjalnie do modelu GBD-H1000, jednak wewnątrz i na zewnątrz posiada logo klubu z napisem Matchday. Całość oczywiście w żółto-granatowo-burgundowej kolorystyce. GBD-100BAR-4ER otrzymał puszkę i pudełko również w tych samych barwach.

Opakowanie do zegarka GShock FC Barcelona Matchday

Funkcjonalność G-SHOCK FC Barcelona


G-SHOCK G-SQUAD FC Barcelona GBD-H1000BAR-4ER


Ten G-SQUAD to pierwszy w historii marki zegarek wyposażony w pięć sensorów. Decydując się na zakup tego modelu użytkownik otrzymuje do dyspozycji następujące czujniki:


Zegarek G-SHOCK GBD-H1000BAR-4ER Casio G-SQUAD Matchday: Inside FC Barcelona
 • cyfrowy kompas umożliwiający pomiar i wskazanie 1 z 16 kierunków świata. Zakres pomiaru to 0 - 359°, przy czym czas pomiaru to aż 60 sekund;

 • wysokościomierz barometryczny pracujący w zakresie od -700 do 10 000 metrów;

 • barometr dokonujący pomiaru ciśnienia pomiędzy 260 a 1100 hPa;

 • termometr mierzący temperaturę od -10 do 60°C;

 • akcelerometr -  3-osiowy czujnik przyspieszenia dokonujący pomiaru wykonanych kroków;

 • optyczny czujnik tętna.


GBD-H1000BAR-4ER posiada również GPS, zasilanie solarne wspierane ładowarką sieciową oraz system Bluetooth współpracujący z dedykowaną darmową aplikacją G-SHOCK Move. Obok wyżej wskazanych czujników, model dostarcza również bardziej standardowych funkcji, takich jak:

 • czas światowy World Time - 38 miast w 38 strefach czasowych. Aplikacja umożliwia wybór jednego z 300 miast na świecie;

 • niespełna 100 godzinny stoper;

 • interwałowy timer - to aż pięć ustawień timerów z możliwością ich autopowtarzania do 20 razy;

 • 4 alarmy oraz funkcję wibracji.

Zegarek G-SHOCK GBD-H1000BAR-4ER Casio G-SQUAD Matchday: Inside FC Barcelona


Z uwagi na system Bluetooth, który współpracuje z dedykowaną aplikacją G-SHOCK Move, użytkownik otrzymuje potężne i bardzo rozbudowane narzędzie umożliwiające nie tylko całkowitą obsługę funkcji czy ustawień zegarka, ale również analizę funkcji treningowych. Zaliczamy do nich status treningu, poziom sprawności fitness oraz dane dla dystansu, prędkości i tempa obliczane na podstawie GPS lub akcelerometru. Użytkownik tworzy swój profil, który koreluje z funkcją Life Log Data odnoszącą się do liczenia pokonanych kroków czy spalonych kalorii.

GBD-H1000BAR-4ER należy do większych zegarków G-SHOCK. Waży 101 g, a jego koperta posiada następujące wymiary: 63 mm x 55 mm x 20,4 mmG-SHOCK G-SQUAD FC Barcelona GBD-100BAR-4ER


Ten G-SQUAD to G-SHOCK FC Barcelona o zdecydowanie mniejszej wadze i wymiarach koperty. Zegarek waży 69 g i mierzy 58,2 mm x 49,3 mm x 17 mm. Utrata wielkości w tym przypadku równa jest utracie funkcjonalności. W odróżnieniu od poprzednika, ten G-SQUAD nie posiada pięciu sensorów. Na jego pokładzie znalazł się tylko 3-osiowy czujnik przyspieszenia, który współpracuje jednak z GPS telefonu. Wszystko dzięki systemowi Bluetooth oraz aplikacji G-SHOCK Move. Takie rozwiązania umożliwiają dokładny pomiar dystansu, wykonanych kroków czy spalonych kalorii.


Zegarek G-SHOCK Casio GBD-100BAR-4ER G-SQUAD Matchday: Inside FC Barcelona

GBD-100BAR-4ER pomimo braku sensorów to nadal sportowy G-SHOCK, który dostarcza użytkownikowi sprawdzonych rozwiązań. Jest nim na pewno interwałowy timer, umożliwiający ustawienie do pięciu niezależnych timerów, działających w sumie do 60 minut, z możliwością autopowtarzania do 20 razy. Kolejne z bardziej standardowych funkcji to:

 • niespełna 100 godzinny stoper;

 • czas światowy World Time umożliwiający sprawdzenie czasu w jednym z 38 miast w 38 strefach czasowych. Również w tym przypadku aplikacja zwiększa ilość dostępnych miejsc na świecie do 300;

 • 4 alarmy oraz funkcję wibracji.


GBD-100BAR-4ER nie jest oczywiście zegarkiem typu smartwatch. Jednak takie funkcje jak możliwość odczytania powiadomień oraz współpraca z G-SHOCK Move przy użyciu systemu Bluetooth, zdecydowanie zwiększają atrakcyjność tego modelu.
Znajdziemy tutaj również funkcje odpowiedzialne za sportowy charakter tego G-SHOCKa. Są to funkcje treningowe, polegające na: wyświetlaniu dystansu, prędkości, tempa i innych wartości obliczonych na podstawie czujnika przyspieszenia. Użytkownik tworząc swój profil uzyskuje dane o spalonych kaloriach, pokonanych krokach i przebytym dystansie, nie tylko w ciągu dnia, ale również w ciągu tygodnia czy miesiąca. Niestety zabrakło tutaj zasilania solarnego, a żywotność baterii którą zastosował producent określa się na okres około dwóch lat. Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż w tych modelach zastosowano wysoce energooszczędny system Bluetooth, który odpowiada również za dokładność wskazań czasu. Jest to bowiem rodzaj automatycznej kalibracji, który w zegarkach G-SHOCK wyposażonych w Bluetooth odbywa się samoczynnie, zgodnie z zaprojektowanym harmonogramem. Wystarczy sparować ze sobą urządzenia i zadbać o to, żeby znajdowały się w zasięgu systemu Bluetooth, co w zupełności wystarczy na automatyczną kalibrację czasu. Warto pamiętać, że gwarantem swobodnego odczytu danych jest negatywowy wyświetlacz Memory In Pixel, który wraz z podświetleniem LED Backlight Super Illuminator zapewnia czytelność dosłownie w każdych warunkach.

Zegarek G-SHOCK Casio GBD-100BAR-4ER G-SQUAD Matchday: Inside FC Barcelona

G-SHOCK x FC Barcelona - ultra-limitowany design w ultra-gorącej limitacji

G-SHOCK x FC Barcelona

Nic tak bardzo nie cieszy fana marki G-SHOCK, jak każdy nowy G. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia jednak z czymś więcej - współpraca marki G-SHOCK ze sportowym klubem piłkarskim światowej klasy, jakim niewątpliwie jest FC Barcelona, to wartość w żaden sposób niemierzalna. Decydując się na taki zegarek nie tylko mamy pewność zakupu niezniszczalnego - sportowego czasomierza, z odpornością SHOCK Resist i wodoszczelnością na poziomie 200 metrów. Tym walorom towarzyszy świadomość bycia częścią piłkarskiej legendy. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zakup GBD-H1000BAR-4ER czy GBD-100BAR-4ER, będzie to niesamowite uzupełnienie kolekcji, które z biegiem czasu może okazać się również niezłą inwestycją.